Reklama

Reklama

Sophia a Richie

(festivalový název)
  • USA Curfew (více)
Krátkometrážní / Drama
USA, 2012, 20 min

Obsahy(1)

Uprostřed pokusu o sebevraždu zavolá Richiemu sestra a požádá ho, jestli by na pár hodin nemohl pohlídat svou neteř Sophii. Richie se rozhodne změnit plány a strávit večer ve společnosti Sophie. Ta má však utkvělou představu o tom, kdo Richie je, a on musí její názor změnit, i když mu chybí společenské dovednosti. (MFF Karlovy Vary)

Recenze (37)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Zde je seznam vhodných míst, kam mě můžeš vzít. Pokud mě vezmeš jinam, draze za to zaplatíš. Tyto peníze jsou jen a jen na mou útratu. Pokud je použiješ pro jiné účely, např. drogy, se zlou se potážeš! Jsi povinen mě vrátit domů před 22:30. Pokud se nevrátím před 22:30, draze za to zaplatíš.“ - „Jsem rád, že je vše ujasněno.“ Sidney Hall mě přesvědčil ke zhlédnutí Christensenova Curwef. Při rozhodování, zda zkusit krátkometrážní či rovnou jeho o 2 roky mladší „prodlouženou“ verzi, jsem nakonec vsadil na těch 20 minut a vyplatilo se. Film je krátký, maximálně emocionálně úderný, dojemný, smutný i vtipný, divák je svědkem vzniku neobyčejného vztahu a krásné atmosféry (podpořené hudbou a bowlingem). 5*, takhle se mají točit krátkometrážní snímky. „Víš, co způsobuje rakovinu plic?“ - „Jo.“ - „Proč kouříš?“ - „Není to tak hrozné, jak se říká.“ - „Je.“ - „Někdy ne.“ - „Vždy. Víš, nevypadáš moc zdravě. Bereš vitamíny?“ - „Beru drogy.“ - „To není totéž.“ - „Vím.“ - „Máš holku?“ - „Ne.“ - „Proč?“ - „Já nevím.“ - „Snad proto, že nevypadáš zdravě.“ ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Režisér se obsadil do hlavní role Richieho, který zrovna páchá sebevraždu, když se mu po dvanácti letech ozve sestra, která nutně potřebuje na půl dne pohlídat dceru a on je poslední na seznamu lidí, kteří by to mohli udělat. Největší výhrou krátkého filmu je výborná Fatima Ptacek, bez jejíhož bezprostředního hereckého výkonu by nefungovalo ani parádní taneční číslo na bowlingu. ()

Reklama

Una111 

všechny recenze uživatele

Sophia je přesně ten typ dítěte, který se objevuje ve filmech na můj vkus až příliš často a který dost nesnáším. - - - Samotný příběh je laciný, založený na citovém vydírání a na náhodičkách. Na tom nic nezmění ani dobré herecké výkony obou hlavních představitelů. Nechápu to převysoké hodnocení a zase jednou jdu proti proudu: Tři hvězdičky jsou až až! ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Objektivně přidám třetí hvězdu, protože moje hodnocení je úplně neobjektivní; nejprve jsem totiž zkouknul o dva roky mladší celovečerák https://www.csfd.cz/film/372023-before-i-disappear/komentare/ a v porovnání s ním je tenhle jeho starší krátkometrážní brácha bohužel přece jen dost chudá záležitost. Ale nevím, jak bych ho vnímal, kdybych ten mladší celovečerák prvně neviděl, takže... ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

"Oh, my God, I love this song!!!" Parádní číslo na bowlingu, úplně mi připomělo hudebně perfektní narozeninovou oslavu z Drive. Do toho parádní začátek, to není jen tak, když vám už v prvních vteřinách začne hrát ta vaše oblíbená atmosférická pecka. Tenhle krátkometrážák má prostě především par excellence soundtrack, doprovozený slušnou atmosférou, příjemnou a neokoukanou dvojicí herců a já si jdu ještě jednou pustit tu parádní scénku u bowlingu :-) 70% ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama