Zlatá cesta

(TV film)
Dokumentární / Sportovní
Slovensko, 2002, 56 min (Director's Cut: 86 min)

Režie:

Emil Preisach

Miroslav Šatan

Dokument o účinkovaní slovenskej seniorskej reprezentácie na MS v hokeji vo Švédsku. (oficiální text distributora)

Marek1991

Tento dokument je ochudobnený o mnohé zákulisné záležitosti. Oceňujem, že doň pridali aj to, čo sa dialo predtým na Olympijských hrách a v príprave, lebo to s tým malo súvis a že sa nakoniec venovali všetkým gólom našich a v podstate aj súpera, no oproti mnohým športovým dokumentom z významných podujatí to bolo naozaj len také štatistické a niekedy pôsobilo ako, že zachytili podstatné, ale emócie a situácie, s ktorými sa potýkali akoby ubrali. Lašák, Višňovský, Lintner, Pálffy, Šatan, Bondra a mnohí ďalší, toto boli naši hrdinovia a stále sú, zatiaľ prví a poslední majstri sveta, ktorí slovo reprezentant naplnili k realite, že na nich s radosťou spomíname. Pamätám si, ako som to pozeral v kruhu rodiny, tiež ako mi neskôr kúpili naši zostrihy aj s celým finále. Vtedy Slovensko zažilo, že sa spojilo a všetci sme sa mali radi, skutočná radosť, ktorá v dušiach tunajších ľudí bude vždy prevyšovať kontroverzné a podľa mňa aj zlé míľniky akými boli vstup do EÚ, NATO, Schengenu, prijatie Eura, no aj mnohé naše celkom úspešné Olympijské hry vďaka vodnému slalomu, či mierne aj hokeju, víťazstvo vo Fed cupe, finále Davis cupu, víťazstvá v Hopmanovom pohári, neskôr sa k tomu priblížili ešte MS vo futbale v roku 2010, či MS v hokeji doma v roku 2011, po ktorých sme sa lúčili s Demitrom aj na ľade a nakoniec aj v živote, no a MS v roku 2012 opäť vyrobili to šialenstvo, ktoré sme od roku 2002 chceli zažívať, ale 2002 zostane pre mňa po roku 1993 niečím ozaj významným, čo sa týka nášho národa a vzbudenia sa. ()

kaposlav

Môj oblúbeny športový dokument zachytáva klúčove momenty na ZOH 2002 v Salt Lake City, ktoré nas degradovali až do suterénu hokejových krajín, a následnu cestu majstov na trón v Göteborgu na MS 2002 v ľadovom hokeji vo Švédsku. Na záver nam sprosterdkuje reflexie z hokejového leta, odmenovanie najlepších za rok 2002 a otvorenie Sieňe slávy slovenského hokeja. ()

savEsk

Super dokument je dobre že sa da aspon takymto spôsobom pripomenúť si tie super časi a aj takmer historické udalosťi slovenského hokeja. ()

mikla

Dokument skvelý a krásny...aktérom stači len podakovať...DAKUJEME Janko Lašák, Rasťo Stana, Miro šimonovič, Rado Hecl, Lubomír Višnovský, Dušan Milo, Rišo Lintner, Peter Smrek, Ladislav čierny, Jerguš Bača, Jozef Stumpel, Peter Bondra, žigmund Pálffy, Miroslav šatan, Michal Handzuš, Luboš Bartečko, Ladislav Nagy, Rastislav Pavlikovský, Vladimir Orzságh, Radovan Somík, Miroslav Hlinka, Robert Petrovický, Peter Pucher, Marek Uram, RObert Tomík.....chlapci, urobili ste úspech, na ktorý do smrti nezabudneme ()