And Soon the Darkness

• Slovensko A čoskoro príde tma

Dvě mladé zdravotní sestřičky Jane a Cathy vyrazí z Londýna na francouzský venkov, aby si zde společně užily výlet na jízdních kolech. V jedné z malých kaváren narazí na pohledného mladíka, který se jim líbí. Mají však před sebou ještě dlouhou cestu a na nějaké románky není čas. Tedy alespoň si to tak představuje Jane, ale Cathy její nadšení tolik nesdílí. Obě tedy pokračují dále, ale mladík je nějaký čas sleduje na svém skútru. Když jim konečně zmizí z dohledu v malé vesničce, děvčata ještě chvíli šlapou do pedálů, ale posléze si udělají krátkou vynucenou přestávku v nedalekém lesíku. Blonďatá Cathy se chce opalovat, zatímco její přítelkyně by ráda pokračovala. Po malé hádce se kamarádky rozdělí. Když se však Jane všechno rozleží v hlavě a především po varování jedné hostinské (že pro osamělé ženy je tato cesta nebezpečná), rozhodne se vrátit zpátky pro Cathy. Místo kde jí zanechala, však zeje prázdnotou a po blondýnce ani stopy. Panika a strach přinutí Jane vše ohlásit na policii, jenže to by jí nesměl vlézt do cesty onen mladík na skútru, který se v momentě stává hlavním podezřelým díky svému podivnému chování. Co když jí chce však skutečně pomoci? Kam jen mohla zmizet Cathy? (SOLOM.)

choze

Fajn jednoduchá komorní zápletka, ale zpracovaní nudné. Když už se konečně jedna dívka ztratí, následuje jen otravné přejíždění sem a tam mezi lesíkem a okolními dědinami, jejichž obyvatelé se tváří buď tajemně nebo podezřele. A závěr, ač se o to snaží, nikoho nepřekvapí. ()

Campbell

Jako nevím. Vím že je to debilní takhle hned na začátku ale když ten film je tak....Divnej. Ze začátku jedna velká nuda o ničem jediný co mě drželo byla slušivá atmosféra, druhá půlka filmu šla ale hned do kytek taky když jsem prostě věděl co bude ted a co potom a atmosféra zmizla kompletně. Takže jsem ani neměl nijak důvod film dokoukat ale i přes velký usilý jsem film dokoukal, ale znova rozhodně ne. ()

Pedestrian

Ubíjející. Úvod vtáhne do děje, ale po zmizení jedné z dívek snímek prakticky stojí na místě a nikam se neposouvá. Rozhodně to není špatně natočené, jenom se tu nic moc neděje a napínavé to není ani trochu. Potěšil mě až úplný závěr, kde je cítit předzvěst Cravenova The Last House on the Left (1972). Vůbec bych se nedivil, kdyby se jím Craven inspiroval. Tak či onak, u filmu trpěl jsem podobně jako u původního Long Weekend (1978). ()

anderson

MARKÍZA občas zaloví vo svetových archívoch a pošle do nočného vysielania aj takéto neznáme skvosty. (11.1.2009) ()

SOLOM.

Ve Francii to bývá občas opravdu divoké, o čemž nás frantíci přesvědčili již v několika filmech ze své distribuce, ale tentokrát si tuto krásnou zemi vzali na paškál sami Britové. Zvláště ženy a dívky by se měly mít na pozoru, protože taková projížďka na kole může být životu nebezpečná! Všechno začíná přitom docela nevinně a sladká hudba nám pomalu doprovází obě krasavice napříč prašnou cestou, kterak náruči smrti jedou. Prvních zhruba patnáct minut budou především pánové obdivovat pouze ladné nožky obou hereček (no zbytek taky není k zahození) a o nějakou děsivější atmosféru tu ani nezavadíme. No on se adrenalin zvedne spíše až v úplném závěru, ale ani zbytek filmu není vyloženě nudnou záležitostí. Je sice pravda, že v některých momentech jsem se musel podívat na časoměr, ale že bych se vyloženě nudil- se říct nedá. Jde však spíše o psychologický thriller, než čistokrevný horor s pomalu se rozjíždějící atmosférou, která postupně vygraduje v docela zajímavé (i když nepříliš překvapující) finále. Divákům je již po první půlhodině jasné o čemže zápletka vlastně je a co se asi Cathy stalo, ale tvůrci to prostě museli stejně natahovat, co to šlo. Bohužel však pozapomněli přidat nový vítr do plachet a napětí jaksi stagnovalo. Naštěstí všechno brzy napravili a především po psychologické stránce se vše obrátilo o sto osmdesát stupňů. Nějakých nervy drásajících záběrů a scén se tu však i přesto nedočkáme. Na to byl pan Fuest až moc měkký. Kdo ví, možná by to však jeho výtvoru spíše ublížilo. Celé to však mělo jakési podivné kouzlo (které nedokážu pořádně vysvětlit), kvůli kterému jsem si tento film docela oblíbil. ()

kaylin

Britsko-francouzský snímek „And Soon the Darkness“ je dobrou ukázkou toho, jak se na relativně malém prostoru a jen s několika málo herci dá natočit velmi znepokojivý snímek, kdy se skutečně můžete o hrdinky bát, chtít jim pomoct, fandit jim. Je tu nikoli přímo hororová atmosféra, ale atmosféra nejistoty, strachu, a to funguje i po 50 letech. Mnohem lépe než v remaku. ()

JohnMiller

Až na tú zaujímavú atmosféru z neznáma... z lesov a krajiny prakticky bez ľudí je táto snímka extrémne nudnou záležitosťou. Ono pozerať ako dve dievčatá bicyklujú prvú pól hodinu a nič as nedeje je nuda. Jedno dievča sa stratí a druhé ju hľadá tak že bicykluje z jednej strany lesa na druhú a toto sa deje poslednú hodinu je to fakt nezáživné. Tu som doslova zíval. Je fakt že soundtrack bol podarený až moc na tento film ani nakrútené to nebolo zlé ale bolo tu toho málo na krátkometrážnu snímku by to možno stačilo.Nerozumiem ani názvu nie že sa tma neblíži ale tu absolútne nie je. Nezachraňuje to ani posledná vydarená minúta rozuzlenia príbehu ()

Jimmi

S ocakavanim dobreho stareho hororu som si pozrel tento filmik.Po 30tych minutach som si uvedomil ze to horor vlastne vobec nieje ale je to celkom zaujimavy Thriller.Naklady na tento film museli byt fakt minimalne,co sa odzrkadlilo aj na pocte postav ktore v tomto filme hrali(neviem ci ich bolo vobec 15).Ale treba povedat ze to bolo velmi dobre natocene a adeptov na vraha bolo hned niekolko...Aj ked koniec nebol nejaky bombasticky celkovo mam z tohto thrilleru celkom dobry pocit. ()

Koly

Hodně slušně zmáknutý, příjemně odsípajíci thriller. Bohužel ale pro mě nebyl moc napínavý, protože každý můj odhad ohledně postav a dalšího vývoje děje se potvrdil. Dokonce i vraha jsem bez problému uhádnul. Tím ale nechci filmu vytýkat slabý scénář. Třeba jsem měl tentokrát štěstí. ()

majo25

Slušný triler (v žiadnom prípade nie horor), ktorý diváka necháva v neistote na veľmi dlhý čas a ktorý príjemne odsýpa. Hlavne odhalovanie záhady pekne postupne dávkuje a napätie tak pomaličky graduje. Nechýbajú ani typické trilerové prvky, ktoré určovali vtedajšie trilery ako napríklad prenasledovanie obete, jednoduché zvraty a ľakačky (vlastne bola iba jedna) či mysterióznosť. Práve ony nechavajú zabudnúť na to, že film už má dosť krížikov na chrbáte a preto treba občas prižmúriť očko. ()

Pitryx

Když už jeli ti dva, Paul a Jane asi po dvacáté deváté po cestě, vzdal jsem to. Ne že bych to vypnul, to ne, ale začal jsem dělat tisíc jiných věcí. Film už jsem sledoval jen tak, po očku. Je to prostě strašná nuda. I ty některé dialogy. To už jsem ale opravdu sáhl po rychlo přehrávání. A navíc je to zbytečně dlouhé. Přesto tu dvacítku dám za posledních dvacet minut.       ()

bravo1

Žádné mraky krve (proto asi dvouhvězdy od některých zdejších uživatelů), ale po úvodu, kdy si člověk říká, to bude zase další béčko, nastupuje hutná, napínavá atmosféra, kdy člověk netuší, kdo z těch patoligicky jevících se charakterů, kteří se v průběhu objevují, je právě ten nebezpečný. ()