poster

Secret Number, The

Krátkometrážní / Thriller / Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 16 min

Režie:

Colin Levy

Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Existuje blim? Já myslím, že určitě. A je to celé číslo mezi 3 a 4? Tak to vážně nevím. Já jsem doufal v nějakou geniální matematickou fintu a místo toho jsem byl ztracen v časoprostoru, kde jsem se zacykloval myšlenkou, že mezi čísly 13 a 14 určitě bude blimnáct. Zatím to nemohu dokázat, ale jednou to správně zintegruju, zlogaritmuju, zderivuju a nakonec vydělím dvěma tak frajersky, že mne Nobelův ceník nemůže minout.(8.11.2015)

 • Kothy
  ****

  Docela zajímavý konspirační matematický kraťas. Může existovat číslo mezi 3 a 4? Na to vám odpoví tenhle snímek.(1.3.2015)

 • anais
  ***

  Zajímavý nápad s chybějícím číslem ukončí pointa jak ze 12. opic. Jestli to je studentský snímek tak technicky i celkovým zpracováním je to super, ale nemohu se zbavit dojmu, že něco podobného už jsem viděl v jiných obměnách už dříve.(18.4.2013)

 • kaylin
  ****

  Snímku se rozhodně nemůže vzít, že je dostatečně napínavý a má ten správný náboj, který diváka dostane. Zápletka také dobrá a zajímavá, aby udržela pozornost. Jo, takhle by měl vypadat thriller, který si vymezil jenom krátký čas na to, aby diváka dostal.(22.8.2014)

 • Aljak
  **

  Ehm, čakal som nejakú zaujímavú matematicko-logickú pointu, ale akosi som to napokon nepochopil :( Ale tak aspoň že to pôsobilo napínavo a spracovanie samo o sebe bolo tiež kvalitné, len škoda že pointa chýbala (alebo ak tam bola, tak možno len pre vyvolených),(10.1.2015)

 • wenca
  *

  http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/tajne-cislo(6.1.2015)

 • ghatos
  ***

  Dobrý nápad, co by chtěl více rozvést. Spoiler: Šlo by to v pohodě a klidně by se tam mohlo vměstnat riziko blimu, případně proč mu (za)bránit. 70%.(12.6.2015)

 • Gogo333
  ***

  S titulky zde.(5.1.2015)

 • Rufete
  ****

  "Udělejte mi laskavost, profesore. Dejte mi stranou blim těch bonbónů." Po zhlédnutí Nolanova Interstellaru jsem se tématem paralelních vesmírů, jiných dimenzí a pátých rozměrů začal trochu zabývat a narazil jsem na tenhle film. Rozhodně to má potenciál a v dobrých režisérských rukách bych se nebránil celovečernímu zpracování. Je to takřka nevyčerpatelné téma, které mnoho lidských mozků není schopno ani po deseti zhlédnutích pochopit. Ani můj mozek si nedokáže představit něco jiného, než místo, ve kterém žijeme. Ale cítím, že jsem blízko nějakému pochopení. Matematika je sama o sobě zajímavá, nenechte si o ní zkazit názor jen tím, co vidíte ve škole.(12.4.2015)

 • radekgfx
  ***

  Zajímavý příběh, který se v tomto případě pouze obtížně vměstnává do krátkometrážního formátu a sám o sobě působí spíše jako delší trailer. Propracovaný scénář a delší stopáž by v tomto případě působila jistojistě lépe. Paradoxně mi v celé délce (krátkosti) vadila neoriginálnost filmu resp. očividná snaha se alespoň po vizuální stránce přiblížit jeho vysokorozpočtovým celovečerním soukmenovcům. Tj. širokoúhlý 2.35:1 formát, obrazová postprodukce apod. Občas se člověku při sledování filmu vybavují záběry z filmů jako Pi, The Jacket nebo Zodiac (po vizuální stránce), což ale nicméně nepovažuji za negativum. Přesto vše je zde pár zajímavých momentů a velmi (více než) dobrá je dle mého názoru kamera. Oficiální stránky.(14.8.2012)

 • Moiraine
  ***

  Teď mě trochu mrzí, že jsem si tu povídku předem přečetla. Ty flashbacky do minulosti konečné vyznění trochu posunuly a musím říct, že v té povídce se mi líbilo víc. Při čtení to bylo, jako kdybych si měla závěr udělat sama. Při sledování mi to pochopení vnutili. Je to škoda, protože myšlenka sama o sobě je výborná.(21.1.2013)

 • MartinTerran
  ***

  Film je rozhodně dobře natočený a udělaný, ale má jednu vážnou trhlinu. Je to blbost! Jelikož čísla nejsou pevně daná a ani nereprezentují či nevyplývají z přírodních jevů a zákonů, tudíž přidání čísla by nemělo žádný význam. Kdyby zápletku postavili na reálném fyzikálním základě byl by to rozhodně zajímavý film vhodný k zamyšlení, ale takhle jen k odpočinutí a fantazírování co by kdyby. Hodnocení: 50/100.(6.1.2015)

 • umbjaz
  ****

  lehce předpovídatelné zhruba od poloviny, ovšem to byl nejspíš záměr. na druhou stranu líbivě zpracované, dobrý námět.(4.1.2015)

 • Samuel94
  ****

  Chytrý kraťas, dobře udělaný. Technické zpracování za jedna, náčrt příběhu jednoduchý, chybí jen ještě větší originalita a odvaha. Myslím ale, že nás Colin Levy v budoucnu ještě překvapí ;)(12.1.2015)

 • QuentinVetinari
  ***

  Krátká povídka, na které je film založen, byla výborně vystavěná a každý prvek v ní fungoval jak sám o sobě, tak i jako součást celku. Totéž už naneštěstí nelze říct o výsledném snímku. Rozhodně si nemyslím, že by na obtíž byla krátká stopáž; naopak, vzhledem k rozsahu předlohy by výrazně delší být už ani nemohla, alespoň pokud by se režisér nerozhodl vyplnit přebytečný prostor vycpávkou ještě daleko zbytečnější, než je ta, ke které se nakonec uchýlil. Daleko víc mi vadí dějová linka s psychologem vzpomínajícím na své dětství, zařazená ve formě flashbacku a pouze zbytečně zřeďující geniální námět, který povídka zpracovávala s nemilosrdnou linearitou. Stokrát viděný, zoufale ohraný prvek akorát odvádí pozornost od toho, co bylo největší předností původního krátkého příběhu – zpochybnění všeho, co si myslíme, že o světě víme. Zní to jako fráze, ale The Secret Number její obsah dovádí do úplné krajnosti: rozhodlo se podkopat fakt tak samozřejmý, tak triviální, tak fundamentální, jako že mezi trojkou a čtyřkou není žádné další přirozené číslo. Idea je to tak nosná, že nic dalšího opravdu není třeba. Dalším negativem je dost nesympatické obsazení Tomlina. Zklamání jsem se neubránil ani u scény s bleemem želé bonbonů, na jejíž ztvárnění jsem byl opravdu hodně zvědavý, aby se kritický záběr nakonec ve filmu vůbec neobjevil – tady ale nejsem úplně fér, protože cokoli jiného by znamenalo zobrazit něco, co je v nejryzejším smyslu slova nezobrazitelné. Film však pracuje s myšlenkou natolik originální (ač ztvárněním do jisté míry banalizovanou), že přinejmenším těm, kdo nečetli předlohu, lze jeho shlédnutí jen doporučit.(30.12.2012)

 • CYP3A4
  ***

  Skvělý herci, super kamera, akorát horší scénář. S těma skoro 16 minutama se dalo naložit i líp, když měli tak zajímavej příběh.(20.9.2016)

 • burg
  *****

  Nebýt těch flashbacků, tak je to téměř geniální dílko podle neméně geniální předlohy. Ale i tak je to mnohem lepší, než bych od takového kraťase čekal. Colin Levy je fenomenální!(12.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace