Sám doma 5: Vánoční loupež (TV film)

• Česko

Sám doma 5

(neoficiální název)

Home Alone: The Holiday Heist

Sám doma 5: Vianočná lúpež

Komedie / Krimi / Rodinný

USA / Kanada, 2012, 88 min

• Ryuuhei

Sám doma ušel dlouhou cestu, až šlápl do televizního exkrementu. Čtvrtý díl jsem neviděl, ale pátý mi stačil k tomu, abych si udělal obrázek. Tohle už není Sám doma. To je jen něco, co na něm parazituje a snaží se víceméně i o zřetelnou parodii, která ovšem vůbec nevychází. Námět je tupý, absolutně bez hloubky a když už se člověk těší alespoň na vynalézavost příšerného hlavního hrdiny v části, kde se konečně absolutně necharismatičtí zloději dostali do baráku, ani toho se nedočká. Ne, tohle je ztracené. Skutečně zlatý ještě třetí díl, který oproti tomuto vychází s naprosto čistým štítem. Levná srajda, která nebyla ani vtipná, ani zábavná.(24.12.2015)

• Tommassi3

" Jak se vám tu líbí ??" - "Měli jsme na něj prachy ?? Někdo tu umřel ??" ;) Jako kromě ducha Vánoc a kouzla prvních dvou filmů ?? Pak už snad jen hrdost Malcolma McDowella, který s ultratrapným režisérem Peterem Hewittem, co také zde - Ta kritika mladé internetové generace mě hodně bavila a potěšila.. - dokáže zazdít i ty nejzajímavější scénáristické nápady, točí až příliš často.. Ovšem pochopit další a další tahání za cecky staré kravky s názvem Sám doma se mi zdá ještě náročnější než ty samotné hnoje sledovat..(24.12.2015)

• silentname

Nechápem prečo sa po štvrtom filme tvorcovia nepoučili a rozhodli sa natočiť ešte jeden film, no ku ich kreditu, tento nemá s pôvodnou sériou nič spoločné. A to je len dobre. Osobne si myslím, že najlepšia hláška vo filme je, keď mladý Finn sedí v zaparkovanom aute, kde ho strážia lupiči... a keď sa snaží dostať von, tak mu povedia: "Zapni si bezpečnostný pás." Je to tak odveci, tak blbé ale súčasne tak vtipné, že som sa nevedel prestať smiať. Čo sa ale týka zvyšku, tak je to proste zbytočný film o ničom, ktorý nič neponúkne. Jediné čo človek pri sledovaní môže urobiť je robiť si z neho srandu. Postavy sú nudné a prevarené, príbeh je prevarený, vizuálne sa nie je na čo pozerať a pasce sú trapné, ale aspoň si to človek nemusí prepájať s pôvodnou sériou. A preto tomu aspoň zo súcitu jednu hviezdu dávam. Hodnotenie: D-(25.12.2015)

• juta

Chudák Kevin, kdyby nebyl smažka, rozhodně by nedopustil natočení "pokračování" takového skvostu. Tohle ztratilo vánoční kouzlo a prostě všechno co měly první tři díly (ano i ten třetí ještě stojí za to). Je to už jen obyčejný film pro děti, který je na stupnici hodně nízko, ale odpad to není. Děti se na to dívat můžou. Potěšilo účinkování Billa Turnbulla, který stál u nejlepší scény filmu s "únosem". :D(24.12.2015)

• Mayers

Přiznám se, tuhle srajdu nešlo dokoukat. Malej fracek "Kevin" co furt paří se ségrou hry. Úchylnej fotr, co navštěvuje synáčka ve 3 ráno. Soused, kterej dělá ze sněhu kvádry jak z časáku. Prostě neuvěřitelně nudná, debilní a zbytečná volovina. Nejvtipnější byl "Krabák", kterej krad cukroví a vychovatel Michaela Mayerse zakopávající o traktor. ODPAD PS: díky za zkažený Vánoce(1.1.2014)