Možno v danej dobe mohla zápletka dýchať sci-fi, no dnes sa to dá chápať ako krásna satira toho, aký hnus a odpad jeme, no hlavne, že je to lacné. Neviem si pomôcť, no mne sa atmosféra "sladkého Francúzska" páči, humoru je síce poskromne (na Funesove pomery), no je to vynikajúca príjemná oddychovka na ktorýkoľvek čas, i keď sa na konci nejednému gurmánovi vysoko zdvihne žalúdok. 75%(10.2.2012)

Komedii Křidýlko nebo stehýnko absolutně nechybí svižnost, přestože je to první film po Funesově infarktu. A já se přiznám - i kdyby film byl nic moc, dala bych 4 - 5 hvězdiček už jenom za to, že Louis herectví nevzdal a bojoval ve své kariéře až do konce... A tato komedie rozhodně průměrná není. Přestože je agresivita pana Duchmina umírněná oproti četníkovi, Saroyanovi a dalším, jeho mimika je přes vráskami protkaný obličej pořád jaksi svěží a komik dále předvádí co umí... Nemám v podstatě žádnou výhradu, skvělá zápletka, skvělé kostýmy... prostě skvost.(18.10.2010)

Návštěvy v restaracích neměly chybu a totéž platí i o Tracatelově továrně. Louis de Funés byl naprosto dokonalý, i když už hrál jinak, ale to mu se nemůže člověk divit. Moje bránice zase dostala pořádně na frak. Ztřeštěného francouzského humoru je tu dost. Není žádných pochyb o tom, že tenhle film si zaslouží plný počet a to právem.(1.3.2012)

Už dlouho jsem neviděl nějakou komedii s de Funèsem, a tak jsem docela rád, že tou další byla zrovna komedie o jídle. Jakmile je někde jídlo, hned mě ten film baví o hodně víc. Třeba "Lásce na kari" ta indická kuchyně strašně pomohla. Tady toho jídla zase tolik nebylo, ale spojení dvou skvělých komiků tomu dalo svoje. Výborně jsem se bavil. Tyhle filmy navíc dávám jen v češtině, což má ještě kouslo navíc.(21.1.2015)

Kontrolor průvodce po restauracích a hospodách má velmi důležitou práci, kde musí ochutnávat vše, aby mohl udělit hvězdičky. Potřebuje trochu té lsti, maskování a testovací načiní. Jenže jeho syn, kteý má pokračovat v jeho šlépějích to tak nevidí. Komedie o jídle, kde si sice dělají srandu z umělého jídla jako nadsázku, ale dnes to tak pomalu je.(31.12.2009)

• - Roli, kterou hrál Coluche, měl původně hrát Pierre Richard na přání samotného Louise de Funèse, ale Pierre Richard nemohl, protože právě natáčel film Hračka. (Enšpígl)

• - Název průvodce "Duchemin" je přesmyčkou názvu známého průvodce "Michelin". (Ganka)

• - Z jídel, která se ve filmu objeví, Louis de Funès (Charles Duchemin) nesnědl prakticky žádné. Protože byl po infarktu, měl nařízenou přísnou dietu, kterou velice zodpovědně dodržoval i během natáčení tohoto filmu. Ve scéně v italské restauraci, kde hlavní hrdinové jedí hovězí steaky Rossini, Funès ve skutečnosti snědl jenom malý kousek chleba namočený v omáčce. Naopak Coluche (Gérard Duchemin) během natáčení této scény spořádal tři tyto obrovské steaky, a poté ještě v zákulisí tři rýžové nákypy. (Michel90)