And Soon the Darkness

Robert Fuest

Ian Wilson

Brian Clemens

• Campbell

Jako nevím. Vím že je to debilní takhle hned na začátku ale když ten film je tak....Divnej. Ze začátku jedna velká nuda o ničem jediný co mě drželo byla slušivá atmosféra, druhá půlka filmu šla ale hned do kytek taky když jsem prostě věděl co bude ted a co potom a atmosféra zmizla kompletně. Takže jsem ani neměl nijak důvod film dokoukat ale i přes velký usilý jsem film dokoukal, ale znova rozhodně ne.(6.8.2012)

• Pedestrian

Ubíjející. Úvod vtáhne do děje, ale po zmizení jedné z dívek snímek prakticky stojí na místě a nikam se neposouvá. Rozhodně to není špatně natočené, jenom se tu nic moc neděje a napínavé to není ani trochu. Potěšil mě až úplný závěr, kde je cítit předzvěst Cravenova The Last House on the Left (1972). Vůbec bych se nedivil, kdyby se jím Craven inspiroval. Tak či onak, u filmu trpěl jsem podobně jako u původního Long Weekend (1978).(24.3.2010)

• ARI50

Má to svoji originalitu a nádech na parádní thriller to určitě ale ne pro mě.(5.9.2018)

MARKÍZA občas zaloví vo svetových archívoch a pošle do nočného vysielania aj takéto neznáme skvosty. (11.1.2009)(11.1.2009)

Ve Francii to bývá občas opravdu divoké, o čemž nás frantíci přesvědčili již v několika filmech ze své distribuce, ale tentokrát si tuto krásnou zemi vzali na paškál sami Britové. Zvláště ženy a dívky by se měly mít na pozoru, protože taková projížďka na kole může být životu nebezpečná! Všechno začíná přitom docela nevinně a sladká hudba nám pomalu doprovází obě krasavice napříč prašnou cestou, kterak náruči smrti jedou. Prvních zhruba patnáct minut budou především pánové obdivovat pouze ladné nožky obou hereček (no zbytek taky není k zahození) a o nějakou děsivější atmosféru tu ani nezavadíme. No on se adrenalin zvedne spíše až v úplném závěru, ale ani zbytek filmu není vyloženě nudnou záležitostí. Je sice pravda, že v některých momentech jsem se musel podívat na časoměr, ale že bych se vyloženě nudil- se říct nedá. Jde však spíše o psychologický thriller, než čistokrevný horor s pomalu se rozjíždějící atmosférou, která postupně vygraduje v docela zajímavé (i když nepříliš překvapující) finále. Divákům je již po první půlhodině jasné o čemže zápletka vlastně je a co se asi Cathy stalo, ale tvůrci to prostě museli stejně natahovat, co to šlo. Bohužel však pozapomněli přidat nový vítr do plachet a napětí jaksi stagnovalo. Naštěstí všechno brzy napravili a především po psychologické stránce se vše obrátilo o sto osmdesát stupňů. Nějakých nervy drásajících záběrů a scén se tu však i přesto nedočkáme. Na to byl pan Fuest až moc měkký. Kdo ví, možná by to však jeho výtvoru spíše ublížilo. Celé to však mělo jakési podivné kouzlo (které nedokážu pořádně vysvětlit), kvůli kterému jsem si tento film docela oblíbil.(16.3.2012)

S ocakavanim dobreho stareho hororu som si pozrel tento filmik.Po 30tych minutach som si uvedomil ze to horor vlastne vobec nieje ale je to celkom zaujimavy Thriller.Naklady na tento film museli byt fakt minimalne,co sa odzrkadlilo aj na pocte postav ktore v tomto filme hrali(neviem ci ich bolo vobec 15).Ale treba povedat ze to bolo velmi dobre natocene a adeptov na vraha bolo hned niekolko...Aj ked koniec nebol nejaky bombasticky celkovo mam z tohto thrilleru celkom dobry pocit.(13.1.2006)

• JohnMiller

Až na tú zaujímavú atmosféru z neznáma... z lesov a krajiny prakticky bez ľudí je táto snímka extrémne nudnou záležitosťou. Ono pozerať ako dve dievčatá bicyklujú prvú pól hodinu a nič as nedeje je nuda. Jedno dievča sa stratí a druhé ju hľadá tak že bicykluje z jednej strany lesa na druhú a toto sa deje poslednú hodinu je to fakt nezáživné. Tu som doslova zíval. Je fakt že soundtrack bol podarený až moc na tento film ani nakrútené to nebolo zlé ale bolo tu toho málo na krátkometrážnu snímku by to možno stačilo.Nerozumiem ani názvu nie že sa tma neblíži ale tu absolútne nie je. Nezachraňuje to ani posledná vydarená minúta rozuzlenia príbehu(23.8.2013)

Hodně slušně zmáknutý, příjemně odsípajíci thriller. Bohužel ale pro mě nebyl moc napínavý, protože každý můj odhad ohledně postav a dalšího vývoje děje se potvrdil. Dokonce i vraha jsem bez problému uhádnul. Tím ale nechci filmu vytýkat slabý scénář. Třeba jsem měl tentokrát štěstí.(19.6.2009)

Žádné mraky krve (proto asi dvouhvězdy od některých zdejších uživatelů), ale po úvodu, kdy si člověk říká, to bude zase další béčko, nastupuje hutná, napínavá atmosféra, kdy člověk netuší, kdo z těch patoligicky jevících se charakterů, kteří se v průběhu objevují, je právě ten nebezpečný.(7.4.2013)