poster

Stará puška

 • Francie

  Le Vieux fusil

 • Západní Německo

  Abschied in der Nacht

 • Západní Německo

  Das alte Gewehr

 • Slovensko

  Stará puška

 • USA

  The Old Gun

 • USA

  Vengeance One by One

 • USA

  The Last Straw

Válečný / Thriller / Drama

Francie / Západní Německo, 1975, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (213)

 • pafka
  *****

  Stary film, ktery neztratil nic ze sve poutavosti a je mu pres ctyricet. Philipe Noiret naprosto skvely. Nic neni prehnane, vsemu se da verit, ze to tak skutecne bylo. Zadna hra na hrdiny. Zkratka evropsky film tak, jako ho zname.(7.9.2018)

 • radostR
  *****

  Pomsta. Pomsta zoufalého člověka, který zjišťuje, že mu nacisti vyvraždili rodinu. Sugestivní, silně realistické protiválečné drama s excelentním výkonem mstitele Philippe Noireta.(10.8.2009)

 • norionn
  *****

  Philippe Noiret jako doktor Julien Dandieu rozhodně není typem, který by po vzoru Johna Ramba vlétl mezi jednotku ostřílených esesáků a všechny je pozabíjel. Obyčejný lékař, který nikdy nebyl prototyp hrdiny a právě proto je jeho chladnokrevnost při vypořádávání se s vrahy svojí ženy a dcerky překvapivá až mrazivá. Čeho všeho je člověk pod nátlakem okolností schopen? Zajímavá je i paralela proměny lékaře, jehož posláním je léčit, v nelítostného mstitele s jediným cílem - zabít.(26.1.2010)

 • Terezka_9
  ***

  Moje hodnocení je značně ovlivněné tím, že jsem film poprvé viděla včera. Určitě na svou dobu to musel být super film, ale mě přišel spíš značně naivní.(13.6.2011)

 • Braindead_77
  *****

  Neskutečně dobrý film, v podání nejlepších Francouzkých herců. Z mého pohledu se jedná o jakýsi vyvražďovací postup, se spojením velké a tragické války. Námět je prostý, ale dokonalý: Doktor jede za rodinou na chatu, ale když přijede všichni jsou pobiti. Otec si vezme svojí milovanou starou pušku, a začne masakr. Vyvraždí na oplátku všechny německé vojáky těmi nejhoršími způsoby jaké existují. Ve filmů bylo i méně dialogů, tím pádem film nebyl tak "ukecaný". Pouze závěr se mi nezdál zas tak působivý. Ale celkově je film naprosto výborný. Z nějakých scén se mi opravdu udělalo špatně od žaludku, ale to nemluvím o Brandead - živí mrtví : ) Ovšem chápu ty, kterým se film nelíbí, protože já jsem naladěn na tyhle filmy hodně a nevadí mi. Výborný scénář. 95%(3.4.2012)

 • Indio
  *****

  Ze zarytýho pacifisty po pomstychtivou mašinu na smrt, zcela uvěřitelnou formou. A Já souhlasím-Zabij ty náckovsky svině!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(24.11.2012)

 • prasecak_cz
  *****

  Pojďme si ulovit nějakého nácka... Jedno z nejlepších válečných dramat všech dob...(6.2.2016)

 • SAINTS
  ****

  Co všetko odhodlany človek ktory tuži po pomste dokaže s jednou starou puškou.Len škoda tych flashbackov,bolo ich až priliš a niekedy boli priliš dlhe.Ale inak fajn film o tom že aj pacifista môže vziat do ruk zbran.Silne a miestami dost drsne.(12.6.2018)

 • ostravak30
  *****

  Já vlastně nemám, co bych film vytknul a tak dávám max. Herecké výkony jsou výborné. Hlavně je nutné pochválit hlavního hrdinu, který vypadá přesně tak, jak od tohoto filmu očekáváme. Tedy jako obyčejný chlapík, který se hodlá mstít. I prožitá hrůza je vypointovaná dokonale, o čemž svědčí úplně poslední scéna filmu. Tedy rovněž něco autentického a uvěřitelného. Samotný děj, ač je protknut vzpomínkami, je napínavý a samotné retrospektivní pohledy rovněž dávají smysl. Hudba je asi taková, jaká se ke snímku hodí. Ve své hrůze i kráse vlastně úplně obyčejná. Je to výborný film a další důkaz o mistrovském francouzském filmovém umění let dávných, které současné Francii citelně chybí.(14.6.2018)

 • Aguirre
  *****

  Skvely film. Emocie - smutok, pomsta nenavist. Klasika.(15.6.2018)

 • karmalat
  *****

  Stara dobra francouzska skola. Film, jaky se dneska netoci.(21.6.2018)

 • cincala
  *****

  Stará, dobrá francouzská kinematografie...V 60. a 70. letech kralovala v čs. kinech, když zpoza oceánu jsme toho mohli vidět opravdu málo. U mě kraloval Gerard Philippe, Jean Marais, Jean Gabin, Fernandel, Bourvil, Louis de Funes, Belmondo, Alain Delon aj. Filmy jako Kapitán Fracasse, Hrbáč, Tři mušketýři jsem viděl nespočetkrát. Stará puška patří mezi nejlepší francouzské filmy. Vždycky mě ten příběh dojme a přinutí k zamyšlení. Jaké jsou hranice lidské tragédie a co vše může člověk udělat pro pomstu. Jak žít dál bez těch, které jsme milovali. Noiret skvělý. Chtěl bych vědět, co si o všem kolem německého sadismu myslela Romy Schneider. Ta, jejíž matka byla oblíbenkyní Hitlera a Goebelse. Ta, kterou největší zrůda v dějinách lidstva hladila na Berghofu po vláskách.(24.6.2018)

 • Lord_Okurka
  ***

  S určitou nadsázkou je to taková kombinace Wolfensteina a červené knihovny. Dost mi vadila ta melodramatičnost a patos, který tahal za vlasy. Noiret je každopádně skvělý, plytký scénář svým herectvím do značné míry zachraňuje. Šablonovití "zlí" esesáci jsou nudní a nevěrohodní. Noiret tak nemá důstojného protihráče a v podstatě se jen utápí v sebelítosti ve filmu vyjádřované otravnými flashbacky. O válečných zvěrstvech a vypořádávání se s nimi dle mého názoru mnohem lépe vyprávi například takové Oběti války.(12.7.2018)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>