Trans Somnium

• USA Black Ghosts

ricci.s

Veľmi ťažko hodnotiteľný film. Najskôr je vhodný pre tých, ktorým nevadí nízky rozpočet a chcú vidieť niečo nevšedné. Spočiatku sledujeme ženskú na samote na chate uprostred lesa, ktorá sa snaží skontaktovať so svojou mŕtvou lesbickou priateľkou, a tak jej dennodenne ovoniava spodné prádlo? Až kým neotvorí bránu a neskontaktuje sa so smiešnymi duchmi. Pri tej "komunikácii" s nimi som si kládol otázku, či to má byť zlý vtip, prípadne či toto Švédi myslia naozaj vážne. Asi to však vážne mysleli, nakoľko prišlo v záverečnej tretine poriadne halucinogénne psycho, a za istú nevšednosť si to myslím trojku zaslúži. Dokonca dôjde aj na gore. Je to celé ináč neskutočná sranda, no napriek tomu sledovať len na vlasné riziko. ()

corpsy

Nieje veľmi dobré na vlastnú päsť privolávať zo záhrobia nejakého toho svojho miláčika, pretože nikdy neviete na akú gebuzinu natrafíte. V BLACK GHOSTS to sú...Čierny Duchovia, entity z inej sféry, ktoré aj napriek slabému CGI vyzerajú dosť creepy, či už vizuálne alebo zvukovo. Našťastie sa vo filme veľa nekecá ( čo je spôsobené minimom postáv ) a sústreďuje sa to hlavne na atmosféru a v menších dávkach aj nejaké to násilie. ()