poster

O hradu Zásadce a turecké vojně (TV film)

Pohádka

Československo, 1969, 37 min

Scénář:

Božena Šimková

Hudba:

Vadim Petrov
 • Tommassi3
  *

  "Zajatce nebereme !! Kdo to bude živit ?!" ;) Neskutečně bizarní ochotnický mix motivů bez myšlenky či poselství..(11.3.2019)

 • bohemia_regent
  **

  V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1970.(29.3.2019)

 • otík
  ***

  Totální černobílý, kulisový a vcelku vtipný archivní snímek plný písniček a nic moc děje. Jeden zemanský synek si to namíří přímo na turka a sultána, přičemž narazí na turka z Kerkonoš, dostane se k sultánově dceři, ta jej požádá o únos do Čech a sám sultán s českým turkem pak zamíří do Čech. No je to scénáristicky postavené na hlavu, ale dětem se tato pohádka líbit bude, protože se tam pořád něco děje, zpívá, hudba hraje a dokonce se i bojuje. Pohádkový průměr, ovšem archivní!(19.3.2019)

 • baroko
  *****

  Docela milá pohádková fraška z doby mého dětství. Rád se člověk podívá na ty staré dobré herce i v laciných kulisách, kdy televizní pohádky byly v začátcích, ale na druhé straně bez digitálních efektů a dalších moderních ohavností. Obávám se, že jedna z mála záslužných aktivit současné ČT je právě občasná těžba ze starých archivů dávno zapomenutých snímků k nimž patří i tento.(17.3.2019)