Hemlock Grove (TV seriál)

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013 - 2015, 28 h 48 min (Minutáž: 23x45 min)

Předloha:

Brian McGreevy (kniha)

Famke Janssen, Landon Liboiron, Penelope Mitchell, Dougray Scott, Bill Skarsgård, Freya Tingley, Kaniehtiio Horn, Lorenza Izzo, Lili Taylor, Holly Deveaux, Ashleigh Harrington, Lisa Marcos, Kiara Glasco, Adam Rodness, Steve Lund, Sarah Booth, Madeline Brewer, Erika Ervin, Kevin Hanchard, Kyle Mac, Daniel Wilson, Jack Fulton, Patrick Garrow, Demore Barnes, Marty Adams, Jennifer Gibson, Erin Agostino, Jake Manley, Mercedes de la Zerda, Laura de Carteret, Eliana Jones, Matt Birman, Mouna Traoré, Shauna Bradley, Claire Rankin, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, Brian Paul, Dylan Trowbridge, Carlyn Burchell, Martin Roach, Ted Ludzik, Edie Inksetter, Shiva Negar, Janine Theriault, David Paul Francis, Laurie Fortier, Diana Bentley, Daniela Barbosa, Joel de la Fuente, Aaron Douglas, Paul Popowich, Ted Dykstra, Don Francks, Kandyse McClure, Nicole Muñoz, Niamh Wilson, Julian Richings, Rosalba Martinni, Jasmin Geljo, Tom Bolton, Christian Bako, Shauna MacDonald, Luke Camilleri, A.C. Peterson, Madeleine Martin, David Richmond-Peck, Ramona Milano, J.C. MacKenzie, Yanna McIntosh, Michael Boisvert, Janaya Stephens, Marcia Bennett, Noah Danby, Tig Fong, Géza Kovács, Mark Gibson, Camille De Pazzis, Michael Therriault, William MacDonald, Meegwun Fairbrother, Alexander Conti, Richard Gunn, Ace Hicks, Earl Pastko, Richard Donat, Bishop Brigante, Jordan Madley, Milton Barnes, Juan Carlos Velis, Emilia McCarthy, Emily Piggford, Linda Goranson, Alex Hernandez, Phillip Jarrett, Bettina Kenney, Robert Levine, Tomas Chovanec, James Cade, Melody Johnson, Dalmar Abuzeid, Merwin Mondesir, Andrew Musselman
  • Popluh

Pilot: Stmívání nebo například Vampire Diaries se nedá upřít jedna věc. Na nic si nehrají, přesně vědí o co jim jde a to se jim navíc daří. To Hemlock Grove vypadá na horší svinstvo. Obaluje se seriozním mysteriozně hororovým hávem (ale jen za pomoci přepálených kamerových filtrů) a snaží se působit jako něco víc, což se mu daří přinejlepším tak 10 až 15 minut. Alespoň tolik času bude trvat, než se z postav vyklube klasická parta metrosexuálních děcek, které se přímo narodili pro titulní stranu Bravíčka, pohybujících se v neoriginálním příběhovém vakuu oblíbených upírů a vlkodlaků na pozadí maloměsta, které by chtělo být Twin Peaksem stejně tak moc jako jím není. Naprostá ztráta času.(12.5.2013)

• evilmind

Rádoby mysteriozní show je sice důkazem, že Netflix do budoucna může produkovat zajímavé věci, nicméně ke koukání to bohužel moc není. Neuvěřitelně roztahané, s minimem nápadů, když všechny episody vycházejí současně tak asi bylo autorům i líto obětovat času na cliffhangery mezi nimi. Proč je pod tím podepsán Eli Roth nechápu. Každopádně žádný horror, a pokud se na to chcete dívat kvůli vlkodlakům nebo upírům, nedělejte to.(23.6.2013)

Nechápu, proč by se to nutně muselo o něco snažit - třeba je to prostě jen divný podle svýho, vzhledem k tomu, že se na scénaři podílí sám autor knižní předlohy. Eli Roth režíroval pouze pilotní díl a dále už vystupuje jako fancy schmancy "executive producer", takže to byl jen takový tahák. Původně jsem proto očekávala hromadu nechutností, ale po deseti dílech, které mám zatím za sebou, se není v tomto směru moc čeho obávat, ani se na co těšit (pro případné fajnšmekry). Bizarní panoptikum a na pozadí jakýsi děj, místy utahané a zbytečně ukecané, ale garantuju vám, že pokud to nevzdáte po prvním díle, tak ani nebudete vědět jak a věnujete Hemlock Grove 13 hodin svýho života. Jinak mě osobně utáhli na Billa Skarsgårda, kterýho žeru čím dál víc a Famke Janssen, která mi tu bohužel děsně leze na nervy :-).(28.4.2013)

Zaplaťpámbu jenom třísériový seriál, to se jen tak nevidí, čehož je ovšem v HG vícero (co se jen tak nevidí). Například že upíři jsou víceméně krvelačné mrchy. Nejsem z těch, kteří dají něčemu pětikuli jen proto, že upíři souložící s mládeží nenosí batikovaná trička a nevrhají hluboce zamilované pohledy, ale jednu chvíli jsem měl namále... V první sérii se seznamujeme s hrdiny, jakož i oni se seznamují se sebou samými a se svými schopnostmi a sklony. Zápletka je příjemně přímočará a vede z bodu A do bodu B. Největší problém je, že snaha je moc patrná – hodně střev, hodně hromobití, každou chvíli se někdo poblije a žádný záběr na zvratky si nelze odpustit. Nemilé, ale odpustitelné. Druhá série je už víc thriller, věci se komplikují, a aby bylo o čem točit, všude samý komplot. To mě moc neba, mám radši démonické potvory než intriky, ale na druhou stranu ubývá naivity. Většina postav se vyvíjí (nečekaně je největší sympaťák seriálu dr. Pryce), a to je fajn. Třetí série už je jenom prodloužením té druhé. Některé motivy se zajímavě rozehrávají, některé (např. chorobně užvaněný amant nejsilnější obludy z místní Addamsovy rodiny) méně zajímavě. Pak ale někdo zatroubil na ústup a v posledních dílech (bacha, možný SPOILER) bylo potřeba zbavit se kvapně všech postav a ukončit veškeré zápletky (KONEC SPOILERU). Ve finále moje hodnocení míří dolů, ale na druhou stranu je tam zajímavý soundtrack, pěkná nekorektnost (žádný explicitní mezirasový sex, zato sem tam incest), takže téhle cikánské variaci na True Blood pořád ještě hodím čtyřku. 3¾.(22.2.2016)

Tak po prvních dvou dílech celkem zmatenost. Moc se mi líbily postavy a dost originální styl. Poté to ale tak nějak vyšumělo a následující 4 díly byly kecy, kecy a kecy a nic moc zajímavého. Postavy se hezky vyvíjely, ale příběh se tak nějak motal, než že by se děl... Ale poslední 4 díly neměly chybu. Napětí vygradovalo, průběh děje se začal lámat a přibylo akce. Skvělé. Fakt jsem byl ve výsledku nadšený. Už teď se těším na další sérii, snad z toho něco bude. Excelentní herecké výkony hlavně B. Skarsgård, L. Liboiron, K. Horn a všechny kočky. Úžasné. Opravdu jsem byl na konci nadšený. Rád bych ještě zmínil doslova úchvatnou vlkodlačí proměnu.(23.12.2013)