Hemlock Grove (TV seriál)

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013–2015, 28 h 48 min (Minutáž: 45–60 min)

Předloha:

Brian McGreevy (kniha)

Famke Janssen, Landon Liboiron, Penelope Mitchell, Dougray Scott, Bill Skarsgård, Freya Tingley, Kaniehtiio Horn, Lorenza Izzo, Lili Taylor, Holly Deveaux, Ashleigh Harrington, Lisa Marcos, Kiara Glasco, Adam Rodness, Steve Lund, Sarah Booth, Madeline Brewer, Erika Ervin, Kevin Hanchard, Kyle Mac, Daniel Wilson, Jack Fulton, Patrick Garrow, Demore Barnes, Marty Adams, Jennifer Gibson, Erin Agostino, Jake Manley, Mercedes de la Zerda, Laura de Carteret, Eliana Jones, Matt Birman, Mouna Traoré, Shauna Bradley, Claire Rankin, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, Brian Paul, Dylan Trowbridge, Carlyn Burchell, Martin Roach, Ted Ludzik, Edie Inksetter, Shiva Negar, Janine Theriault, David Paul Francis, Laurie Fortier, Diana Bentley, Daniela Barbosa, Joel de la Fuente, Aaron Douglas, Paul Popowich, Ted Dykstra, Don Francks, Kandyse McClure, Nicole Muñoz, Niamh Wilson, Julian Richings, Rosalba Martinni, Jasmin Geljo, Tom Bolton, Christian Bako, Shauna MacDonald, Luke Camilleri, A.C. Peterson, Madeleine Martin, David Richmond-Peck, Ramona Milano, J.C. MacKenzie, Yanna McIntosh, Michael Boisvert, Janaya Stephens, Marcia Bennett, Noah Dalton Danby, Tig Fong, Géza Kovács, Mark Gibson, Camille De Pazzis, Michael Therriault, William MacDonald, Meegwun Fairbrother, Alexander Conti, Richard Gunn, Ace Hicks, Earl Pastko, Richard Donat, Bishop Brigante, Jordan Madley, Milton Barnes, Juan Carlos Velis, Emilia McCarthy, Emily Piggford, Linda Goranson, Alex Hernandez, Phillip Jarrett, Bettina Kenney, Robert Levine, Tomas Chovanec, James Cade, Melody Johnson, Dalmar Abuzeid, Merwin Mondesir, Andrew Musselman, Stephane Garneau-Monten, Doug MacLeod, Lukas Engel, Samuel Faraci, Carolyne Maraghi, Anastasia Marinina, Tara Joshi, Anthony Grant, Michael Ayres, Keana Lyn, Dwight Ireland, Sean Rey, Robin Ward

Zaplaťpámbu jenom třísériový seriál, to se jen tak nevidí, čehož je ovšem v HG vícero (co se jen tak nevidí). Například že upíři jsou víceméně krvelačné mrchy. Nejsem z těch, kteří dají něčemu pětikuli jen proto, že upíři souložící s mládeží nenosí batikovaná trička a nevrhají hluboce zamilované pohledy, ale jednu chvíli jsem měl namále... V první sérii se seznamujeme s hrdiny, jakož i oni se seznamují se sebou samými a se svými schopnostmi a sklony. Zápletka je příjemně přímočará a vede z bodu A do bodu B. Největší problém je, že snaha je moc patrná – hodně střev, hodně hromobití, každou chvíli se někdo poblije a žádný záběr na zvratky si nelze odpustit. Nemilé, ale odpustitelné. Druhá série je už víc thriller, věci se komplikují, a aby bylo o čem točit, všude samý komplot. To mě moc neba, mám radši démonické potvory než intriky, ale na druhou stranu ubývá naivity. Většina postav se vyvíjí (nečekaně je největší sympaťák seriálu dr. Pryce), a to je fajn. Třetí série už je jenom prodloužením té druhé. Některé motivy se zajímavě rozehrávají, některé (např. chorobně užvaněný amant nejsilnější obludy z místní Addamsovy rodiny) méně zajímavě. Pak ale někdo zatroubil na ústup a v posledních dílech (bacha, možný SPOILER) bylo potřeba zbavit se kvapně všech postav a ukončit veškeré zápletky (KONEC SPOILERU). Ve finále moje hodnocení míří dolů, ale na druhou stranu je tam zajímavý soundtrack, pěkná nekorektnost (žádný explicitní mezirasový sex, zato sem tam incest), takže téhle cikánské variaci na True Blood pořád ještě hodím čtyřku. 3¾.(22.2.2016)

Nechápu, proč by se to nutně muselo o něco snažit - třeba je to prostě jen divný podle svýho, vzhledem k tomu, že se na scénaři podílí sám autor knižní předlohy. Eli Roth režíroval pouze pilotní díl a dále už vystupuje jako fancy schmancy "executive producer", takže to byl jen takový tahák. Původně jsem proto očekávala hromadu nechutností, ale po deseti dílech, které mám zatím za sebou, se není v tomto směru moc čeho obávat, ani se na co těšit (pro případné fajnšmekry). Bizarní panoptikum a na pozadí jakýsi děj, místy utahané a zbytečně ukecané, ale garantuju vám, že pokud to nevzdáte po prvním díle, tak ani nebudete vědět jak a věnujete Hemlock Grove 13 hodin svýho života. Jinak mě osobně utáhli na Billa Skarsgårda, kterýho žeru čím dál víc a Famke Janssen, která mi tu bohužel děsně leze na nervy :-).(28.4.2013)

Zatiaľ S1: Ak sa aj po pilote rozhodnete ďalej nesledovať, tunajšiu víziu ako prebieha premena si dade pozrite! (Len by ma kua zaujímalo, ako prebieha naspäť.) Inak v každej epizóde je niečo zaujímavé, niečo nudné (obecne všetko má dlhočizný nástup a v záujme domnelého dramatu či mystérie sú niektoré pasáže dlhé k uzívaniu) a nejaká drobnosť vyložene hlúpo uchopená. Pravdepodobne by som asi ale s02e01 zapla. // Pilot: Sranda, Skarsgård vôbec nevyzerá ako Skarsgård, skôr ako niekto medzi Austinom Butlerom a Stevom Buscemim. Inak teda pozriem ďalej len pretože mi teenage blbôstky nevadia, i keď komentáre o slabote celej série sú dosť odrádzajúce. Jo a pôvodne som to stiahla ako scifi horor a dokonca si to nepustila hneď vtedy pred spaním pre istotu... a ono to horor vôbec neni a scifi už tobôž nie. (Btw, ešte chápem, že Rumancekovci pri príchode vyzerali skôr ako manželia, ale prečo postava Famke schválne znervózňuje syna?)(27.4.2013)

1. série: Hróóózně pomalý rozjezd, ale od cca páté epizody už to frčí. Nabourává to všechna myslitelná hororová klišé, zahlcuje diváka úsměvným sarkasmem, a i když vlastně vůbec neděsí (atmosféru tomu však rozhodně upřít nelze!), je to celé krajně znepokojivé. Seriál, u kterého se tak krásně zapomíná na sračku jménem Twilight!(31.8.2013)

Hodně děcek bude hodnotit za málo, přeci jen jejich Upíří deníky nebo Twilight maj "hezký" namakaný polonahý herce a je tam nějaký ten romantický příběh, kdežto tady to není. Přirovnal bych to k True Blood, podobný žánr a taky pro dospělý. Samozřejmě kvalit TB to nedosahuje, ale nejedná se vůbec o špatný kousek. Možná někomu nesedne ta surovost, hl. postavy jsou "nesympatické", pořád kouří nebo popíjejí,... Je tady jedna z nejhezčích proměn ve vlkodlaka jakou jsem viděl. Příběh je slušný, ze začátku trošku roztažený, ale finále hodně povedené. Už se těším na druhou sérii. 75%(30.7.2013)