Ukradli torzo Jupitera

• Francie

On a volé la cuisse de Jupiter

Jupiter's Thigh

• Československo

Ukradli torzo Jupitera

Komedie

Francie, 1980, 96 min

Herecký koncert Annie Girardot a Philippa Noireta. Romantická atmosféra Řecka. Napínavý příběh. To všechno dělá z tohoto filmu jeden z mých nejoblíbenějších, u něhož je jistota, že mě rozesměje a naladí na pozitivní vlnu. Zároveň se člověk přesvědčí, že od Afrodité k Jupiterovi není zase až tak daleko...:o)(30.12.2009)

„Pojď podepsat pohled pro matku!“ – „Svítí slunce, ale nám to nevadí, co to tu píšeš za nesmysly?“ – „Ale nic, to my s matkou tak žertujeme.“ Oproti Něžnému kuřeti se tady kriminální zápletka stává výchozím bodem pro bláznivou komedii, což rozhodně není na škodu. Má to náramný švih, vtipné dialogy a Annie Girardot tu představuje obrovský temperament jako málokde jinde. Tahle bajka, jak Ukradli torzo Jupitera, mě nikdy nezklame a já mám ten film moc rád už od dětství.(23.6.2012)

Tentokrát spojím recenze dvou filmů dohromady, protože na sebe navazují, i když každý můžete vidět bez problému i samostatně. Vlastně si ani nepamatuji, že bych Něžné kuře někdy předtím viděl, ale za to "Ukradli torzo Jupitera" byl můj velmi oblíbený film už za dob komunismu. Teď jsem si však dal oba a postupně. Od prvního filmu jsem očekával víc - na můj vkus zbytečně moc romance a málo zábavy a zbytečně utahané. Navíc ty roky od vzniku jsou znát - zejména v zobrazovaném způsobu vyšetřování vražd. Za to pokračování mě bavilo stejně jako za mlada a pořádně jsem si ho užil a pobavil při těch jejich bláznivých eskapádách. Shrnutí je jasné - Něžné kuře je pro mě klasika, která neurazí, ale ani příliš nenadchne - slabší tři hvězdy. A Jupiterovi alias Afroditě dám plný počet - rozhodně si je zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2/// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](19.12.2014)

Malinko jsem se bál, podívat se po letech znovu Nechtěl jsem si kazit vzpomínku, jak je to báječný film. Zbytečná obava - Ukradli torzo Jupitera je ještě lepší, než dřív! Naprosto nadčasový etalon žánru francouzské krimikomedie. Předcházející Něžné kuře bylo zahřívacím kolem. Báječný manželský pár Annie Girardot, Philippe Noiret a kontrapunkt Francis Perrin s Catherine Alric. Přidejte opravdu vtipné dialogy, přechod z čisté komedie do thrillerových momentů a zpět. Plus přihoďte řeckého policejního komisaře, který cizince moc nemusí a s případy se také zrovna nepředře. A celé to dohromady šlape, jako hodinky :-)(23.3.2015)

• nascendi

V minulosti som sa na tejto krimi-crazy-komédii zabával určite viac. Dnes som si ju pozrel a dosť som sa nudil. Pripúšťam, že stále obsahuje niekoľko príležitostí dobre sa zasmiať, ale ani to ma neodradilo od zníženia pôvodného hodnotenia (***) na mierne podpriemerné. Z mierne nadpriemerných komédií mávam lepší pocit.(3.4.2010)

• - Ve francouzských kinech vidělo film více než jeden a půl miliónu diváků, z domácí produkce ale v komerční úspěšnosti obsadil až třináctou příčku. (argenson)

• - V menší roli Hermanna von Blankenberg se ve filmu objevil i producent Alexandre Mnouchkine, který produkoval většinu filmů Philippa de Brocy. (argenson)

• - Natáčení probíhalo od září do listopadu 1979 na několika místech v Řecku, konkrétně v Athénách, na ostrově Korfu nebo v klášterním komplexu Meteora. (argenson)