Sám doma 5: Vánoční loupež (TV film)

• Česko

Lisa Demberg

John Coniglio

Scénografie:

Craig Sandells

Nevím. Podle mě to má tak špatné hodnocení jen proto, že to všichni srovnávají s původními díly. Ale zamyslete se nad tím, oč byl scénář jiný mezi jedničkou a dvojkou. Téměř vůbec. Toto se docela dost odpoutalo a jen ta původní myšlenka zůstala stejná. Jo, není to žádná velká hitparáda, ale rozhodně mě to nezklamalo a asi si to klidně neště někdy pustím. Byť to rozhodně není takový odvar jako jednička... Ale to od toho nikdo nečeká. Jako šesté pokračování super. Daleko lepší než páté a třetí...(27.12.2013)

• Ryuuhei

Sám doma ušel dlouhou cestu, až šlápl do televizního exkrementu. Čtvrtý díl jsem neviděl, ale pátý mi stačil k tomu, abych si udělal obrázek. Tohle už není Sám doma. To je jen něco, co na něm parazituje a snaží se víceméně i o zřetelnou parodii, která ovšem vůbec nevychází. Námět je tupý, absolutně bez hloubky a když už se člověk těší alespoň na vynalézavost příšerného hlavního hrdiny v části, kde se konečně absolutně necharismatičtí zloději dostali do baráku, ani toho se nedočká. Ne, tohle je ztracené. Skutečně zlatý ještě třetí díl, který oproti tomuto vychází s naprosto čistým štítem. Levná srajda, která nebyla ani vtipná, ani zábavná.(24.12.2015)

• Hillock

Vůbec nechápu, proč to má jen 9 %. Jediné logické vysvětlení je nejspíš to, že nikdo z těch, co dávali odpad, to neviděl a jen jako tupé ovce sázeli nejnižší hodnocení, protože přeci to je znásilňování prvních dvou dílů. Každopádně za mě je pátý díl sice horší než třetí, ale rozhodně lepší než čtvrtý. Párkrát jsem se i zasmál a ani jednou se mi nestalo, že bych se sám sebe zeptal: Kdy už to skončí? To se mi stává vždy u odpadu a občas u filmů s jednou hvězdičkou.(16.12.2015)

• juta

Chudák Kevin, kdyby nebyl smažka, rozhodně by nedopustil natočení "pokračování" takového skvostu. Tohle ztratilo vánoční kouzlo a prostě všechno co měly první tři díly (ano i ten třetí ještě stojí za to). Je to už jen obyčejný film pro děti, který je na stupnici hodně nízko, ale odpad to není. Děti se na to dívat můžou. Potěšilo účinkování Billa Turnbulla, který stál u nejlepší scény filmu s "únosem". :D(24.12.2015)

• Tommassi3

" Jak se vám tu líbí ??" - "Měli jsme na něj prachy ?? Někdo tu umřel ??" ;) Jako kromě ducha Vánoc a kouzla prvních dvou filmů ?? Pak už snad jen hrdost Malcolma McDowella, který s ultratrapným režisérem Peterem Hewittem, co také zde - Ta kritika mladé internetové generace mě hodně bavila a potěšila.. - dokáže zazdít i ty nejzajímavější scénáristické nápady, točí až příliš často.. Ovšem pochopit další a další tahání za cecky staré kravky s názvem Sám doma se mi zdá ještě náročnější než ty samotné hnoje sledovat..(24.12.2015)