Sophia a Richie (festivalový název)

Curfew

Večierka

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

USA, 2012, 20 min

Shawn Christensen

Darren Morze

"Oh, my God, I love this song!!!" Parádní číslo na bowlingu, úplně mi připomělo hudebně perfektní narozeninovou oslavu z Drive. Do toho parádní začátek, to není jen tak, když vám už v prvních vteřinách začne hrát ta vaše oblíbená atmosférická pecka. Tenhle krátkometrážák má prostě především par excellence soundtrack, doprovozený slušnou atmosférou, příjemnou a neokoukanou dvojicí herců a já si jdu ještě jednou pustit tu parádní scénku u bowlingu :-) 70%(2.4.2013)

Sophia je přesně ten typ dítěte, který se objevuje ve filmech na můj vkus až příliš často a který dost nesnáším. - - - Samotný příběh je laciný, založený na citovém vydírání a na náhodičkách. Na tom nic nezmění ani dobré herecké výkony obou hlavních představitelů. Nechápu to převysoké hodnocení a zase jednou jdu proti proudu: Tři hvězdičky jsou až až!(20.4.2016)

Už nějakou chvíli mě něco tak emočně nedostalo. Utírám tu slzičky ze stolu, ale nestydím se, čert to vem, na to seru:D. Naprosto skvělý soundtrack( některé songy zněj uplně jak z Drive=epic) a k filmečku jako takovému nemám co dodat. Dneska si ho pustím ještě jednou a taneční scénu na bowlu tak každý druhý den. Tu tutu tutlusdkutdskut uttutu. P.S.: Cením, že si ten borec řezal žíly vertikálně, TAK SE TO DĚLÁ HOVEDA!!!)))))))(12.5.2013)

I na malém prostoru dost ladně kouzlící film. Má to hlavu a patu a přesně ví, co chce říct a taky jak. Forma i obsah naprosto sluší a sedí. Nepřipadalo mi to depresivní, pro mě jsou sebevrazi jen upřímní lidé, nic víc. A navíc je tenhle film odpovědí na to, proč možná poslední dobou ztrácím tolik zájem o knihy a delší filmy, žvaní se tam zkrátka zbytečně moc hovadin navíc, aby se natáhla stopáž nebo stránky a lépe se prodávalo. O tomhle, co ukazuje 'Curfew' by filmy a literatura měly být - stručně a upřímně.(2.3.2013)

Režisér se obsadil do hlavní role Richieho, který zrovna páchá sebevraždu, když se mu po dvanácti letech ozve sestra, která nutně potřebuje na půl dne pohlídat dceru a on je poslední na seznamu lidí, kteří by to mohli udělat. Největší výhrou krátkého filmu je výborná Fatima Ptacek, bez jejíhož bezprostředního hereckého výkonu by nefungovalo ani parádní taneční číslo na bowlingu.(13.7.2013)