Sophia a Richie (festivalový název)

Curfew

Večierka

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

USA, 2012, 20 min

Shawn Christensen

Darren Morze

Sophia je přesně ten typ dítěte, který se objevuje ve filmech na můj vkus až příliš často a který dost nesnáším. - - - Samotný příběh je laciný, založený na citovém vydírání a na náhodičkách. Na tom nic nezmění ani dobré herecké výkony obou hlavních představitelů. Nechápu to převysoké hodnocení a zase jednou jdu proti proudu: Tři hvězdičky jsou až až!(20.4.2016)

Režisér se obsadil do hlavní role Richieho, který zrovna páchá sebevraždu, když se mu po dvanácti letech ozve sestra, která nutně potřebuje na půl dne pohlídat dceru a on je poslední na seznamu lidí, kteří by to mohli udělat. Největší výhrou krátkého filmu je výborná Fatima Ptacek, bez jejíhož bezprostředního hereckého výkonu by nefungovalo ani parádní taneční číslo na bowlingu.(13.7.2013)

Takže tohle nejspíš bylo natočeno 2 roky předtím, než se natočil film "Before I Dissapear" se stejným konceptem, stejnými herci, stejným nápadem. Nejdřív jsem nechápala, ale teď už mi to dává smysl. Takže pokud tu je někdo, kdo chtěl "pokračování" tohoto krátkého skvělého filmu, pusťte si film "Before I Dissapear" z roku 2014. Jde vlastně o to samé, akorát je vše o 2 roky dál. Natočit tento film byl opravdu jeden z nejlepších nápadů.(27.6.2017)

Už nějakou chvíli mě něco tak emočně nedostalo. Utírám tu slzičky ze stolu, ale nestydím se, čert to vem, na to seru:D. Naprosto skvělý soundtrack( některé songy zněj uplně jak z Drive=epic) a k filmečku jako takovému nemám co dodat. Dneska si ho pustím ještě jednou a taneční scénu na bowlu tak každý druhý den. Tu tutu tutlusdkutdskut uttutu. P.S.: Cením, že si ten borec řezal žíly vertikálně, TAK SE TO DĚLÁ HOVEDA!!!)))))))(12.5.2013)

I na malém prostoru dost ladně kouzlící film. Má to hlavu a patu a přesně ví, co chce říct a taky jak. Forma i obsah naprosto sluší a sedí. Nepřipadalo mi to depresivní, pro mě jsou sebevrazi jen upřímní lidé, nic víc. A navíc je tenhle film odpovědí na to, proč možná poslední dobou ztrácím tolik zájem o knihy a delší filmy, žvaní se tam zkrátka zbytečně moc hovadin navíc, aby se natáhla stopáž nebo stránky a lépe se prodávalo. O tomhle, co ukazuje 'Curfew' by filmy a literatura měly být - stručně a upřímně.(2.3.2013)