Tajemství

Francis Ryck (kniha)

Étienne Becker

Jacques-Eric Strauss

Eva Zora

Tri herecké esá a k tomu navyše Enrico a Morricone. Tabuľkové predpoklady vynikajúce. Vôbec som nepredpokladal, že z toho vyjde slabý nadpriemer. Dúfal som, že spomeniem výrok Woodyho Allena (Ak ste paranoik neznamená to, že po vás nikto nejde) nadelím aspoň štyri hviezdičky a ostane. mi uznanie a pekné spomienky. A predsa! Herci nesklamali i keď JLT som videl aj v lepších úlohách a Morricone sklamať nedokáže. Najviac mi prekážala akási neujasnenosť, až chaotickosť filmu. Pokiaľ to bol zámer (lebo Enrico je dobrý režisér a tieto výhrady by nemali ísť na vrub jeho neschopnosti), tak je to takmer na úrovni pohŕdania divákom. Škoda. Nebolo by treba veľa zásahov, aby sa film prečistil a nebol by iba pre tvorcov, ale aj pre divákov.(13.8.2019)

No ono těch vodítek kdeže je ta pravda se ve filmu nachází povícero (klíč už v rozhovoru co vede Jean-Louis se svou něco hned po útěku z blázince),- je to předvídatelný a né že ne.Ono jde spíš o tu paranoiu co se tak hezky vine evropou posledních padesát let a co hlavně v šedesátých a sedmdesátých letech právě francouzi (a italové) uměli v některých filmech (třebaže i melodramaticky,ale co..)pěkně podat.Tak jako tady. K tomu tři moji oblíbení herci (sice občas vypadají jako by rejža už zase nedorazil). Takže nadprůměr.Ovšem.(29.10.2011)

• rivah

Pozoruhodný pozapomenutý film s výbornými hereckými výkony, Recenze: https://martinteller.wordpress.com/2012/07/27/le-secret/ https://www.italo-cinema.de/italo-cinema/item/netz-der-1000-augen-das(7.8.2019)

Ou, tak tohle se mi celkem těžko hodnotí. Takováhle paranoidní dramata ve kterých si divák nemůže být ničím jistý mám rád. Enrico s Jardinem se tady doslova vyžívají v dějových kotrmelcích a to na mě většinou zabere. Někdy je ovšem trochu kostrbatý. Zrovna byl závěrečný zvrat je úžasný a pro mě zcela nepředvídatelný, ale trochu zmatený a rychlý. Asi by to chtělo ještě pár minutek navic a motivace Thomase (Noireta) pro mě byla po celou trochu nepochopitelná. Ale jinak jsem byl spokojen už jenom kvůli hvězdnému hlavnímu triu a zajímavému prostředí. Dopočítal jsem se na solidní čtyři hvězdy.(12.8.2019)

Komorní paranoidní drama pro tři. Tenhle zapomenutý klenot táhnout především perfektně napsané postavy. Každá z hvězd dostala dostatek prostoru aby udělal pořádný dojem a využila ho beze zbytku. Tajemný a vystrašený David, stejně tak vystrašená a postupně čím dál víc zoufalá Julie a její muž, dobrosrdečný Thomas, jehož klidný život ve dvou nahlodává, a on touží po přátelství a dobrodružství. Díky nim a mazanému scénáři, jenž říká málo ale naznačuje mnohem víc, se dá napětí doslova krájet. Výborný film z žánru jenž se dnes už téměř netočí.(28.8.2012)