Tak to chodí (studentský film) (festivalový název)

• Finsko

Korsoteoria

So It Goes

Tak to chodí

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

Finsko, 2012, 30 min

Trochu severské deprese na nedělní odpoledne.(14.7.2014)

Zakyslá hlavní hrdinka je typickou představitelku ztracený postavy, která si za svůj zpackanej život může sama. Nemá se tahat s opilcema, feťákama a podobnou lůzou. Pak se objeví Heze "ze zámožné rodiny", který kolem sebe rozhazuje padesáti eurovky, přitom jeho otec je vedoucí skladu nebo co. Očekávaný "sad-end" jenom podporuje tušení, že ten pesimismus a pocit bezvýchodnosti situace, kterej si z toho máme odnést, je umělej a nefunguje =). Trochu promarněná příležitost, slabý 3. (50%)(10.7.2014)

Severský krátkometrážní film, který na mě působí jako epizoda z nějakého seriálu, nebo náznak a pokus o plnohodnotný film. Ve svých 30 minutách vypráví to nejzásadnější co chce prezentovat, tedy platonickou lásku mladého kluka, který se zamiluje do odmítavé rebelky. Film s lehce undergroundovou atmosférou vás může zaujmout pro svou přirozenost. Námětem jste se už možná s něčím podobným setkali, ale je fajn si rozšířit obzory v tomto díle.(10.7.2014)