Komedii Křidýlko nebo stehýnko absolutně nechybí svižnost, přestože je to první film po Funesově infarktu. A já se přiznám - i kdyby film byl nic moc, dala bych 4 - 5 hvězdiček už jenom za to, že Louis herectví nevzdal a bojoval ve své kariéře až do konce... A tato komedie rozhodně průměrná není. Přestože je agresivita pana Duchmina umírněná oproti četníkovi, Saroyanovi a dalším, jeho mimika je přes vráskami protkaný obličej pořád jaksi svěží a komik dále předvádí co umí... Nemám v podstatě žádnou výhradu, skvělá zápletka, skvělé kostýmy... prostě skvost.(18.10.2010)

Film postavený na živelném herectví Louise de Funés, který se tentokrát představuje jako gurmán a hodnotitel prestižních francouzských restaurací, které se ho zaslouženě velmi obávají. Veškeré scény Louise v restauracích (maskován převleky, aby nebyl poznán) nebo v kombinaci s jídlem jsou opravdu rozkošné a dokazují Funesův vřelý vztah k poživatinám. Naopak poněkud rušivě působí vedlejší dějová linie nezdárného syna, který místo aby převzal po otci rodinný podnik, vystupuje v cirkusu a dokoha obehrává jedno číslo. Šarm a krásu francouzských žen dokonale prezentuje švédka Ann Zacharias. Mezi nezapomenutelné scény patří devastace chuťových buňěk gurmána umělým jídlem v pochybné knajpě i Funésovo rozpoznání vína pouze na základě pohledu.(9.1.2009)

Louis de Funès sa vo filmoch často zameriava na gastronómiu a tu chce obhájiť poctivú francúzsku kuchyňu. Boj proti priemyselnej veľkovýrobe polotovarov bol krutý a dnes už vidíme, že márny. Možno nie je film treskúco vtipný, ale nápadov je tam dosť, len nie sú všetky dokonalé. V závere sa už dopracoval k tomu, o čom chcel byť, čo sa nedá povedať o začiatku, keď som rozmýšľal, či to bude až také blbé. Pri požiadavke na iné pivo som mal pocit, že zle počujem, ale naozaj to tam bolo. –––– Stop! Ještě jednu a obrátím se na odbory. –––– Jídlo je nejedlé s výjimkou neděle, to tam mají zavřeno.(22.12.2016)

To si takhle nachystat na stůl dobré jídlo a pití a pustit si tento film, tomu říkám hezky prožitý večer. Jedna z těch nejznámějších a také nejpovedenějších Funésových komedií. A když se navíc přidají géniové typu Zidiho či Cosmy - je vyhráno. Tohle si pouštím minimálně pětkrát za rok a pokaždé si skvěle pochutnám.(8.2.2015)

Nemůžu si pomoct, ale sci-fi zápletka s gumovými kuřaty dost shodila výtečné maskovací parádičky kulinářského kritika, před kterým by i hvězdičková fabrika Michelin zbledla závistí a jehož obdiv a láska k dobrému jídlu a pití v některých scénách z hlavního představitele vyzařují způsobem překonávajícím pět gastronomických hvězd. Faktem je, že Funèsovsko-Filipovské "teď jiný pivo" si pamatuji už dlouhé roky a bohužel jsem ho čas od času nucen použít. Ve výsledku dávám 60%, protože scény se smutným klaunem a vůbec celý ten cirkus mi přišly dosti zbytečné. A PS pro Mistra Pohrobka - možná pindám, ale accentu aigu opravdu apostrof neříkám;)(9.8.2008)

• - Roli, kterou hrál Coluche, měl původně hrát Pierre Richard na přání samotného Louise de Funèse, ale Pierre Richard nemohl, protože právě natáčel film Hračka. (Enšpígl)

• - Coluche (Gérard Duchemin) prosadil do filmu sám Louis de Funès. (Mackin)

• - Název průvodce "Duchemin" je přesmyčkou názvu známého průvodce "Michelin". (Ganka)