• Francie

Komedie / Road movie

Francie, 1993, 88 min

Mé hodnocení není ovlivněno ani tak tím, že jsem žena. Navíc mi to neuctivé a ponižující vůči ženským vůbec nepřipadalo. To, co nutí v této komedii muže zabíjet je totiž láska a především žárlivost. A dámy jsou tu skutečné "formáty" - to jak zjevem, tak vystupováním. Možná jsou občas trochu "svině". Takže nechápu, proč by se měla ženská část diváků urážet, ani co je na tomto filmu antiženského.. Horší je to však s francouzským černým humorem. Ten mne opravdu nebavil. A to mám černý humor ráda. Fajn herci, ale jinak plácnutí do prázdna a vaření z vody...(7.3.2013)

• blazir1

Výborní herci/komici(Thierry Lhermitte/Philippe Noiret, kteří si spolu už střihli výbornou trilogii o Prohnilích), končící doba dozvuku zlatých 80. let francouzské kinematografie, zajímavý námět skýtající řadu možností pro nekončící srandu a.... šílené zklamání. Až na hodně řídké pousmání neskutečně nevtipná a naštěstí jen 88 minut trvající nuda.(6.7.2013)

První polovinu se nestačí člověk přestat smát nad neskutečnými hláškami a stále přemýšlí, co ty ženské režisérovi udělaly, že se do nich takhle naváží. Ve druhé půlce to nějak přechází do stereotypu a stává se z toho taková průměrná francouzská komedie. Ústřední trojice je výborná celou dobu, ale celkový dojem z filmu byl díky té druhé půlce lehce nad 60 %(3.10.2013)

Tango je vlastně spíš více překvapivé ve vyústění dialogů v jednotlivých scénách, které jsou netradiční. Ve "vypointování".Ale to "vypointování" vlastně není, až na pár výjimek, zase tak vtipné. Tango je pro mě zvláštní film, oceňuji jeho styl, který je prostě jiný, originálnější, to rozhodně, ale zase se musím přiznat, že mě to místy nebavilo. U komedie, nebo spíš road movie stěží odpustitelná věc. 65%(3.6.2014)

Mám rád francouzskou komedii, ale nemohu dát víc. Po prvních bezmála geniálních humorných scénách se mi zdá, že se film dostal do roviny, v níž ne a ne dotáhnout vtip do opravdu zdařilého vypointování. Jako by vždy zůstával těsně pod hranicí dosažitelného - co se humoru týče. Nevím, jestli je mi rozumět, možná mi to prostě jen momentálně nesedlo.(6.6.2009)