Sophia a Richie (festivalový název)

Curfew

Večierka

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

USA, 2012, 20 min

Shawn Christensen

Darren Morze

Takže tohle nejspíš bylo natočeno 2 roky předtím, než se natočil film "Before I Dissapear" se stejným konceptem, stejnými herci, stejným nápadem. Nejdřív jsem nechápala, ale teď už mi to dává smysl. Takže pokud tu je někdo, kdo chtěl "pokračování" tohoto krátkého skvělého filmu, pusťte si film "Before I Dissapear" z roku 2014. Jde vlastně o to samé, akorát je vše o 2 roky dál. Natočit tento film byl opravdu jeden z nejlepších nápadů.(27.6.2017)

Oscar: Krátkometrážní akční film. Oscarový snímek Sophia a Richie (Curfew) byl pro mě zajímavou podívanou. Vztahy jsou plné černého humoru, stejně jako úvodní a závěrečná část filmu, která Richiemu zachrání život. Richie, který se musí postarat o malou Sophii je prost veškerých sociálních zvyklostí a před očima své sestry i dcery své sestry je vykreslován jinak než by být měl. Celý pohled na něj změní ve 20 minutové stopáži.(3.3.2013)

Richieho sestra musela být opravdu zoufalá, když tohoto loosera doslova se topícího v depresi požádala o pomoc s hlídáním své geniální dcery Sophie. S hlídáním, v němž už Richie kdysi selhal a vyčítá si to dodnes. Avšak tentokrát si společný večer oba užijí. Krátký film Shawna Christensena má zdánlivě banální, ale neotřelý námět, výborné zpracování, velmi dobré herecké výkony (Fatima Ptacek!) a spoustu další pozitivních bodů jako třeba originální humor či dokonalé hudební číslo. Po delším váhání uděluji pět hvězdiček.(8.7.2013)

I na malém prostoru dost ladně kouzlící film. Má to hlavu a patu a přesně ví, co chce říct a taky jak. Forma i obsah naprosto sluší a sedí. Nepřipadalo mi to depresivní, pro mě jsou sebevrazi jen upřímní lidé, nic víc. A navíc je tenhle film odpovědí na to, proč možná poslední dobou ztrácím tolik zájem o knihy a delší filmy, žvaní se tam zkrátka zbytečně moc hovadin navíc, aby se natáhla stopáž nebo stránky a lépe se prodávalo. O tomhle, co ukazuje 'Curfew' by filmy a literatura měly být - stručně a upřímně.(2.3.2013)

Režisér se obsadil do hlavní role Richieho, který zrovna páchá sebevraždu, když se mu po dvanácti letech ozve sestra, která nutně potřebuje na půl dne pohlídat dceru a on je poslední na seznamu lidí, kteří by to mohli udělat. Největší výhrou krátkého filmu je výborná Fatima Ptacek, bez jejíhož bezprostředního hereckého výkonu by nefungovalo ani parádní taneční číslo na bowlingu.(13.7.2013)