Binbógami ga! (TV seriál)

貧乏神が!

Binbōgami ga!

Binbougami ga!

Good Luck Girl!

Animovaný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2012, 13x24 min

Tak při tomhle jsem se tak neskutečně smál. Vtipy nejsou moc situační, to se mi líbilo. Příběh celkem originální, ale fakt jsem se smál, když jsem na to koukal. Jako komedie téměř sto procentní. Animace byla fakt dobrá a i výborný výběr postav. Takovéhle anime fakt můžu. Dobrá "pády, nehody a rány" to mě taky moc nebavilo. Ale mám moc rád hraní si s různými typy postav, dobře známých. Jedna z nejlepších částí byla, když si pomyslela, že chce kluka a náhodou se vedle ní jeden hrozně sexy probudil. Fakt super. Pár chyb ale jinak to mohu jen doporučit, fakt jsem se pobavil.(31.5.2013)

Místy velice vtipné, sice mě Ichiko dost často lezla krkem, ale to mohl být úmysl tvůrců. Ach, ty miliardy referencí, jako například Death Note, Dragon Ball, Tasogare Otome x Amnesia a další.. ;) Opravdu jedna z mála anime komedií, která mě dokázala i pobavit.(1.7.2013)

• Subjektiv

Také si myslíte, že bůh rozdělil na světě štěstí nespravedlivě? V mytologii seriálu Binbógami ga za to však nadpřirozené bytosti nemohou, naopak, bohové se převelice snaží přerozdělit štěstí rovnoměrně. Usoudili, že nezdravě velký kapitál Fortuny vlastní jistá Sakura, bohatá, úspěšná, oblíbená a co nejvíc štve bohyni Momiji, jež má za úkol její štěstí redukovat, krásně proprsená. Jenže způsobit neštěstí někomu, komu hvězdy neskutečné přejí, není zase až taková sranda. Nehoda střídá nezdar, následuje neúspěch, jemuž v patách kráčí katastrofa a na obzoru se rýsuje selhání. Sakuřino chování přetvářkové, sobecké svině dohání Momiji k vzteklému šílenství ještě o poznání většímu. Taková zrůda si přece nějaké neštěstí zaslouží, no ne? +++++ Všechno však není takové, jak se zprvu jeví. I Sakuře na někom záleží, i ona cítí s ostatními, i ona touží po společnosti, citu, lásce. Nepochybuji, že seriál nám bude dlouhodobě naznačovat, jak je vhodné se o své štěstí podělit, jinak nebude úplné. Že bychom neměli usilovat o cizí neštěstí. Zprvu méně nápadně, leč rozhodně ne mezi řádky, pak zřejmě s narůstající intenzitou. Uřvané vtipy pak měly by způsobit, že tento druh agitace za správňáctví nás bude bavit. Ty pády, nehody a rány, jež se snáší na nebohou Momiji, která pak své neštěstí vykřikuje do světa, aby se se zlým pohledem vrhala do dalších šílených pokusů obrat Sakuru o nadržování osudu. Končím po 4 dílech, neuražen, nepotěšen.(1.8.2012)