poster

Skleněná panna (TV film)

Pohádka

Československo, 1973, 48 min

Předloha:

Marie Kubátová (kniha)

Scénář:

Božena Šimková

Hudba:

Vadim Petrov
 • Tommassi3
  ****

  "Každý nějak ospravedlňuje své škemrání.."(16.6.2018)

 • lubospoti
  ***

  Zapomenutá, přesto vcelku pěkná pohádka. Josef Kemr opět ve své typické roli moudrého starce, která mu sedí opravdu dokonale. Jen mi trochu vadila hlavní mužská postava, její představitel jí pojal v takovém až moc "jelimánkovitém" duchu.(18.8.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Poetická zádumčivá pohádka, kde Anička, navzdory logice i fyzice, navléká na šňůrku slzy.(28.11.2017)

 • otík
  **

  Zádumčivá, pomalá a velice jednoduchá pohádka, která je zbytečně roztažená do 50ti minutové stopáže. Hlavní hrdina Jindřich je ochoten kvůli milované dívce Aničce jít za Skleněným mužíčkem a poprosit jej o dva zlaté prsteny, které vyžaduje otec Jindřichovy milé. Skleněný mužíček dá ale podmínku - musí vyrobit postavu ze skla. Ta pak obživne a je naprosto podobná Aničce. Po Jindřichově návratu k Aničce však diváka nečeká happyend, ale trnitá a zdlouhavá cesta ke konci, protože Jindřichovi prdne v gebuli a místo Aničky si vybírá cestu zpět ke skleněné panně. Ovšem láska Aničky ho nakonec zachrání. Ačkoli jde o hezky barevnou a mile studiovou pohádku, nic výtečného diváka nečeká a pohádka si zaslouží hodnocení jako lehký podprůměr.(29.10.2017)

 • Josef Kemr

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace