poster

...téma Franz Kafka (TV film)

Dokumentární

Československo, 1990, 50 min

Režie:

Pavel Kačírek

Scénář:

Pavel Kačírek
 • _aandyy_
  *

  Tak já tedy vůbec nechápu, zda je toto myšleno vážně. Jednu hvězdu si zaslouží možná tak jen za obecná fakta, která jsou ale dostupná v řadě knih a po celém internetu. Jinak mi tady nesedlo vůbec nic - hrané pasáže - co to bylo?? Kroutím hlavou.. Mimochodem prolínání hraných pasáží Kafkova soukromého života a jeho uměleckého díla, to tady absolutně nefungovalo. Navíc - vypravěč otřesný, umělá distinkce působila spíše jako dokument z bývalého NDR, protagonista poměrně nesympatický... No snad už nic horšího než tohle na téma Franz Kafka nikdy nevznikne.(8.6.2014)

 • The Graduate
  **

  Hodně nepovedený pokus o dokument. O Kafkovi jsem se nedozvěděl téměř nic nového, zato většinou samoúčelných a zmatečných hraných scén jsem si „užil“ dosyta. Velmi slabé dvě hvězdičky.(19.7.2012)

 • bart-leby
  ***

  V Léblově – do jisté míry velmi charismatické – herecké stylizaci je Kafka neduživým kriplem, chcípakem a odradkem, ale to vůbec nevadí. Komentář Petra Čepka je typicky nezúčastněný a lehce monotónní, což je taky v pohodě. Hrané scény (zvláště ty s Ivanem Vskočilem) jsou zcela funkční a tvoří smysluplný kontrapunkt k dokumentárně-didaktické linii snímku. Co je ovšem na pováženou, že skutečnost, že je to celé takové vážné, až to sere mramor. A s Kafkou by mělay být přece i legrace a humor. Vždyť absurdno a groteskno, jak nás poučil humorolog Vladimír Borecký, jsou atributy komiky…(25.6.2013)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1991.(15.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace