poster

Projekt centrifugace mozku (festivalový název)

 • Německo

  Centrifuge Brain Project, The

 • Slovensko

  Projekt mozgovej centrifúgy

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Komedie / Fantasy / Mysteriózní

Německo, 2011, 7 min

Režie:

Till Nowak

Scénář:

Till Nowak

Hrají:

Leslie Barany
 • Ainy
  *****

  Ono napsat nějaký poznatek z právě zhlédnutého, vědeckého, krátkometrážního dokumentu není jen tak, přátelé! Člověk musí zvládnout hned několik tělesných projevů najednou. U mě to bylo náročnější. Při představě, že bych se stala pokusným králíkem takového prenatálního zážitku zvaného Sedmikráska nebo parotlakového katapultu, se ve mě vystřídaly pocity jak dětského nadšení, tak i nevolnosti. Takže, abych totok byla schopna ohodnotit, musela jsem hlavně potlačit zvracení a ještě se přestat pořád smát. Tyhle dvě věci rozhodně nejde dělat najednou!(6.9.2016)

 • Chandra
  *****

  Zbožňuju tyhle seriózně se tvářící mystifikace. Dr. Laslowicz představuje svůj výzkum a jeho dílčí úspěchy i neúspěchy s takovým zaujetím pro věc, že začnete uvažovat, jestli svůj postoj, kerý by se dal shrnout slovy "na to bych v životě nevlezla", přece jen nepřehodnotíte - zvlášť jestli je to opravdu tak osvobozující... Mimochodem, závěrečné titulky se opravdu povedly.(31.1.2015)

 • CiTrus007
  ****

  Čekal jsem větší technickou propracovanost, i tak mě ale centrifugace nezklamala. Působí dokonale autenticky a kdybych před projekcí nečetl anotaci, byl bych na to klidně i skočil. Takhle jsem na film ale od začátku nahlížel jinak. Chválím závěrečné titulky - na nich se někdo hezky vyřádil. 8/10 [KVIFF 2013](1.7.2013)

 • gezper
  *****

  Kdepak labutě .. Vtipný a hravě originální kraťas. Jeden z nejlepších co jsem letos viděl ve Varech. A dost možná jeden z nej za poslední dobu vůbec. Rozhodně se u toho dost řežu, a to i teď, po opakované "projekci" po pár měsících. Link ke shlédnutí: [MFFKV13] [90%](23.9.2013)

 • cajda
  *****

  “Some of the results were little too extreme to be published…” Čtrnáctihodinová jízda na soustavě ruských kol sahajících někam nad oblaka je asi to nejnormálnější, co se vám podaří vidět. Tomuto typu fiktivního dokumentu krátká stopáž vyloženě sedne a koncentrace nemá šanci polevit. Ve chvíli, kdy skvělé nápady dojdou, film prostě skončí. Kéž by to tak bylo vždycky.(25.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace