poster

Jak se stal Matěj Cvrček doktorem (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1967, 28 min

Scénář:

Božena Šimková

Hudba:

Vadim Petrov
 • Amper01
  *

  Copak mi to jen připomíná? Nejprve kradl, pak se lstí vecpal kam nepatřil, trocha štěstí k tomu a z burana je náhle pán. Tohle se opravdu pouští dětem??(24.10.2018)

 • Tommassi3
  odpad!

  "Ještě že mám tady !! Ale nic tady !!" Chápu, co se snad prapůvodně snažily Jordánová s Šimkovou prostřednictvím téhle banality divákovi sdělit, ovšem namísto plánované morality či řízné kritiky mu nakonec tvůrčí duo servíruje naopak sebelítostivou zhovadilost.. Kus příznačně zrcadlící dobu, v níž vznikl, se vším všudy..(20.10.2018)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1966.(7.11.2018)

 • otík
  **

  Mile dětinsky debilní černobílá studiová pohádka, jejíž námět je fakt tupý. Doktorův sluha Matěj si jen tak řekne, že se vydá na královský hrad v přestrojení za doktora nalézt králi vzácný prsten, který ztratil. Shodou náhod na to přijde, vydělá nějakou tu kačku a na konci společně se svým doktorem, u kterého sloužil, povečeří. A je konec. Milé je to především kvůli slušným písničkám a milým hereckým výkonům, scénář je ovšem tragédie. Takovou pitomost dnes může vzít na milost buď skutečně infantilní dítě nebo pohádkový fajnšmekr jako já. I tak to ale je totální pohádkový podprůměr, i když zajímavý. PS: a pusťte dnes pohádku dětem, kde král natvrdo ukáže fakáče:-)(30.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace