Otec a dcera

• italský

Destinazione marciapiede

Father's Trip

Francie / Itálie, 1966, 90 min

Skvělé rodinné drama, za mě pět hvězd+(18.7.2008)

Tak z tohoto filmu mi bylo pěkně úzko, když jsem viděl matku, toužící po lesku městských pozlátek. A otce věřícího a pyšného, že se jeho velkovská dcera uplatnila ve velkém světě Paříže, který pomalu zjišťuje, že věci nejsou tak jednoduché, jak je vidí on sám. Rozčarování je hodně silné a Fernandel je zde zobrazen ve zcela netypické a uvěřitelné roli.(24.10.2011)

Drama jak hovado. Fernandel ve velké, smutné roli. Je to málo napínavé, o to silnější vyznění má konec. Část, kdy oba muži hledají Marii Luisu v Lyonu, by mohla být akčnější. Viděno v druhém dabingu z Novy, ten první (Dabingové studio ČST Praha 1973) se podle všeho nedochoval (anebo jej má jenom opravdu NĚKDO).(16.12.2017)

Moc hezký film, který je zajímavý svými uspornými filmovými výrazy a dějem. Možná, že někomu může připadat děravý, mě se ale líbil velmi. Především kvůli tomu, že v sobě může obahovat 2 myšlenky. Jednu nám řekne postava otce, druhou mladý učitel. Dialogy zde samy o sobě mají svou důležitou úlohu. Je potřeba, je poslouchat a přemýšlet. A přemýšlet i po tom, co obrazovka zčerná a tím je oznámen konec. Mě teda především konec zasáhl a slzičky se museli dost držet.(11.9.2017)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 15.2.1973 (U Hradeb)(13.2.2013)

• Lukiz

Film asi pro svou dobu a prostředí. Dosti rozvláčné prokreslování postav. Dnes by na tu nejzajímavější pointu stačila 20minutová bakalářská povídka.(17.9.2013)