Stará puška

Vengeance One by One

The Last Straw

Válečný / Thriller / Drama

Francie / Západní Německo, 1975, 100 min

Slušné akční scény, několik nácků Noiret zabije obzvláště krutým zlsobem, ale tempu filmu škodí zbytečné flashbacky, je jich tam hrozně moc a jsou až příliš idylické.(26.7.2012)

Protiválečný film nemusí vždycky začínat vyloděním v Normandii. Pro mne je Stará puška na špici. Tak strašné a krásné zároveň.(21.2.2008)

Bol to silný zážitok za socializmu vidieť tento film v televízii, dnes mi vadí schematické znázornenie zla: opíjajúci sa a všetko ničiaci Nemci, pritom by mali byť v strehu pri svojom ústupe, neschopnosť sa lepšie zorganizovať a zneškodniť jedného "partizána" a to ani nehovorím o pokuse jedného Nemca chytiť Noireta živého.(8.12.2009)

Uvedený film ma dodnes mrazí , vynikajúce výkony hlavých protagonistov a jeden z elity filmov za socíku v kine. Bolestne vykreslená brutalita vojny a dôsledkov každého chorého izmu vrátane socializmu, ktorý neznáša ľahkosť bytia, krásu sveta a voľnosť duše...(4.5.2011)

Dětskýma očima viděno před lety v televizi jsem byl doopravdy napnutý a vyděšený, dnes byl účinek poloviční, což nijak nesnižuje kvalitu snímku. Pozvolna se seznamujeme s hlavními popstavami, lyrický a výrazný hudební motiv záměrně kontrastuje s brutalitou ustupujících německých jednotek, a záverečné zúčtování je výborné. Nicméně poslední věta fimu, co se to vlastně stalo?, je i mou otázkou...(12.12.2011)

Dobrý film,který vás mírně uvede do jednoduchého děje,kde hlavním bodem je pomsta.Doktor kterému nacisti zavraždí rodinu,tak bere spravedlnost do svých rukou.Je poznat že i když si filmaři vystačili z jednoduchými rovnicemi,tak film neztrácí na síle a napětí.Ba právě naopak,napětí se tak stupnuje k zoufalému a zuřivému činu doktora Dandieua.Scény msty jsou občas proloženy vzpomínkami a flashbacky s tak krutě a odporně ztracenou rodinou,tak jak to dokázali za války jen hnusní nacisti!(20.11.2012)

Zajímavý film s atmosférou,kterou umí jen frantíci.Film ve kterém mě oslovil Noiret,ale i krásná Romy.Film působí velice opravdově a neměl jsem vůbec problém tomu všemu uvěřit.Skvělé.(7.2.2013)

Co k tomu dodat? Tohle není trapný akční film. Tohle je... no, proč psát? Citlivý člověk to pochopí a vůl zůstane volem.(16.2.2013)

Nemohla jsem brečet a vlastně jsem necítila vůbec žádné emoce během celého filmu - zvláštně smutný film.(8.9.2013)

No jo, to byly ještě doby, kdy se před kamerou mohly pohybovat neoblečené děti, kdy jít na film bylo něco víc, než sednout do multikina, otevřít pytlík popkornů a prochroustat se k závěrečným titulkům... Je to můj oblíbený válečný film, kde je válka upozaděna a jde více o jednotlivé postavičky a jejich příběhy. Co je výjimečné je, jak hercům sedly jejich role.. takhle se to má dělat, vy trapáčtí hollywoodští kovbojové. Pět hvězd, protože v tomhle filmu budete věřit každému herci jeho příběh na 110%.(1.12.2014)

Už je to minimálně 15 let, co jsem tento film viděla a dodnes nemohu zapomenout na některé scény. Velmi silný film o mstě, která je v tomto případě na místě a nikdo nevěří, že jí bude Philippe Noiret schopen...(14.6.2016)

Francouzský venkov,konec války a ujíždějící němci,ale............ten fim jsem viděl v 15 letech a dodnes ho mám v paměti,scéna s plamenometem atd.na tu dobu hodně realistický natočené akční scény,pro mě i po tolika letech zase jeden velký filmový zážitek .....(31.10.2017)

Viděl jsem před několika lety a pořád si to pamatuju... a to u mě něco znamená:-)(4.2.2018)

Kultový film. Skvela réžia, scenár, výprava, výborné herecké výkony. Veľmi citlivý a pôsobivý príbeh, kultivovane a reálne prevedený. Veľký klad z minulosti, kedy vedeli bez pomoci vyspelej techniky vytvoriť hodnotné nestarnúce diela, jednoduchým umom, talentom a nefalšovaným umením. Rozhodne sa dá na to pozerať do nemoty.(10.6.2018)

Klasika, která sice už taky trochu stárne (krev je krásně červená), ale samozřejmě pořád to je výstavní kousek. Ten šok, co Noiret musel zahrát, se jen tak nevidí. Výborné kulisy a trochu artové pojetí dělají ze staré pušky trochu horor ve stylu Panna a netvor.(11.6.2018)

Netradiční válečné drama, 75%.(11.6.2018)

Na svou dobu neobyčejně "hustý" film, který mi v dětství byl jakýmsi "Rambem před Rambem". A na rozdíl od mnohých funguje i dnes (až na ony tolikrát zmiňované flashbacky). Noiret je v pro něj hodně zvláštní roli překvapivě přesvědčivý.(16.6.2018)

Krásné a smutné. Flashbacky zdůrazňují kontrast mezi štěstím a totálním zoufalstvím. Válka je svině (o lidech nemluvě). Noiret skvělý. Když na konci začala zase hrát ta veselá rozverná hudba, byla jsem úplně rozebraná. Zařazuji mezi své filmy, které jsou úžasné, ale už je nechci nikdy v životě vidět.(18.6.2018)

Nepříliš originální pointa, ale jinak zajímavý film stojící na P. Noiretovi. Měl jsem obavu, jak bude podána jeho pomsta, ale dopadlo to velice slušně.(1.7.2018)

Zajímavý námět, ale vcelku nudné zpracování.(23.9.2003)

Pomsta. Pomsta zoufalého člověka, který zjišťuje, že mu nacisti vyvraždili rodinu. Sugestivní, silně realistické protiválečné drama s excelentním výkonem mstitele Philippe Noireta.(10.8.2009)