Nařčení

Compliance

Compliance

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2012, 86 min

Must-see. Je jasné, že tenhle film bude rozdělovat diváky na dva tábory stejně jako Srpski film nebo Martyrs. To kladné přijetí od amerických kritiků a diváků není náhodné. Oni svým postavám totiž rozumějí. Tvrdit, že by se to nikdy nemohlo stát, je zaslepené. My jsme nejvychcanější národ na světě, zatímco Američané jsou důvěřiví, poslušní a naprosto věří tomu, co dělají. To my nemáme šanci nikdy pochopit. Jedno krásné pořekadlo praví: "Podle sebe soudím tebe.". Že, grizly007? Compliance je výborný film. Řemeslně i herecky bravurní. Psycho teror ve stylu Telefonní budky situovaný do fiktivního amerického fast foodu. Znepokojivý a perverzní. Nenechte si to ujít a jděte do toho s čistou hlavou.(20.1.2013)

Ten film je o lidské stupiditě, takže vyčítat filmu, že se postavy ve filmu chovají stupidně, je úplně mimo a spíš to vypovídá o stupidě uživatelů, kterým nedocvaklo. Zvlášť když si člověk může vše vygooglit a zjistit, že film celý případ vykresluje docela věrně. Ale čím míň člověk ví, tak samozřejmě líp. Doporučuji si nic o filmu nečíst... http://en.wikipedia.org/wiki/Strip_search_prank_call_scam(3.1.2013)

Tomu říkám důkladná inspekce. Pěkně do naha slečinko, a jestli budete odmlouvat, přijde pořádný výprask. Pak mu ho můžete ještě ***, pokud mi tedy zatím nedojde kredit, a my to zanedlouho přijedeme prošetřit. Dementní, nelogické, uhozené? Rozhodně ano, ale v žádném případě ne nereálné. V dnešní době, kdy se každý bojí i o to málo, co má, v návalu hektičnosti a zmatenosti často rád vypíná mozek a nechává se řídit kýmkoli, kdo nad ním drží zodpovědnost, lze zmanipulovat s jistou dávkou talentu a umu téměř kohokoli. Stačí pouze chytře zvolit cílovou skupinu. Sledovali jste někdy podobné lidi? Já mám pocit, že kdybych jim zavolal, a řekl, aby daly všechny peníze z kasy do tašky na zadní sedadlo svého nezamčeného automobilu, tak se mě jen zeptají, jestli k tomu chci kečup nebo sladkokyselou omáčku. Nebudu dumat nad tím, v kolika skutečných případech šlo o komplikované znásilnění, a kdy si chtěli aktéři jen něco užít, aby to pak měli na co svádět, ale jako film je to natočené perfektně. Skvěle zakomponovaná depresivní a hektická atmosféra dnešní doby, uvěřitelné postavy a tíživý pocit marného vzdoru podmanivému hlasu šikovného pána na druhém konci linky, to všechno tam je. Pochybovat se dá o tom, jak úspěšná byla psychologická hra na diváka, a zda by tomu neslušelo více dokumentární pojetí, ale osobně si myslím, že ne. Příjemné, chytlavé, zábavné a provokující 4*(13.1.2013)

• elanius

(16/2013, DVDRip) / To čo sa odohráva vo filme považujem za istých okolností za možné, čo potvrdzuje aj reálny prípad z USA (Strip search prank call scam). Bohužiaľ film nedosahuje kvalít na to, aby dokázal pútavejšie a napínavejšie zobraziť danú situáciu. Hlas v telefóne dokázal zo zamestnancov spraviť bábky a postupne sa z nevinnej sitácie stáva psychologický teror. Najhoršie je, že film zlyháva práve v tých kritických momentoch keď išlo do tuhého. Tá najkritickejšia situácia je zobrazená tak nešikovne, vágne a komicky, že mi pokazila celý dojem z filmu. 5 minút doslova podkopalo celý film. A, že to ide aj lepšie, filmovejšie dokázal aj Joel Schumacher s telefónnou búdkou. (4/10)(16.1.2013)

Úchylná makulatúra, pri ktorej ostáva rozum stáť. A najzaujímavejšie je to, že tento film napísal sám život, teda bol natočený podľa skutočných udalostí. Také čosi sa naozaj môže stať iba v Amerike. Nečudo. Pričasté návštevy fastfúdov, lacný olej a umelé dochucovadlá masívne poškodzujú ľudský mozog.(15.6.2016)

• - Snímek je založen na skutečných událostech, které se odehrály před několika lety v síti McDonalds. Video z bezpečnostních kamer později uniklo na internet. (Dlee)