Milano33

Epizóda, ktorá má svojou pozoruhodnou intenzitou úplne položila na kolená. Vskutku neskutočná žmýkačka emócií, ktorá ma nenechala bez sĺz. Akonáhle sa Yui-chan postaví bossovi v snahe zachrániť svojich rodičov, tak nielenže demonštruje svoju skutočnú silu, ale takisto dá aj najavo, že je nesmrteľným objektom. Jej záhadný pôvod bol zrazu objasnený, Yui je totižto program, AI, ktorá sa dočasne vymkla spod kontroly systému. Keďže však Yui-chan nedávnym užitím svojich schopnosťami na seba upozornila, tak mala byť čoskoro vymazaná. Asunu i Kirita táto bolestivá strata ich drahej dcérky mimoriadne vzala a o to srdcervúcejšia rozlúčka s Yui na konci bola. ()

TomX2

Celkový dojem: Priemerný diel a myslím že to malo aj na viac vzhľadom k okolnosťiam, avšak nedočkali sme sa žiadnej akcie, čo je myslím zlé. Mám rád, keď vo filmoch / seriáloch prevládajú dialógy, avšak vzhľadom k žánru či zápletke série by Sword Art Online mal byť akčnejší, čož vôbec nie je a zatiaľ sme sa so žiadnym veľkolepým súbojom nestretli, pričom zbytočných kecov tu je hromada. A to je asi najväčší zápor celého anime.. Moje hodnotenie: 50% ()

Melios

V tomto bode sa v seriáli zastavím! Navždy. Nie žeby som chcel, ale SAO je skrátka len pre jednu určitú uzavretú skupinku ľudí či cielovku a ak do nej nepatríte veľmi sa vám to zhnusí. Keď som bol mladší a tento seriál práve vyšiel, miloval som ho. Mal skrátka všetko. Bohužiaľ ako čas plynul som zistil, že je to pre mňa len klasická romantická dráma pre násťročných. Už nie som trinásťročný emo, aby ma takéto veci bavili. Niekedy si naozaj želám, aby som z veci tak rýchlo nevyrastal... Holt niekedy ani nostalgia v opätovnom pozretí nepomôže :( ()