Na svoju dobu to možno bolo pokrokové a hodilo by sa to skôr do dnešnej doby, v ktorej vám do jedál dávajú rôzne umeliny. Humor opäť svojský a dobový, je to také Funèsovské a francúzske, tu sa mi však nepáčila tá bláznivosť, ten dej, na ksichty som si už zvykol, ale na niektoré veci sa skrátka nedá zvyknúť, ak sa mi protivia, tak sa mi nebudú páčiť a ak sa opakujú vo viacerých filmoch, aj tak nemienim svoj názor skrz prilepšovanie meniť. V tomto filme ma zaujala najmä postava syna Gérarda, dokonca bola výraznejšia než samotná postava Duchemina. Túto komédiu si však musia obľúbiť kuchári, veď aký film v ktorom sa skoro všetko točilo okolo jedla dovtedy vznikol a bol až takto výrazný. Francúzska klasika.(15.6.2012)

Když to člověk vidí po letech, nejen, že se mu líbí ty vtipné scénky, ale vidí za tím i to - řekněme - poselství, které v poslední době nabývá neskutečně reálných rozměrů: my už totiž taky žereme jídla z plastu, protože jsou levná, mají na ně slevové akce, a je nám to jedno. (Viz např. tento článek http://www.kritik.estranky.cz/clanky/kvalita-potravin.html).(30.6.2012)

Kontrolor průvodce po restauracích a hospodách má velmi důležitou práci, kde musí ochutnávat vše, aby mohl udělit hvězdičky. Potřebuje trochu té lsti, maskování a testovací načiní. Jenže jeho syn, kteý má pokračovat v jeho šlépějích to tak nevidí. Komedie o jídle, kde si sice dělají srandu z umělého jídla jako nadsázku, ale dnes to tak pomalu je.(31.12.2009)

Jako děti jsme moc nechápali o co pořádně jde, dnes už je to jasné... klasické restaurace versus McDonaldizace pohostinství. Výborný nadhled a satirický humor střihnutý klasickými groteskovými gagy. Záběry z fabriky neskryjí inspiraci Chaplinovou Moderní dobou. Nejvíc mě baví degustační scény v restauracích, škoda, že jich je tak pomálu... Navíc parádní dabing.(18.5.2014)

Už to není tak crazy jako některé předchozí mistrovy kousky, ale přesto se jedná o výborný film. Funésův boj proti syntetickým blafům je vcelku solidní příběh s mírnými přesahy do rodinného dramatu (vztah se synem). A celá sekvence v bondovsky laděné továrně na blafy je jednoduše nezapomenutelná, stejně jako finální pointa s hodinkama.(14.9.2013)

• - Coluche (Gérard Duchemin) prosadil do filmu sám Louis de Funès. (Mackin)

• - Roli, kterou hrál Coluche, měl původně hrát Pierre Richard na přání samotného Louise de Funèse, ale Pierre Richard nemohl, protože právě natáčel film Hračka. (Enšpígl)

• - Coluche (Gérard Duchemin) ve filmu jezdí vozidlem AMC Pacer X z roku 1975 (JohnSmith)