poster

The Death and Return of Superman

Krátkometrážní / Komedie

USA, 2011, 17 min

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • T2
  ***

  Rozpočet $10,000║ úlet /60%/(3.1.2013)

 • TheDarKnig
  *****

  1. komentář, 1. hodnocení - Nářez!! Max Landis, o kterém nikdo ještě před pár měsíci neslyšel, uchvátil celý svět svou vizí studentských supehrdinů od vedle v Chronicle (kdyby se někdo divil, že za režií je napsán jakýsi Tranck, Max napsal scénář), ale ještě před tím přišel s odvážným rozebráním politiky velkého a všemocného studia DC.. A jestli Chronicle boural nějaké ustálené konvence, Death and Return of Superman je zžíravý a hlavně ďábelsky zábavný pseudo dokument, ve kterém je vidět Maxova invence a talent pro šílenou nadsázku. V krátkých sedmnácti minutách rozebere celou historii cesty, která vedla k smrti a hlavně návratu Supermana, což byl očividně jeden z nejdůležitějších okamžiků v historii komiksu, způsobený podle jeho pohledu značně megalomanskými, ďábelskými hlavouny DC.. Komentář a prostřihy na vypravěče výborné (opravdu, rodí se nám tu scénárista, který by do mnoha mrtvolných projektů mohl vlít takovou energii, o které takový Lindelof nemá a nikdy mít nebude ani zdání), ale co je ještě lepší, je ztvárnění těchto událostí - ač je tam opravdu profesionálních herců pomálu, všichni si ty sarkasmy a přehrávání, absurdnosti a parodování nadmíru užívají a osobně nemít specializované, polstrované PC křeslo s pásy, válel bych se po podlaze neustále, což by vedlo k nepříjemnostem typu ztráty vizuálních dojmů.. A v případě Woodova projevu by to byla ztráta opravdu bolestná (a to nemluvím o modřinách), který drtí bránice zcela profesionálně.. Prostě nadmíru povedená, cynická, kritická a zničující lavina zábavy.. Viděno minimálně pětkrát a stále se toho nevím nabažit...(1.7.2012)

 • JohnnyD
  ***

  Egocentrický Landisov pohľad na jeden z najslávnejších komiksov všetkých čias: The Death of Superman. Ide v podstate o amatérsku cynickú megarýchlu adaptáciu komiksu s jediným skvelým momentom a tým je záverečná pointa o dĺžke asi piatich viet. Ak by sa Landis menej venoval sám sebe a jeho monológu na hranici (či skôr za hranicou) znesiteľnej pózy a viac by rozobral aspekty toho, čo The Death of Superman znamenalo pre komiksový svet, výsledok by bol o poznanie zaujímavejší.(30.6.2013)

 • dO_od
  odpad!

  // Tomuhle druhu veřejného kritizování moc neholduji... ať to podá v klidu a nějakou rozumnou formou a já se na to s radostí podívám znova, ale tenhle absurdní pseudo "dokument" je s prominutím pěkná sračka ať už má Landis svěží pohled na komiksy nebo ne, tohle je prostě mimo :/(2.12.2012)

 • swamp
  ***

  I když mě tahle Landisova blbost moc nebavila, musím uznat, že se jedná o docela zajímavé (leč nepříliš vtipné) rychlopřevyprávění smrti (a návratu) Supermana.(5.12.2013)

 • GigaPudding
  *****

  Jednoduše prostě fuck comics, only read the Economist :D(29.3.2014)

 • Terva
  ***

  Říkám si, že tyhle blbosti na ČSFD nemají co dělat, ale proč uznávat kokotiny Nicka Frosta a spol a neuznat něco více amatérského, kde se objeví i jeho kolega Simon. Zvláště pátá minuta je velmi dramatická. Nemá smys tu hodnotit hudbu, kameru nebo střih. To chce prostě jen vidět. Jo a je to na You-tube, hledejte šmudlové, odkaz je zakázán. Možná bych mohl napsat, že Max Landis si k tomu napsal i scénář a za kamerou stál Ryan Hailey snad mi to tu nikdo nesmaže.(29.3.2014)

 • bartias
  *****

  Scénárista Kroniky se zamýšlí nad vydáním slavného komiksu The Death of Superman. Přitom je nejen sečtělý, ale i hodně zábavný. Max Landis podává fakta a své názory doplněné jenom o poloprofesionálně natočené klipy, animace a vlastní grimasy s takovou lehkostí, že neuvěřitelně rozesměje, i když se v The Death and Return of Superman vlastně skoro dvacet minut jenom kecá.(22.7.2012)

 • TaanStari
  **

  Jak zkurvit dojem z celého filmu? Dejte tam lekačku. Nebo pro jistotu rovnou dvě...(1.7.2012)

 • LokiZombie
  *****

  Jak říká Landis sám, smrt a znovuzrození Supermana bylo pro celý komiksový biznis významnou událostí jako snad nic jiného. Není to celé o smrti supermana jako spíš o smrti Smrti v komiksech. Ač nedám na komiksy dopustit, občas musim skřípat zuby nad debilními zápletkami okolo smrti hrdinů. Marvel nebo DC zaznamenají pokles prodaných výtisků a tak zabijí významnou postavu, aby trochu nahrabali na čtenáři, který velký titul SMRT SUPERMANA bere jako svou kulturní povinnost. Tak se chvíli studiu daří, jenže oplakávání brzo pomine a vydavatelství zpravidla nemají koule na to dotáhnout věc do konce a tak danou postavu oživí příšerným překroucením předchozích událostí. Myslím, že z Landisova filmu vám to bude jasné. Pokud chcete přídavek, přečtěte si Batman a Robin vol. 2 a Návrat Bruce Waynea, to je teprv soda.(1.7.2012)

 • SpaceOdyseus
  ****

  Zajimavy a vtipny filmovy esej na tema supermana, komiksu a smrti v komiksu obecne. Max Landis je ocividne fanboy, ma komiksove znalosti a umi to podat zabavne.(10.12.2015)

 • RajAthen
  ***

  Frodo Pytlík bude mít ode dneška pro mě zvláštní přísvit šílenství v očích, díky Elijahově životní roli v tomto drobném zamyšlení nad tím, odkdy jsme přestali věřit ve skutečno smrt našich hrdinů....(4.11.2012)