Utonutí zakázáno

• slovenský

Topiť sa zakázané!

Krimi

Francie / Itálie, 1987

Pomalá francouzská detektivka - takhle to může znít jako špatné doporučení, ovšem atmosféra je temná (i když se odehrává v přímořském letovisku) a navíc patologické vztahy lidí, o kterých všichni předpokládají, že by měli být šťastní, jsou zde podány velmi dobře. Za zmínku stojí Guy Marchand v roli šviháckého detektiva.(16.8.2003)

Klasický film-noir se svými výsadami ve světě specifických filmových žánrů....výborná podívaná. Když je na jednom malém kousku Francie taková spousta krásných dívek a žen, musí zde nutně muži být v "nevýhodě" a to takové, že jsou jeden po druhém nacházeni mrtví s průstřelem hlavy a v moři, odhození jako mršina.!! Kdo a proč, že by ty ženy a které...? Snímek je o to příjemnější, že se nese v lehce nadneseném duchu a se skvělými ústředními herci světového formátu.(9.12.2006)

Děj se nějak zvláštně zaplétá, chvílemi jsem ztrácel souvislost, ale skvělí Philippe Noiret a Guy Marchand v kombinaci s nádhernou atmosférou letního francouzského pobřeží plného nádherných žen všechno vynahrazují.(22.12.2014)

Průměrná detektivka s nadprůměrným hlavním představitelem.(7.5.2011)

Zajímavě podaná kriminálka zasazená do oblast francouzské riviéry. Přestože děj vysloveně nespěchá, má svou atmosféru. Vrchní policejní inspektor Molinat systematicky rozplétá vraždy mužů, kteří jsou usmrceni vždy stejným způsobem, i když musím říci, že Noiret není zrovna typem herce pro policejní inspektory. Celkem mě pobalilo, jak se šalamounsky a definitivně zbavil otravného a ambiciozního inspektora Leroyera.(16.8.2009)

Tak na tomto jsem byl kdysi v kině a dost se mě to líbilo, že jsem na to šel druhý den znova ...(18.1.2009)

Možná jsem nedával pozor, proč byl Guy Marchand od začátku parchant? Jeho vztah s Philippem Noiretem je problematický a dost zbytečně tvoří omáčku a natahuje děj. Nahé ženštiny jsou fajn, víc bych stavěl na Molinatově "vyženěné" dceři, jejíž nahá scéna (mokré hnědé šaty) film uvádí. Atmosféře hodně chybí, prostředí je při tom na jedničku. Dalo se líp, což neplatí o skvělém dabingu (Otakar Brousek st. na Noireta je famózní, Viktor Preiss, Helena Friedrichová, Ljuba Krbová, Ilona Svobodová, Květa Fialová).(28.4.2018)

Ako kriminálka to nestojí za veľa, ale ako pastva pre oči všetkých milovníkov krásnych - poväčšinou nahých a polonahých - žien je to vynikajúce. (13.10.2010)(13.10.2010)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 15.2.1990 (Morava)(6.9.2012)

Philippe Noiret je sázka na jistotu. Na lehce flegmatické komisaře v jeho podání je vždy radost se dívat.(29.12.2017)