Drogová válka

Drug War

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Čína / Hong Kong, 2012, 107 min

• eraserhead666

Až mě to mé hodnocení nakonec trochu mrzí, protože minimálně první půlka byla hodně zajímavá, někde po půlce mě to však začalo nudit a uspávat. Faktem ale je, že přestřelky jsou zvláštní, prakticky co výstřel, to zásah, což se ve filmech moc často nevidí a dva němí gangstabratři měli fakt kule. Druhá půlka, i navzdiry řečenému, se však utopila v nezájmu. Možná, kdyby to bylo kratší...(31.12.2014)

Johnnie To se po filmu Sparrow z roku 2008 znovu vrací v plné síle, nejde ani tak o kriminálku, thriller, jako spíše o ukázkové krveprolití, heroic bloodshed finále jako bejk, s moralizujícím apelem, který ovšem není prázdný, jalový, ale dokonale mrazivý. Film pro sebe urval Honglei Sun jako šéf protidrogové jednotky, mráz po zádech jde z výkonu Luise Koo, jako drogového výrobce. Strohý, drsný, ze 2/3 velmi realistický film s parádním finišem, který z paměti hned tak nevymizí. Vypadá to, že i přes regulační omezení čínských úřadů lze vytvořit dobrý film určený pro pevninu, který ovšem nezklame ani milovníky Hong Kongu.(19.6.2013)

Rozpočet CNY 100miliónovTržby Celosvetovo $20,600,000║ Z Ázijskej produkcie sme mali možnosť vidieť Čínsky thriller Pre gram kokaínu(Drug Wars/ 2012), príbeh je spočiatku dobre budovaný, mierne zauzlený, občas prídu aj nejaké vtipné momentky ale záverečná akcia spadajúca svojím banálnym prevedením dosť pokazila dojem z predošlej snaživej výstavby príbehu. /videl v kine: 45%/ (videl na festivale Art Film Fest 2013)(23.6.2013)

Plakát je na výbornou. Připravil půdu pro nekompromisní krimi, kde na jedné straně je nesmlouvavý policajt a na straně druhé zločinec, který chtě nechtě musí spolupracovat. Výsledek? Podobně laděné kriminálky už nám Asie předvedla třeba zrovna u filmu Volavka, takže zkušenosti by mít měli. Jenže já tomu vztahu těch dvou prostě vůbec nevěřil. Drogový dealer něco prásknul, stal se průser, on přiznal, že neřekl všechno, policie pohrozila smrtí, on se rozbrečel a rozmluvil se víc. No a takových momentů bylo ve filmu bezpočet. Scéna předávkování drog je například hodně slušná, závěrečná přestřelka je ale jak, kdyby se konala na pískovišti. Takové kvalitativní rozdíly bych u Číňanů fakt nečekal.(11.2.2018)

Je to dost nepředvídatelné a ubíhá to fakt rychle. Sledujeme vlastně nepřetržitou akci policajtský jednotky, která zajala drogovýho výrobce, který spolupracuje aby si zachránil krk. Je to velmi cool natočené. Pobavilo mě např. když sledování drogového kamionu přebrala po dni jiná policejní skvadra a původní sledovatelé se šli s úlevou vychcat. Samostatná kapitola jsou přestřelky. Jsou tam jen dvě, ale ta choreografie je nezapomenutelná. Hlavně ta finální ještě okořeněná baletem s auty (úplně mi to připomělo Hire: Chosen) je fakt skvěle natočená.(12.1.2014)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Tianjin, ktoré sa nachádza na severovýchode Číny. (MikaelSVK)