Krvavé císařství

Jóhei Taneda

Kostýmy:

Chung Man Yee
  • Raziel811

Ač jsem velký fanda asijského filmu, tento kousek je docela zklamáním. Jedná se spíše o konverzační film, kde ani znalost čínské historie nepomůže, jelikož je film rozvleklý a hlavně charaktery nemají hloubku. Ch. Yun-Fat zde asi hrál jen ze známosti nebo pro peníze, protože jinak si neumím vysvětlit i na něj nic moc výkony.(8.3.2013)

Dosť zaujímavý historický film s až poetickým, skvelo zahraným zobrazením Cao Cao (Chow Yun Fat). Oceniť treba hlavne to ako sa línie jednotlivých príbehov navzájom stretávajú, miestami neuveriteľným spôsobom, miestami neoriginálne, ale napriek tomu je obdivuhodné ako sa ventiluje počiatočný chaos v príbehu pre človeka neznalého čínske dejiny od A po Z. Používa sa skutočne všeličo, od kamery, cez kvalitnú akciu, krásnu hudbu až po zopár výborne napísaných dialógov. Stále ale zostáva škaredou a jedinou závažnou chybou ťažké naviazanie sa na postavy a ich motívy, v konečnom dôsledku aj trochu natiahnuté rozprávanie príbehu, zopár scén napriek ich historickým kvalitám boli skrátka v rámci filmu nudou než podporou centrálnej myšlienky. 75%(13.1.2013)

• Fr

,,POKUD JE V NAŠICH SRDCÍCH NADĚJE, NIC NÁS NEDOKÁŽE ZABÍT“...... /// Po nadějným úvodu jde mladá Ju splnit misi (zabít nejmocnějšího muže světa) a to ostatní (bohužel mnohem rychleji) do kytek. Trapně (stejně jako vostatní) čekám, že uplatní všechno, co se vod dětství v jeskyni naučila….. (ty vole, to ji mohla učit klidně Angelika!). Taková ,,žlutá“ klasika: parádní filmařina, assassini v akci ve stylu ninjů (jako ty serepetičky, ruční práce moc není…), bohužel za chvilku je to zas nudná změť pletich (kterejm odmítám rozumět), utajená (?) romantika a zradou (a láskou) vomotanejch pár CGI efektů. Inu což. Další kus čínský historie je za mnou. Uff! Měli by tam zpřísnit cenzuru, páč se k nám dostávaj věci, který jim kurvěj renomé! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se řekne Cao Cao, nemůžu chybět. 2.) Zjistím, že už staří číňani věděli, že na nadrženost (chlapů) je jen jeden lék. 3.) Thx za titule ,,midhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(26.4.2013)

Pro ty co neznají důkladněji čínskou historii, nebo román Tři království, to může být značně zhoršená orientace v ději, motivaci postav. Historie zde dostává určitým způsobem přes držku, ale je to řekněme jeden z proudu méně známých interpretací, jak hradní kanceléř ke štěstí přišel a dělal to přece z lásky k národu... Jakkoliv o tom můžete pochybovat, tak snímek zachraňuje svým uměním Chow Yun Fat, slušná akce, docela pěkná kamera, hudba. Bohužel jsem čekal tak nějak více, Hiroki Tamashi relativně málo využitý a Yifei Liu sice není takové dřevo jako obvykle, pořád je ale někdy strašný pařez...(3.1.2013)

• Acrobat

Čínska poropaganda zaradzuje film, z ktorého z historického hľadiska budú mať radosť zasvätení Číňania. Európan, ktorý má problém rozpoznať vlastné dejiny (len stredovek ma odborne okolo 10 zväzkov kníh), tuší, že v Číne je aj dnes problém ak hľadáte pána s menom Li a neviete nič viac. Môj problém pri ázijských filmoch je absolútna neznalosť historického kontextu, a schopnosť zapamätať si meno hoci aj hlavného hrdinu. Sledovať teda môžeme akurát už dokola točiace sa scenárove trojuholníkové vzťahy osudu, lásky, smrti, podfarbené skvelou výpravou, dôstojnými hercami a úžasnými kostýmami (európski kráľ boli v tomto duchu v podstate nahí). Ázijci si mytologizujú svoje historické postavy a dávajú im repliky nadľudských myšlienok a poznania sveta. Tradičné, ale nezaberajúce, naletieť im je nemožné. Čína ako gigant ľudských historických dejín (stavba, kultúra, umenie boja, vynálezy) tentokrát v príbehu ženy túžiacej po „nútenom“ impotentovi a koňovi s nulovým pudom sebazáchovy. Pre Krista, pre Národ, pre Slobodu, pre Európu. (videné 17.03.2013, HDrip)(17.3.2013)

• Yifei Liu

• - Pracovní název filmu je Bronze Swallow Terrace, což odkazuje na terasu, která byla vybudována čínským válečníkem a předposledním kancléřem východní dynastie Han Cao Cao. Sloužila jako hodovní síň, kde hudebníci a tanečníci měli bavit jeho hosty. (Kritiq)