Ohavný Dr. Phibes

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1971, 94 min

Chytnul jsem slinu na nějakej starší kultovní horor a padlo to na tenhle kousek. Popravdě jsem čekal o něco víc, ikdyž z výsledku zklamanej nejsem. Nejvíc mi celkovej dojem kazila ta detektivní linie. Vyšetřující vypadal komicky stejně tak jako jeho marný vyšetřování. Naopak Vince Price v roli Dr. Phibese předvedl skvělej výkon a jeho vraždy v podobě deseti egyptských ran jsou cool. Zub času sice trochu ubral filmu na síle, ale i tak se jedná o povedenej horor a měl by být povinností každýho hororovýho fanouška.(9.8.2017)

Skvělý, ale trochu zvláštní horor s jakožto vždy výborným Vincentem Priceem, který se mstí za smrt své ženy devíti doktorům... Vraždy jsou hodně originální a působivé, inspirované desíti egyptskými pohromami, ale v některých případech dost nereálné... Co snímek neuvěřitelně sráží, jsou naprosto zbytečné a rádoby humorné scény s policisty... Bez nich by byl Dr. Phibes neuvěřitelně temný a depresivní horor, který svou hudební stránkou připomínal to nejlepší z Fantoma Opery a stránkou vizuální se chvílemi dosti blížil italským mistrům... Takže za mě velká spokojenost, ale kvůli mizerným scénám s policisty dát absolutní hodnocení nemohu...(5.10.2012)

Bizarní snímek. Nejen samotným dějem, divný i tak celkově. Vincent Price (znetvořený doktor Phibes, který používá paruku, umělou tvář a z krku mu čouhá kanálek, kterým doplňuje tekutiny a při zapojení do reproduktoru také jeho pomocí 'mluví') je jednoznačně základním pilířem, díky jeho geniálně pomstychtivého výrazu, který ale přitom díky maskérům opravdu vypadá jako umělý. Film se točí kolem jeho pomsty, celkem povedených vražd inspirovaných deseti egyptskými pohromami.(28.7.2006)

Velmi zvláštní a originální snímek, který nechce děsit, ale jen tak bavit (mě například pobavila vražda mosazným koněm, kterou by asi nikdo nečekal). Vincent Price je opět skvělý (i když prakticky nemluví) a jeho plán vyvražďování na motivy pohrom starověkého Egypta je skvělý a bizarní. Místy snímek trochu připomínal Priceův dřívější film Dům voskových figurín a místy také jistě sloužil jako inspirace pro tvůrce série Saw (zejm. vražda v masce žabáka). Tenhle horor je možná těžko stravitelný, ale své fanoušky si jistě najde.(30.6.2011)

Těžko hodnotit tento starší zaprášený kousek originální pomsty jednoho doktora, ve kterém (jak tu uvádějí i jiní) se musel kdysi zhlédnout i malý Jimmy a natočit pak svůj SAW. Způsoby vražd jsou některé dost podařené, na druhou stranu je tam spousta 'mysteriózního' balastu, který moc nemusím. I tak, sečteno podtrženo jde o slušný průměr (pokud budete mít jako já slovenský dabing, budete spokojeni ;).(26.8.2015)

• - Vincent Price nosil na svém obličeji několikavrstvený plastový makeup, tudíž se mu při mluvení nehýbou rty. (Chatterer)

• - Vincent Price se během natáčení několikrát zhroutil a poničil si tím svou masku. (liquido26)

• - Josephu Cottenovi vadilo, že se musel naučit všechny svoje repliky, zatímco Vincent Price ty svoje namlouval až dodatečně. Price mu na to jednou odvětil: "Ale Joe, já si je stejně pamatuju." Vincent Price byl v Hollywoodu známý pro svou schopnost zapamatovat si repliky všech postav, nejenom té své. (liquido26)