Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013–2015, 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher, Kieran Mulcare, Gerry Bamman, Royce Johnson, Ezra Knight, Hunter Emery, Aaron Lazar, Darren Whitfield, Michael Pemberton, Hugues Faustin, Ashleigh Murray, Ludovic Coutaud, David Furr, Owen Campbell, Nadia Alexander, Connor Fox, Michael McFadden, Kristine Sutherland, Quinn VanAntwerp, Cliff Moylan, Jack Gwaltney, Michelle Li, Sawyer Barth, Ben Baur, Pico Alexander, Jason Benjamin, Kate Hodge, Ross Bickell, William Prael, Mark Doherty, David Aaron Baker, Chris LaPanta, Nestor Serrano, Arian Moayed, Jayne Atkinson, Mike Malvagno, James McDaniel, Carrie Preston, Valerie Cruz, Camille De Pazzis, J.D. Williams, Keith Carradine, Tom Kemp, James McCaffrey, Natalie Roy, William Henderson White, Wendy Hoopes, Jacinda Barrett, Lee Tergesen, Jake Weber, Gregg Henry, Charles S. Dutton, David Call, Napiera Groves, Florence Faivre, Tom Cavanagh, Carter Jenkins, Hannah Hodson, Geoffrey Cantor, Gbenga Akinnagbe, Ruth Kearney, Gibson Frazier, Hunter Parrish, April L. Hernandez, Anna Wood, Paul Fitzgerald, Jayce Bartok, Monique Gabriela Curnen, Max Carver, Michael Donovan, Robin Weigert, Michael Michele, Cotter Smith, Tim Guinee, Tobias Segal, Michael Gaston, Allison Mack, Megan Byrne, Rosemary Howard, Pepper Binkley, Julie Ann Emery, Jessica Blank, Mouzam Makkar, Ben Cole, Alex McKenna, Megalyn Echikunwoke, Nat Cassidy, Diane Neal, Annet Mahendru, Jonathan Walker, David Carranza, Nicola Fiore, Faith Kelly, Dion Mucciacito, Danny Fischer, Kaija Matiss, Karmine Alers, Kristina Reyes, James DiGiacomo, C.J. Wilson, Jimmie Saito, Ivan Hernandez, Stephen Schnetzer, Daniel K. Isaac, James McMenamin, Quincy Dunn-Baker, Jacinto Taras Riddick, Evan Hall, Gino Cafarelli, Steve Monroe, John Lafayette, Shayne Coleman, Saundra Santiago, Eric Nelsen, Malachy Cleary, Ross Gibby

Komentáře uživatele Morholt k tomuto TV seriálu

Přitažené za vlasy? Dost. Plné nelogičností a scénáristických děr? No jéje. Jenže je tu jedno velké ALE, pod kterým se skrývá napětí, nejistota a herecké obsazení, které výše zmíněné neduhy nejen vyrovnávají, ale po většinu času na ně dávají zapomenout. Hlavně ta všudypřítomná podezřívavost, kdy si múžete být jisti snad jen postavou Kevina Bacona. Jinak může být členem Purefoyova kultu prakticky kdokoliv. Navíc mě překvapilo, že tvůrci byli ochotní obětovat postavy, do kterých by to člověk neřekl. Obyčejně se i nezkušený divák trefí do toho, kdo zaklepe bačkorama, ale tady to neplatí. Bacon a Purefoy zahráli výborně a charizmatičtější je, pro mě překvapivě, v tomto případě Bacon. Nezaostávají ani další herci ve vedlejších rolích, dá-li se to tak nazvat, v čele s Shawnem Ashmorem, kterému role agenta FBI překvapivě sedla. Šťouralové ať se radši nedívají, já k nim díky Bohu nepatřím. Alespoň v tomto případě ne. 85%(5.3.2014)