Sophia a Richie (festivalový název)

Curfew

Večierka

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

USA, 2012, 20 min

Shawn Christensen

Darren Morze

"Oh, my God, I love this song!!!" Parádní číslo na bowlingu, úplně mi připomělo hudebně perfektní narozeninovou oslavu z Drive. Do toho parádní začátek, to není jen tak, když vám už v prvních vteřinách začne hrát ta vaše oblíbená atmosférická pecka. Tenhle krátkometrážák má prostě především par excellence soundtrack, doprovozený slušnou atmosférou, příjemnou a neokoukanou dvojicí herců a já si jdu ještě jednou pustit tu parádní scénku u bowlingu :-) 70%(2.4.2013)

Černá komedie o dvou proměnných. I kdybychom zapomněli na příběh, Curfew rozhodně stojí za zhlédnutí už jen kvůli postavám, depresivnímu Richiemu, jehož pokusem o sebevraždu film začíná, a přechytralou Sofií, která má šmrnc klasické otravné holčičky, ale převálcuje nás svou suverenitou. Jak se vyvine hlídačka strýčka, který není schopný se postarat sám o sebe a občas halucinuje, s jeho neteří, kterou neviděl od té doby, co mu spadla z náruče?(28.2.2013)

+3* moc hezký plánovitě optimistický filmík, když divák opomene fakt, že to prostě tak v životě neběží a realita je mnohem krutější. Ale dobrá, nasaďme si růžové brýle, pusťte si ho tady a třeba Vám bude připadat svět radostnější. I takové filmy jsou občas potřeba, když se člověk cítí zle a na dně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](12.12.2019)

Richieho sestra musela být opravdu zoufalá, když tohoto loosera doslova se topícího v depresi požádala o pomoc s hlídáním své geniální dcery Sophie. S hlídáním, v němž už Richie kdysi selhal a vyčítá si to dodnes. Avšak tentokrát si společný večer oba užijí. Krátký film Shawna Christensena má zdánlivě banální, ale neotřelý námět, výborné zpracování, velmi dobré herecké výkony (Fatima Ptacek!) a spoustu další pozitivních bodů jako třeba originální humor či dokonalé hudební číslo. Po delším váhání uděluji pět hvězdiček.(8.7.2013)

I na malém prostoru dost ladně kouzlící film. Má to hlavu a patu a přesně ví, co chce říct a taky jak. Forma i obsah naprosto sluší a sedí. Nepřipadalo mi to depresivní, pro mě jsou sebevrazi jen upřímní lidé, nic víc. A navíc je tenhle film odpovědí na to, proč možná poslední dobou ztrácím tolik zájem o knihy a delší filmy, žvaní se tam zkrátka zbytečně moc hovadin navíc, aby se natáhla stopáž nebo stránky a lépe se prodávalo. O tomhle, co ukazuje 'Curfew' by filmy a literatura měly být - stručně a upřímně.(2.3.2013)