poster

Sophia a Richie (festivalový název)

 • USA

  Curfew

 • Slovensko

  Večierka

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

USA, 2012, 20 min

Scénář:

Shawn Christensen

Hudba:

Darren Morze
 • playboxguest
  ****

  "Oh, my God, I love this song!!!" Parádní číslo na bowlingu, úplně mi připomělo hudebně perfektní narozeninovou oslavu z Drive. Do toho parádní začátek, to není jen tak, když vám už v prvních vteřinách začne hrát ta vaše oblíbená atmosférická pecka. Tenhle krátkometrážák má prostě především par excellence soundtrack, doprovozený slušnou atmosférou, příjemnou a neokoukanou dvojicí herců a já si jdu ještě jednou pustit tu parádní scénku u bowlingu :-) 70%(2.4.2013)

 • Una111
  ***

  Sophia je přesně ten typ dítěte, který se objevuje ve filmech na můj vkus až příliš často a který dost nesnáším. - - - Samotný příběh je laciný, založený na citovém vydírání a na náhodičkách. Na tom nic nezmění ani dobré herecké výkony obou hlavních představitelů. Nechápu to převysoké hodnocení a zase jednou jdu proti proudu: Tři hvězdičky jsou až až!(20.4.2016)

 • Bane_Boss
  *****

  Už nějakou chvíli mě něco tak emočně nedostalo. Utírám tu slzičky ze stolu, ale nestydím se, čert to vem, na to seru:D. Naprosto skvělý soundtrack( některé songy zněj uplně jak z Drive=epic) a k filmečku jako takovému nemám co dodat. Dneska si ho pustím ještě jednou a taneční scénu na bowlu tak každý druhý den. Tu tutu tutlusdkutdskut uttutu. P.S.: Cením, že si ten borec řezal žíly vertikálně, TAK SE TO DĚLÁ HOVEDA!!!)))))))(12.5.2013)

 • Devadesát Dva
  ****

  I na malém prostoru dost ladně kouzlící film. Má to hlavu a patu a přesně ví, co chce říct a taky jak. Forma i obsah naprosto sluší a sedí. Nepřipadalo mi to depresivní, pro mě jsou sebevrazi jen upřímní lidé, nic víc. A navíc je tenhle film odpovědí na to, proč možná poslední dobou ztrácím tolik zájem o knihy a delší filmy, žvaní se tam zkrátka zbytečně moc hovadin navíc, aby se natáhla stopáž nebo stránky a lépe se prodávalo. O tomhle, co ukazuje 'Curfew' by filmy a literatura měly být - stručně a upřímně.(2.3.2013)

 • Slarque
  *****

  Režisér se obsadil do hlavní role Richieho, který zrovna páchá sebevraždu, když se mu po dvanácti letech ozve sestra, která nutně potřebuje na půl dne pohlídat dceru a on je poslední na seznamu lidí, kteří by to mohli udělat. Největší výhrou krátkého filmu je výborná Fatima Ptacek, bez jejíhož bezprostředního hereckého výkonu by nefungovalo ani parádní taneční číslo na bowlingu.(13.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace