Sám doma 5: Vánoční loupež (TV film)

• Česko

Sám doma 5

(neoficiální název)

Home Alone: The Holiday Heist

Sám doma 5: Vianočná lúpež

Komedie / Krimi / Rodinný

USA / Kanada, 2012, 88 min

• juta

Chudák Kevin, kdyby nebyl smažka, rozhodně by nedopustil natočení "pokračování" takového skvostu. Tohle ztratilo vánoční kouzlo a prostě všechno co měly první tři díly (ano i ten třetí ještě stojí za to). Je to už jen obyčejný film pro děti, který je na stupnici hodně nízko, ale odpad to není. Děti se na to dívat můžou. Potěšilo účinkování Billa Turnbulla, který stál u nejlepší scény filmu s "únosem". :D(24.12.2015)

• corpsy

Hodnotím 2*. Vlastne 1.75*. Niektoré hlášky a situácie s filmu, sú celkom obstojnou partitúrou a majú šancu byť zapamätania hodné a trojica zlodejíčkov na čele s Malcolmom McDowellom sú presne tak trafený ( ale nie veľmi ), ako chcete aby boli. A má to tam aj sneh ( na rozdiel od suchej 4tvorky ). Takže raz za desať rokov, tento film vidieť nezaškodí.(22.12.2019)

• filmfanouch

Tak jo. Jestli jsem u čtyřky říkal: to je hnus velebnosti tak tady řeknu: To je smrt velebnosti. Tohle vlastně vůbec není pokračování je to o nějakým Finnovi který není sympatický a rozhodně nemá důvod být hlavním hrdinou filmu který trvá 88 minut. Tahle série prostě měla skončit v New Yorku s Culkinem, Peskim a Sternem.(6.7.2016)

Nevím. Podle mě to má tak špatné hodnocení jen proto, že to všichni srovnávají s původními díly. Ale zamyslete se nad tím, oč byl scénář jiný mezi jedničkou a dvojkou. Téměř vůbec. Toto se docela dost odpoutalo a jen ta původní myšlenka zůstala stejná. Jo, není to žádná velká hitparáda, ale rozhodně mě to nezklamalo a asi si to klidně neště někdy pustím. Byť to rozhodně není takový odvar jako jednička... Ale to od toho nikdo nečeká. Jako šesté pokračování super. Daleko lepší než páté a třetí...(27.12.2013)

• Maza2222

Za tu Alexis musím dát alespoň 10% (zabouchl jsem se do ní :D). Předchozí díly jsem neviděl (jsem blbec :D), ale tohle stálo fakt za nic. To je napadlo s*át to do telky, a já blb si nevšiml hodnocení a koukal jsem. Postavy nic moc (až na Alexis), příběh je špatný, to samý pasti (co Finn přichystal). 10% za sestru, jinak je to fakt sračka.(7.6.2016)