Kde je Albert? To je možná dobrá otázka, ale přece jen o něco pádnější by měla být otázka - kdo je vlastně ten Albert zač. Je to malý cvalda, co má velké štěstí, že má tak sličnou sestru Wren. Albert už rok bez zjevné příčiny nemluví a nikomu to nepřipadá divné. Rád si hraje na comicsového superhrdinu Spidermana, i když u toho vypadá taky divně. Jejich máma si na svůj věk připadá sexy a po smrti svého manžela blbne jak náctka, což se projevuje hlavně tím, že se tahá s podstatně mladšími milenci a občas si vyjde o Halloweenu v kostýmu školačky po vzoru klipu Britney Spears. Hlavní zápletka komediálního filmu spočívá v tom, že se Albert o jedné takové halloweenské noci ztratí své sestře, která na něho měla dávat pozor. A zažije jedno velké noční dobrodružství. Akorát jeho sestra si to tak neužívá a je z jeho zmizení na prášky. To už tak chodí, že si scenárista seriálů pro mládež Josh Schwartz chtěl jednou vyzkoušet i režii a za svůj debut si zvolil teen komedii, která nebude prvoplánově sexy, ale přitom z těchto teen komedií využije snad všechny dobře známé atributy. Kdo čeká třeskutý humor, bude zklamán. Není ho ve filmu příliš mnoho. Kdo čeká přemíru sexuálně oplzlých narážek, bude zklamán dvojnásob. Film si totiž důsledně hlídá, aby nesklouzl do obehraných a notně vyjetých klišé kolejí teen komedií, ale nedochází mu, že přišel tak nějakk s křížkem po funuse. Téměř vše už totiž bylo někdy a někde k vidění. A mnohdy i mnohem vtipněji podané. Ani noční jízda, ve které protagonisty čeká samá patálie, nepředstavuje v dané žánrové oblasti nic objevného. Filmu navíc citelně chybí drive, rytmus, načasování scén a především zkušené režijní vedení. Schwarz si tentokrát scénář nesepsal a až příliš se spoléhal na kolegu Maxe Wernera, který má stejné zkušenosti se psaním scénářů, jako on s režírováním. Nelze tedy očekávat zázraky. Film to však není vyloženě prasácky natočený a zachovává si slušný kodex zabavení na nudný večer. O to se postarala představitelka hlavní role. Nepříliš známá Victoria Justice je natolik mrdatelná, i přes asexuální halloweenský kostým Dorotky z Čaroděje ze země Oz, že zaplátuje nedodělaný scénář raz dva. Další role jsou pro takový film zcela typické. Nechybí tedy dva místní šprti, co jsou terčem posměváčků a ze svádění by nejspíše propadli, nejlepší kamarádka hlavní představitelky, co má z takových týpků mindrák a nepůsobí dvakrát chytře, maniakálně agresivní ochlasta, dvojka domýšlivců, místní krasavec anebo zhrzený prodavač. Leporelo postav je opravdu pestré. O dějové pestrosti se už tak hovořit nedá. Někdy film působí uhozeně, následně sentimentálně, o pár políček dál je k mání nějaká téměř crazy scéna. Výsledný dojem z filmu je sympatický. Hudební supervize se postarala o náležitě pestrou hudební složku sestávající z letitých hitů, ale i z hitů nedávno minulých. Záhadou zůstává, proč není jméno Johnny Knoxville uvedeno v titulcích filmu. I přes zavádějící český distribuční název filmu, jde skutečně o ztraceného osmiletého chlapečka, a nikoliv o pátrací akci po supermarketu Albert. 60%(9.4.2015)

• tarponko

čudujem sa, že som to vôbec dopozeral do konca a netrhol s tým v 20. minúte, lebo takú stupiditu som vážne dlho nevidel. Victoria je síce milá a asi aj dvôvod prečo som to dopozeral ale miestami tak prehnane sladká až sa mi kazili zuby. A samozrejme trápne dialógy patria k 90% teenagerským komédiam.... bieda(23.2.2013)

Albert je malej boží zmetek. Mělo to bejt víc o jeho telefonování a mohla to bejt větší sranda. Ale bavilo mě to, asi určitě se to nestane mnou vyhledávanym filmem, ale když bude v televizi hovno a tohle bude jediná koukatelná věc, nebránim se. Několikrát mě to fakt pobavilo. Průměr, slabej, ale průměr. 50%(18.4.2014)

Několik povedených srandovních scén a hlášek se poněkud ztráci v unylém, nezáživném příběhu, na který rozhodně nebudu moc dlouho vzpomínat. Albert mi osobně svým neustálým mlčením přišel spíše otravný než zábavný. Aspoň že nádherná Victoria Justice se má k světu a rovněž potěší i starý známy z Jackass partičky Johnny Knoxville.(30.7.2016)

• playboxguest

Tak je to fakt. Říkala jsem si, ale prd, vypadá to dobře, to se jen uživatelé čsfd zase jednou dohodli, že zprasej hodnocení solidní komedii. A pak se přes celou obrazovku objevil název filmu a mně došlo, že jsem se zmýlila já, protože film fakt začal jít do kopru a trapná scéna závodila s každou následující o to, že bude nejtrapnější. Taky nesnášíte ve filmech malý haranty, ale sem tam se objeví vyjímka, která potvrzuje pravidlo? Tak tohle není ten případ, de facto hlavní postava, rozcapenej spratek Albert je přesně ten typ dítěte, které byste ještě ochotně šoupli do pěstounské péče, jen aby ho s vámi nikdo nespojoval. Dokoukat se to jednorázově dalo, neříkám, že ne, ale nebudu ani tvrdit, že mě k závěrečnejm titulkám dostalo něco jinýho než pokoukáníčko na pěkný holky ve vedlejších rolích, alespoň u těch se rejža neutnul. 40%(1.8.2013)

• - Po snímke On je fakt božský! (2008) sa jedná o druhý film štúdia Nickelodeon Movies s ratingom PG-13 a zároveň prvý americký film tohto štúdia s takýmto ratingom. (Crybaby)