Cruel Summer

• USA Cruel Summer
všechny plakáty

Autičkár menom Rafi (Kid Cudi) sa zamiluje do slepej arabskej princeznej. Jej otec súhlasí, aby sa vzali, avšak iba pod podmienkou, že jej Rafi vráti zrak. (nessbeal)

Real Tom Hardy

Nakoľko od premiéry filmu v Cannes prešlo čochvíľa rovných 10 rokov a počas dekády sme z 25 minút dostali 2,5, ergo celý produkt evidentne nikdy neuzrie ďalšie svetlo sveta, nadišiel najvyšší čas prekročiť zakázanú čiaru a udeliť svoje prvé hodnotenie na niečo nevidené, resp. teda nekompletne videné, aby sa uľavilo môjmu "OCD" x) --- Jedná sa o experimentálne dielo natočené špecializovanou kamerovou súpravou, ktorá snímala jeden záber zo siedmych uhlov simultánne. Toto neskôr získalo pomenovanie "7 Screen Experience." Na premietanie bol postavený pyramídový pavilón s 3 obrazovkami vpredu, 2 po stranách, 1 na strope a 1 na podlahe. Po premiére silný potlesk v stoji a následne veľké nič. Film sa odvtedy nepremietal a je pravdepodobné usúdiť, že ho v mienenom formáte už nikto nevidel. Trojminútový "leak" prišiel o 5 rokov neskôr v prednáške grafického dizajnéra Michaela Rocka. Z tej úvodnej sekvencie v podzemnej garáži silné zimomriavky. Je asi zbytočné písať, že túžba vidieť celý počin je nepredstaviteľne silná, všakže? --- (x) (x) (x) (x) (x) (x) (x) (x) | (x) (x) | #1 West po premiére celý tento formát a spôsob natáčania filmov rozoberal v rozhovore pre NY Times. Redaktor to z finálneho editu úplne vynechal. O týždeň na to robili rozhovor so šišatým Spielbergom a potlstejším Lucasom na tému, ako sa dajú ďalej posúvať hranice filmu a aké inovácie na tomto poli nás v budúcnosti čakajú. Obaja odpovedali popisom istého konceptu. Žiadne konkrétnosti či menovanie, všetko veľmi vo všeobecnosti. Média sa vtedy na to vrhli, jak keby títo dvaja džentlmeni boli toho vynálezcami. A akýže to bol teda koncept? Práve ten, ktorý tu už West priniesol cez Cruel Summer. ()

• Film bol natočený špecializovanou kamerovou súpravou, ktorá filmárom umožňuje natáčať viacero uhlov simultánne. Tento spôsob natáčania a premietania filmov sa začal označovať ako tzv. "Seven Screen Experience." Pre debut filmu na festivale v Cannes bola vybudovaná špeciálna pyramída so 7 obrazovkami – 3 vpredu, 2 po stranách, 1 na strope a 1 na podlahe. (Real Tom Hardy)
  • Film okrem premiéry v Cannes v roku 2012 nebol nikdy ukázaný. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v katarskej metropole Doha. Trvalo 5 dní a samotné strihanie filmu 30. (Real Tom Hardy)