Epizody(28)

Soul, třicátá léta. Korejský policista pracující pro japonské kolonisty hledá bojovníka za svobodu známého jako „Svatební maska“ a vydává se nečekaným směrem. (Netflix)

Recenze uživatele Moiraine k tomuto seriálu (1)

Gaksital (2012)

Gaksital se u mě dostal až téměř na vrchol žebříčku "oblíbení maskovaní hrdinové". Chvíli mi trvalo, než jsem sebrala odvahu s tímto kdramatem začít. Přece jen 28 dílů není málo. Obzvlášť když Korejcům často dojde dech už někdy kolem sedmé epizody. Tady se to naštěstí nestalo. Moji pozornost to drželo od začátku až do konce, který musím říct, že se mi po dlouhé době zase jednou opravdu líbil. Co jsem nemusela, byla Mok Dan. Ta holka tam byla jenom kvůli tomu, aby kvůli ní vznikaly problémy a bylo proč brečet. Pro mě byl určitě mnohem zajímavější konflikt maskovaný hrdina versus imperiální policie. Trochu mě mrzelo, jak tady byli Japonci zobrazení, protože s tím, co občas předváděli, se člověk nejen že nedivil, že jim Gaksital uniká, ale čas od času mi blesklo hlavou, jak vůbec zvládali Koreu tak dlouho okupovat... To, že ani mezi sebou nemluvili japonsky, vem čert. Co musím vyzdvihnout jsou určitě herci Joo Won a Park Ki Woong. Oběma jsem to stoprocentně věřila. Dalším velkým kladem je OST, který se mi až překvapivě rychle dostal pod kůži. Chvíli jsem váhala i nad těma 5*, ale na to mi hlavní hrdinka lezla až moc na nervy. ()