Poprask v kabaretu

Peek-a-boo

Komedie

Francie / Itálie, 1954, 95 min

• sud

Louis De Funés do té doby, než zazářil v "Četníkovi ze St. Tropez", hrál možná ve stovce filmů malé role. Jedním z jeho zapomenutých filmů je i "Poprask v kabaretu" a zapomenutý právem. Celé se mi to zdá hloupé a absolutně nic mi to neříká. Podprůměrná komedie, která za ta léta ukrutně zestárla a v dnešní době je nepoužitelná. Za podívanou stojí pouze k připomínce, že Louis De Funés měl taky vlasy.(10.3.2007)

• D.Moore

Kvanta podobných kabaretních výstupů na úkor jakéhokoliv příběhu. Ne, to není ono. Francouzská komediální kinematografie v roce 1954 na svoji nejslavnější éru zkrátka čekala - stejně jako Louis de Funès. Pokud bych se měl na něco z Poprasku v kabaretu podívat znovu, byla by to nejspíše scéna s plážovou převlékárnou, jinak nic. V divadle to podle všeho bylo mnohem, mnohem lepší.(28.12.2014)

• Tosim

Ještě v dobách, kdy Louis hrával na piáno po kavárnách a něco zkazil, vykřikl: "Hovno hovno hovno!" Doporučoval bych mu to i v případě tohoto filmu. Jeho scén se to většinou netýká (některé scénky jsou dobré, zvlášť ta s notami), ale i v jeho případě jen úlisné šklebení se nestačí. Ale jako jeho vinu bych to neviděl, spíš mám strach o Roberta Dhéryho, jelikož nechápu, jak na takové a podobné blbosti mohli lidé chodit do divadla. Ale podrobněji jeho dramatickou tvorbu neznám, takže nemůžu srovnávat. Nicméně provázat zkoušku v kabaretu s podprůměrnými legráckami a jakýmstakýms pokusem o děj a udělat z toho film, nepovažuju za nosný nápad.(11.4.2005)

• Dale

Toto sa nedá považovať za film a už vôbec nie za komédiu. Je to len natočená skúška kabaretu pozostávajúca z tanečných a hudobných scénok, miestami ľahko erotických a takmer vôbec nie zábavných, s pár hereckými vsuvkami režiséra, inštalatéra a Funesa. Jediným dôvodom, prečo niekto niečo také natočil, mohlo byť, aby to bola pozvánka na skutočný kabaret, no toto mohlo prilákať jedine voyeurov, zvyšok ľudí to jedine odradí.(18.8.2015)

• dopitak

Poprask v kabaretu obsahuje více nahoty než většina dnešních v televizi vysílaných erotických filmů. Vše zajímavé o filmu bylo touto první větou vyčerpáno, zbytek napsali kolegové. Dabing Jiřího Krampola je otravný, scénář od slibného začátku postupem času beznadějně klesá až pod samé dno (příšerná scéna s vojákem...), hlavou kroutíte nad účelností postavy instalatéra (kromě vtipné "domácí" hádky s ženou a následným svlíkacím naschválům), "proč?" se ptáte, kdykoliv Funès zakvoká.(7.3.2010)

• - Při jednom divadelním představení tohoto filmu se Louis de Funès a Jacques Legras bavili tím, že při jednom představení jeden hrál psa a druhý kuře. V jednu chvíli si Louis všiml, že se na něj Legras nedívá, a tak na něj křikl: „Kam se koukáš? Sem se mi dívej,“ a doprovodil repliku gestem, které znají diváci po celém světě: dvěma prsty si ukázal na oči. Tuto větu: „Sem si mi dívejte,“ používal ještě několikrát, ale legendou se stala v jeho filmových sérií Četníků. (mar48)

• - Většina filmových scén byla natočena za účasti diváků v divadle v Suresnes a když vyprávěl Dhéry historky z natáčení, nikdy nezapomněl zmínit scénku s levhartem. Ke zvýšení efektu totiž režisér použil živého levharta, který se procházel mezi baletkami. Když jeden divák levharta spatřil, zvolal: „Och! To je krásný trik!“Jeho výkřik ale přilákal levhartovu pozornost a zvíře zcela mechanicky zamířilo do hlediště k divákovi. Nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo a pokračovalo se v natáčení. (mar48)