Skleněná panna (TV film)

Předloha:

Marie Kubátová (kniha)

Božena Šimková

Vadim Petrov

"Každý nějak ospravedlňuje své škemrání.."(16.6.2018)

Zapomenutá, přesto vcelku pěkná pohádka. Josef Kemr opět ve své typické roli moudrého starce, která mu sedí opravdu dokonale. Jen mi trochu vadila hlavní mužská postava, její představitel jí pojal v takovém až moc "jelimánkovitém" duchu.(18.8.2017)

Poetická zádumčivá pohádka, kde Anička, navzdory logice i fyzice, navléká na šňůrku slzy.(28.11.2017)

• otík

Zádumčivá, pomalá a velice jednoduchá pohádka, která je zbytečně roztažená do 50ti minutové stopáže. Hlavní hrdina Jindřich je ochoten kvůli milované dívce Aničce jít za Skleněným mužíčkem a poprosit jej o dva zlaté prsteny, které vyžaduje otec Jindřichovy milé. Skleněný mužíček dá ale podmínku - musí vyrobit postavu ze skla. Ta pak obživne a je naprosto podobná Aničce. Po Jindřichově návratu k Aničce však diváka nečeká happyend, ale trnitá a zdlouhavá cesta ke konci, protože Jindřichovi prdne v gebuli a místo Aničky si vybírá cestu zpět ke skleněné panně. Ovšem láska Aničky ho nakonec zachrání. Ačkoli jde o hezky barevnou a mile studiovou pohádku, nic výtečného diváka nečeká a pohádka si zaslouží hodnocení jako lehký podprůměr.(29.10.2017)

• Josef Kemr