Hemlock Grove (TV seriál)

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013 - 2015, 28 h 48 min (Minutáž: 23x45 min)

Předloha:

Brian McGreevy (kniha)

Famke Janssen, Landon Liboiron, Penelope Mitchell, Dougray Scott, Bill Skarsgård, Freya Tingley, Kaniehtiio Horn, Lorenza Izzo, Lili Taylor, Holly Deveaux, Ashleigh Harrington, Lisa Marcos, Kiara Glasco, Adam Rodness, Steve Lund, Sarah Booth, Madeline Brewer, Erika Ervin, Kevin Hanchard, Kyle Mac, Daniel Wilson, Jack Fulton, Patrick Garrow, Demore Barnes, Marty Adams, Jennifer Gibson, Erin Agostino, Jake Manley, Mercedes de la Zerda, Laura de Carteret, Eliana Jones, Matt Birman, Mouna Traoré, Shauna Bradley, Claire Rankin, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, Brian Paul, Dylan Trowbridge, Carlyn Burchell, Martin Roach, Ted Ludzik, Edie Inksetter, Shiva Negar, Janine Theriault, David Paul Francis, Laurie Fortier, Diana Bentley, Daniela Barbosa, Joel de la Fuente, Aaron Douglas, Paul Popowich, Ted Dykstra, Don Francks, Kandyse McClure, Nicole Muñoz, Niamh Wilson, Julian Richings, Rosalba Martinni, Jasmin Geljo, Tom Bolton, Christian Bako, Shauna MacDonald, Luke Camilleri, A.C. Peterson, Madeleine Martin, David Richmond-Peck, Ramona Milano, J.C. MacKenzie, Yanna McIntosh, Michael Boisvert, Janaya Stephens, Marcia Bennett, Noah Danby, Tig Fong, Géza Kovács, Mark Gibson, Camille De Pazzis, Michael Therriault, William MacDonald, Meegwun Fairbrother, Alexander Conti, Richard Gunn, Ace Hicks, Earl Pastko, Richard Donat, Bishop Brigante, Jordan Madley, Milton Barnes, Juan Carlos Velis, Emilia McCarthy, Emily Piggford, Linda Goranson, Alex Hernandez, Phillip Jarrett, Bettina Kenney, Robert Levine, Tomas Chovanec, James Cade, Melody Johnson, Dalmar Abuzeid, Merwin Mondesir, Andrew Musselman

Další z rodiny podivných městeček, které je plné podivných lidí a ještě podivnějších událostí. Seriál poskakuje na hraně mezi teenagerskou upírodlačinou a dospělejším mysteriózním hororem s překvapivě solidním gore a nutno říct, že občas to působí trochu nekonzistentně, ale víceméně tu není nic zásadního, co bych seriálu vytknul. Na výbornou vyšel i casting a Famke Janssen možná není tou nejlepší herečkou na světě, ale zraje jak víno a na hraně padesátky dokáže zvednout chlapovi tlak mnohem víc, než její o generaci mladší kolegyně. 70%(6.2.2016)

Ponurá atmosféra. Príbehy trochu na seba nenadväzujú. Herecké výkony neviem, či sú zlé alebo len všetci hrajú tak dobre mierne zaostalých ľudí. Za to vražedné detaily a premena na vlkolaka boli tými najstrašnejšími aké som kedy videla...Rada na záver: Tento seriál sa neodporúča sledovať pri jedle...(25.2.2014)

Nechápu, proč by se to nutně muselo o něco snažit - třeba je to prostě jen divný podle svýho, vzhledem k tomu, že se na scénaři podílí sám autor knižní předlohy. Eli Roth režíroval pouze pilotní díl a dále už vystupuje jako fancy schmancy "executive producer", takže to byl jen takový tahák. Původně jsem proto očekávala hromadu nechutností, ale po deseti dílech, které mám zatím za sebou, se není v tomto směru moc čeho obávat, ani se na co těšit (pro případné fajnšmekry). Bizarní panoptikum a na pozadí jakýsi děj, místy utahané a zbytečně ukecané, ale garantuju vám, že pokud to nevzdáte po prvním díle, tak ani nebudete vědět jak a věnujete Hemlock Grove 13 hodin svýho života. Jinak mě osobně utáhli na Billa Skarsgårda, kterýho žeru čím dál víc a Famke Janssen, která mi tu bohužel děsně leze na nervy :-).(28.4.2013)

• evilmind

Rádoby mysteriozní show je sice důkazem, že Netflix do budoucna může produkovat zajímavé věci, nicméně ke koukání to bohužel moc není. Neuvěřitelně roztahané, s minimem nápadů, když všechny episody vycházejí současně tak asi bylo autorům i líto obětovat času na cliffhangery mezi nimi. Proč je pod tím podepsán Eli Roth nechápu. Každopádně žádný horror, a pokud se na to chcete dívat kvůli vlkodlakům nebo upírům, nedělejte to.(23.6.2013)

První série se rozbíhá hodně pomalu a dost dlouho není příliš jasné, o co některým postavám vlastně jde - některé linky mi přišli zbytečné i po finále první řady, protože byly jednoduše nudné a nezajímavé. Ale ke konci prvné série se věci dávají konečně do pohybu a je to zábavná jízda, kde se ke slovu dostanou nějaké ty gore scény (aneb ten Eli Roth tu je z nějakého důvodu...). Druhá řada je už o několik levelů výše, a to především díky tomu, že Roman, tak i Peter se nedrží se svou přirozeností příliš zpátky - takže je tu mnohem více zajímavých scén a dějových linek (aneb nudná těhule byla nahrazena jejím creepy děckem).... a už tu není žádná střední škola!), zvláště je super nápad postavit Romana do vedení společnosti, kde se může jeho charakter "lépe" rozvíjet:). Na seriálu se mi líbí, že tu nezazní slovo "vampire" ale hezké slovanské "upir" - a celá ta ideje o začlenění se do společnosti, o boji proti vlastní podstatě.... jednoduše řečeno, HG je vlastně (ne)obyčejné drama ze života:) P.S. - druhá série má více vlkodlačích přeměn, které jsou ještě více WTF, než kdy dřív. A to je jen dobře. Jen to trochu zabili závěrečnou scénou...(19.7.2014)