poster

Kokoro Connect (TV seriál)

 • japonský

  ココロコネクト

 • anglický

  Kokoro Connect

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2012, 13x24 + 4x28 min

 • Palisander
  **

  Nevadia mi pomalé príbehy, lenže toto bolo natiahnuté metódou "urobím z komára somára", ktorá bola výdatne použitá od začiatku do konca. Pritom zápletka veľmi zaujímavá. Väčšinou som sa nudil asi tak ako hlavný záporák v seriáli ;-). Posolstvo je tak jednoduché, že je prakticky zbytočné ho považovať za posolstvo. Nuž ale nejako to skončiť muselo... A potom prišli bonusové časti. Ďalší srdcervúci nervák od nikadiaľ nikam. Netuším ako možno poznať pravú tvár niekoho, čo sám rieši dilemu aký vlastne je a celý čas sa vedome pretvaruje. Ale kto na to má, vydrží až do poslednej časti, ktorá je o stupeň lepšia ako ostatné. Škoda že podobne nebol spravený celý seriál. Hodnotil by som celkom inak.(22.10.2014)

 • Subjektiv

  Pětice kamarádů, která sdílí volný čas, čas v zájmovém kroužku, těla. Nicméně Kokoro Connect není žádné monstrózní grupen hentai, ale slice of life vztahovka s fantastickým prvkem. Ani oni, ani my si nedovedeme vysvětlit příčinu, leč čas od času, náhodně či podle promyšleného plánu, se mysl jednoho přenese do těla druhého a naopak, ba i složitější přesuny se konají. Naruší tohle duševní harcování z těla do těla jejich přátelství nebo je posune na vyšší úroveň a prohloubí důvěru? Podaří se jim odhalit, jak téhle nepříjemnosti zamezit a vyhnout se možným trapasům, nedorozuměním a jiným nežádáným problémům? Nezneužijí chlapci výjimečné příležitosti k "průzkumu"? I děvčátka by mohla... +++++ Zápletka nabízí několik vcelku zjevných možností, jak s ní naložit. 1) Humorné situace plynoucí z bláznivě střídaných záměn. Pokusy vydat se totuto cestou jsou sporadické, střídmé a příliš málo ztřeštěné. 2) Napínavé pátrání po vzorcích výměn, příčinně, snaze situaci nějak pochopit, ovládnout, porozumět jí. V tomto směru se seriál zatím příliš nepředvedl. 3) Psycho- a socioterapie hlavních hrdinů. Nutnost sdílení nejintimnějšího může lidi sblížit i znepřátelit. Kokoro connect však zatím předvádí pouze jednu stranu mince. "Říct, co máte na srdci, toť v konečném důsledku vždy pozitivum," říká. Srdce prý je třeba propojit, aby mohla vyrůst. Vždyť i entita, která přiznává zodpovědnost za výměny, si dala jméno Heartseed. Semínko srdce. +++++ Já to ale neuznávám, hnusné byste měli tajit! Vždyť oč by byl svět hezčí, kdyby se Hitler styděl říct, že nemá rád Židy. Stalin by si svá paranoidní podezření nechal pro sebe. Pol-Potovi by bylo blbé ukázat na obyvatele měst. Vidíte, že s upřímností se to musí umět. To byste museli být mixem dobroty, morální indiferentnosti a droboulinkých zápornůstek pro okořenění a roztomilost, abyste mohli s duší na trh. Aha, nojo, vždyť právě popisuji hrdiny Kokoro Connect. Za traumata se nesmějí, ale chápou je a léčí, nad zápornůstkami mávají rukou. Člověk se ptá, kde se v nich bere ten stud, když kol dokola všichni všechno berou jako přirozené. Kde se jej naučili? +++++ Ale to už tak bývá u seriálů směřovaných k vytváření příjemných pocitů z mezilidských vztahů. Kdyby v tom bylo o malinko více pravdy, ne nutně hnusné, jistě by se mi koukalo na Kokoro Connect lépe. Jenže přes složité kolotání jsou postavy po hříchu jednoduché. Příliš vyspělé, příliš chápavé, příliš úpřímné, příliš odvážné, příliš rozhodné. Hlavně tedy kluci a z části i Inaba. Zbylé dvě dívčiny asi mají za úkol budit v dívácích a hrdinech ochranitelské pudy. Ty asi neřeknou, koho si představovaly při masturbaci, narozdíl od Inaby a hošíků. Ne, že by mě to zajímalo. Končím po pátém díle. P.S.: I přes negativní vyznění komentáře mě Kokoro Connect otravovalo spíše méně.(6.8.2012)

 • Hees
  ****

  V čom je vlastne sila Kokoro Connect a v čom reálne vyniká? No v prvom rade vyniká riešením situácii a v charakteroch s reálnymi vnútornými problémami. Každá hlavná postava totiž to má v sebe svoj veľký problém, s ktorým si nedokáže jednoducho sama poradiť. Ostatný hrdinovia by na to ani neprišli pokiaľ by neboli na scéne "nadprirodzené javy", ktoré produkuje nejaká nadpozemská bytosť. Bytosť, alebo "kto to k čertiskovy má byť?" totiž robí hlavným hrdinom zle, aby sa na tom zabávala, prípadne to považuje za zaujímavé. No vysvetlenie prečo to robí, tak toho sa nedočkáme. V podstate ide len o zámienku k tomu, aby prebiehali dosť závažné výmeny citov medzi hrdinami. Takých citov, ktoré by mali zostať skôr osobné. Ostatný hrdinovia tieto city samozrejme nechápu, ale napriek tomu sa snažia medzi sebou, to nejako vyriešiť. Charaktery sú z dôvodov už vymenovaných dostatočne prepracované a hlboké. No problém jedného hrdinu strieda problém iného hrdinu, preto na vtipné situácie okrem "masturbácie" nezostáva veľmi veľa času. Romantika tiež nedostala priestor, skôr aj v situáciach romantického charakteru dochádza k vyplávaniu rôznych citov na povrch, ktoré do romantiky veľmi nepatria. Ono sa na prvý pohľad zdá, že dochádza k riešeniu problémov hrdinov, ale v skutočnosti sa tieto problémy kopia až dokedy si hrdinovia nevedia vôbec rady. Vlastne toto anime hovorí, že keď si nevieš poradiť sám nejaký kamarát ta podrží a pomôže ti. No realita je taká, že kamaráti väčšinou chcú tráviť zábavné chvíle s nami a tie ostatné ich nezaujímajú. Ono je pravda aj to, že Kokoro Connect mohla skúsiť v niektorých dieloch aj niečo iné a nie stále tlačiť na diváka. V niektorých dieloch nemá problém jedna postava, ale niekedy všetky. Najzávažnejšie problémy má Iori Nagase. Ešte som nevidel postavu ako je Iori, ktorá by sa až takto hľadala, tak ma veľmi zaujala napriek tomu, že obľúbenkyňa bola Inaba. Ono pravdepodobne Iori zachraňuje celú druhú polovicu od stereotypu. Fuusenkazura tam v podstate nemusel byť, ale tak by si všetci nevideli navzájom do hlavy a nezdieľali navzájom svoje pocity. Preto jednotlivé "javy" (a nie je ich málo) sú v podstate zaujímavým nápadom oproti iným anime, kde hrdinovia svoje pocity niekoľko dielov a niekedy aj sérii nevedia vyjadriť. Ukončenie, ktoré prebehlo v posledných štyroch dieloch ma potešilo. (Hodnotenie 3,5)(11.5.2015)

 • SonGokussj
  ****

  Lehce bych tomuto počinu na ČSFD zvedl hodnocení :-) Není to kdovíjak úžasná věc, ale neřekl bych také, že by to byl zrovna průměr. :-) Subjektiv skončil u pátého dílu, pokud se nemýlím, stále se to týkalo jen a pouze výměny duše. Poté však nastaly další 3(4) fenomény, které byly o to více zajímavé, že už tam neprobíhalo jen představení hlavních postav, ale řešily se tam i jiné věci. Celkově bych Kokoro Connect zhodnotil jako psychologický seriál, který usnadňuje složitost příběhu právě středoškoláky a spíše jejich ne-ultimátně důležitých problémů. Každá z postav má své klady i zápory, co více, líbí se mi tam jejich vývoj (hlavně jedné holčiny, potažmo i druhé). I blonďák se dočká svého představení a chvíle slávy. Není to něco, na co bych se koukal znova, ale uvízne to ve mně ještě dlouho. Ne jak většina nynějších počinů roku 2013. Dějte Kokoro Connect šanci, srostěte s postavami, dostaňte se přes 5 dílů, zkuste si je vychutnat a přeji spousty úsměvů a překvapení v následujících 17 episodách. (skončit 13. ep. by byla škoda). 70%(17.6.2013)

 • metal.storm
  ***

  To bolo pocitov, mať tak ich problémy slovensko je šťastný národ. "a ľúbim teba ale chodím z inou, a budte spolu ja mu vyznám lásku až keď sa do seba zamilujete, a som škaredá a budem ťa šikanovať ..." Seriously ?? Dobre, dobre, dopozerala som silne emancipovanú anime a vlastne som sa nič nedozvedela. Kdo je Klejicha, čo tam robil, vlastne čo bol zač zostalo aj po tak dlhej dobe záhadou. Ako prišiel, tak aj odišiel. Z riadnej záhady je ešte väčšia záhada a pomedzi všetky tieto výjavy mám pocit že sa tvorcovia proste len snažili zakryť to, čo by som považovala za pravú podstatu celého seriálu.(9.8.2015)