• Česko

Francie, 2012, 67 min

Héléna Klotz

Héléna Klotz

Ulysse Klotz

Pro mě osobně zajímavý film, který jsem zhlédl s chutí a vcelku si ho užil, snad s výjimkou závěrečného vyústění, které mě lehce otrávilo, protože to ten film posouvá trochu někam jinam. Film mě zaujal výbornou vizuální stránkou, skvělým hudebním doprovodem, sympatickým obsazením i stravitelnou délkou, která uteče jako voda. Zcela jistě to není film pro každého - pokud vám dialogy typu - "Proč na mě tak zíráš?" - "Protože... se na tebe dívám." přijdou uhozené a cíleně nevyhledáváte podobné ukázky alternativní filmařiny, pak to asi nebude fim pro vás. Lidi, kterým ale nevadí vyprázdněná narace (skutečnost, že se ve filmu "nic neděje"), dlouhé scény bez dialogů apod., a kteří jsou otrávení z mainstreamové filmové produkce a vyhledávají podobné artové libovky a filmy, které jsou prostě nějak jiné a inspirující, si zde mohou přijít na své. Jinak za mě naprostý souhlas s tím, co o tomto filmu skvěle napsal Madsbender - těžko k tomu asi dodat cokoli dalšího.(1.8.2015)

• elizabeth_ba

Můj první film půjčený na alza.cz (před nákupem dvd, jsem se chtěla podívat, co to je). Inu (naštěstí pro mě jsem tak učinila, jednalo by se o zbytečně vyhozený peníze na amazon.fr), tak to prostě vypadá, když se tuhle road-movie dvou kamarádů (per pedes) rozhodne sledovat někdo, komu není vůbec určená. Pozitivum: Niels Schneider v rolích, kde si na nic nehraje, bývá obvykle dobrej, tady byl rovněž, tak aspoň to jsem dokázala ocenit...(25.4.2016)

• kaylin

Bohužel snímek, který mi absolutně nic neřekl. Díval jsem se na postavy, nebavily mě. Poslouchal jsem je a nebavily mě. A nakonec mě ani nebavilo to, jak je to celé natočené, jak se to snaží být výpovědí o určité generaci, ukázkou toho, co to taky je žít. Nějak jsem se s tímhle snímkem nedokázal propojit.(4.5.2017)

• blondboss

Tento pseudointelektuálny teenagerský snímok šiel úplne mimo mňa a mimo moje predstavy kvalitného filmu. Hodinová exkurzia ulicami Paríža, v ktorej hrajú hlavný prím čudní týpkovia, tupé rozhovory a celkovo sa z toho vykľuka ťažká nuda. Jedna hviezdička za zopár zaujímavých hudobných momentov. Inak zlé. 25 %(15.11.2014)

Generační film současné mládeže?! Po projekci sem odcházel s rozpačitými pocity a nezachránila to ani následná diskuse s režisérkou. Naopak. Výsledný dojem z tohoto artového snímku více zkomplikovala. Tvrzení, že na základě nedokončeného proslovu R. Reagana z období studené války při prvních scénách a naprostá prázdnota(rozuměj- v průběhu filmu žádná další spojitost), a přesto hlavní myšlenka dle režisérky "Atomové děti - věk", mi prostě nesedí. Je to škoda, protože vizuálně je snímek natočen moc hezky a odmyslíme-li si někdy trochu přihlouplé rozhovory,.... noční scenérie, detaily, světlo alespoň mne bavilo. Příběh přátelství, (lásky) a mládí v centru noční Paříže. Nic víc Za 3 s přimhouřenýma očima.(2.5.2013)

• - Celý film bol natočený na digitálnu zrkadlovku (fotoaparát) Canon EOS 1D Mark IV. (ash99)