Malá televízna mikrokomédia z osemdesiatych rokov. (RTVS)

jan72

Pri príležitosti 50. narodením posiela podnik Karola Pristaša do kúpeľov, ten si myslí, že ho chcú odvolať. scenár: Ernest Štric, ďalej hrajú: Gräffingerová, M.Radványiová ()

javlapippi

"Tak je to správne, dievčatá. Každej vekovej kategórii čo jej patrí." Čerstvý päťdesiatnik Haverl je za odmenu za svoju usilovnú prácu vedúceho oddelenia domovským podnikom poslaný na zotavenie do kúpeľov. V tej dobe sa chodilo na štyri týždne (pokiaľ ste boli astmatické dieťa ako ja, tak na dva mesiace), počas ktorých ste pobývali v kúpeľnom dome s plnou penziou, pod zdravotníckym dozorom absolvovali všakovaké procedúry, počas večerov frčal spoločenský život pri hudbe a poháriku a taktiež nebola núdza o známosti na jednu alebo viac nocí. Náš hrdina sa ale namiesto relaxu umára nad domnelými dôvodmi dočasného odstavenia od milovanej práce a jeho dovtedy zdravý organizmus začne vykazovať vady nervového charakteru. Nie veľmi náročná, ale vcelku vtipná dobová komediálna inscenácia za tri lyžičky sódy bikarbóny. ()

Hombre8

Jak jinak vyplnit čas odpočinku pracujících u televize, než odpočinkem pracujícího v lázních, kam jel přesto, že mu nic nebylo. Přesně jako paničky továrníků za První republiky. 28 plně placených dní lázeňské péče. Nechci se vás dotknout pánové, ale kdo z vás to dnes má?! ()