Reklama

Reklama

Giovanni Manzoni je americký mafián, který se se svou rodinou dostal do programu na ochranu svědků. V rámci jejich ochrany se museli odstěhovat do Francie, ale zatím se nikde nevydrželi příliš dlouho, protože jim dělá problémy zapadnout. Nakonec přijíždějí do malého městečka v Normandii, kde se Giovanni vydává za spisovatele jménem Fred Blake a žije se svou manželkou Maggie a dětmi Belle a Warrenem. Belle a Warren také mají problém zapadnout mezi své spolužáky, stejně jako jejich rodiče. Giovanni například zjibe instalatéra, který končí v nemocnici a Maggie podpaluje místní obchod, když se jí místní posmívají, že je Američanka. Maggie pořádá grilovačku pro sousedy. Její párty přiláká spoustu sousedů, kteří jsou na své nové exotické sousedy z opačné strany Atlantiku zvědaví. Giovannimu jde po krku nájemný vrah, kterého platí Don Luchese, který sedí ve vězení právě díky Giovanniho svědectví. Jednoho dne Warren napíše do školních novin slovní hříčku, kterou zaslechl na zahradní párty u svých rodičů od Dona Luchese. Největší náhodou na světě se jeden výtisk novin ocitá v Luchesově cele. Když si všimne vtipu, okamžitě mu dojde, že se jedná o cennou stopu. Okamžitě svého zabijáka, který mezitím marně pátral v jižní Francii, posílá do Normandie... (TV Prima)

(více)

Recenze (518)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Přišlo mě, že film měl docela kolísavou úroveň i když to mohlo být zapřičiněno tím, že co dvacet minut byl film přerušen. V kině Lucerna se mně to nestalo poprvé a nevím, zda tam pracují takový amatéři, nebo je tam špatná technika, nebo filmům nepřející vzuch, ale vím, že tohle na zážitku z filmu fakt nepřidá. Film má zpočátku komediální nádech těžící z konfrontace amerického a francouzského způsobu života (likvidace samošky v podání Michelle byla jedinečná ), pak přepíná na drsnějí humor v duchu hesla my jsme mafiáni, kdo je víc, a vše zakončuje poměrně vážně udělané akční finále, které však v sobě nemá žádnou akční scénu, jen bum-bum a pic - pic . Za nejluxusnější považuju scénu kdy Robert s Tommym sedí v kině a uvaděč oznamuje změnu programu a na místo plánovanýho filmu, promítnou film Martina Scorseseho Mafiáni a záběr na Roberta, to bylo fakt výborný, byť je možný, že ne každý divák tenhle fórek pochopí, ale to není má starost. Robert i Mišel jsou v pohodě, hrají tak jak to tenhle film potřebuje, Tommy není příliš výraznej a za zmíňku stojí ještě Dianna Agron a to proto, že by stála nejen za zmíňku, ale i za hřích i když po tý její tenisový hře u rybníka bych asi krapet vahál. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Besson je späť. Jeden z najzábavnejších filmov sezóny. S chuťou a svižne napísaný, zrežírovaný i zahratý. Navyše skrz-naskrz amorálny a rozkošne násilnícky. Pridať tak 15 minút na doladenie dynamiky vo vzťahoch vnútri rodiny a u mňa možno aj plná pálka. Scéna vo filmovom klube samozrejme vládne. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mafiánovi jsou další z řady těch příjemných, ale ne nijak výrazných filmů, co si Luc Besson sám napsal a pro tentokrát i zrežíroval. Kromě toho, že je celá rodinka mafiánů dost v pohodě a francouzští balíci následovně dostávají vcelku poctivou sodu, se ve filmu vlastně nic zásadnějšího neděje. I tahle idylka jedné odklizené rodiny ale musí bezpodmínečně končit a tak vše uzavírá jedna poctivá střelba v ulicích malého francouzského městečka. De Niro jako obvykle boží, zbytek klasika. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $36,918,811Tržby Celosvetovo $68,218,811Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,361,511 Tržby za predaj DVD v USA $9,644,367║ Luc Besson úplne mimo mysu, len povrchná zlátaninka, ktorá neviem akým smerom sa má uberať, či chcel byť komická alebo vážna, absolútne nevyvážené, Dianna Agron je zlatá ale to je asi tak všetko ostatný v úlohách dosť prehrávajú, ináč samotný námet nebol zlý keby sa to uberalo načrtnutým smerom a bolo to skutočnou paródiou na mafiánske filmy, len to chcelo skutočne obratnejšieho režiséra /40%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VÍŠ, CO SE S TVOJÍ RODINOU STANE, KDYŽ VÁS NAJDOU…“ /// Ani komedie, ani thriller. Prostě více času spíš drama, který vyloudí místy úsměv, než aby to byla prdel, kterou jsem v příběhu o rodince, která je ztělesněním zla a jejíž prdel zachraňuje program na ochranu svědků tak nějak čekal. Navíc ten úvodní ,,drajf“ dost navnadil, a o to víc pak to obyčejný vyprávění mrzí. Není to žádnej propadák… jen jsem prostě čekal víc. A to snad kurva můžu …aha, tak soráč. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Malavita“, kterou v roce 2004 napsal Tonino Benacquista jsem nečetl. 2.) Zjistím, že zdrhat před mafií může bejt i zábava. 3.) Thx za titule ,,sa20sena“ a ,,matus alem“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Perfektní vykreslení Mafiánské rodiny, přesně takhle to funguje i doopravdy. De Niro vynikající, jeho dcera k nakousnutí a syn byl slušné číslo. Nasmál jsem se, bavil jsem se, jsem nadšen. Překvápko! 75% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mám jisté podezření, založené na osobních znalostech sebe sama, že, kdybych se skrýval před mafií, tak se zdržím mlácení instalatérů, výbuchů obchodů i rozborů mafiánských filmů na veřejnosti. Jenže Giovanni je jiný než já. Sice se shodneme na tom, že nám nesluší cementové boty, ale jinak se jeho rodina chová přesně dle zákonů mixéru bessonovské akce a zábavy. A tyto zákony já plně respektuji. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Luc Besson už dávno netočí filmy ako kedysi a definitívne "degradoval" na úroveň režiséra oddychových filmov. Vadí to? Vôbec nie, v rovine zábavnej oddychovky The Family funguje výborne. Napriek značnej nevyrovnanosti jednotlivých scén ide o príjemné žánrové osvieženie, hoci vôbec nie je jasné, či má divák s hlavnými postavami sympatizovať alebo nie. A možno práve preto. Chcelo by to však viac humoru, či scén typu kino a spokojnosť by bola ešte väčšia. Všadeprítomná absurdita a svižný a atmosferický záver naštartovaný songom od Gorillaz však dávajú čiastočne zabudnúť na predošlé prešľapy. Uspokojivých 70%. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch lepších bessonovských oddechovek, tentokrát i Bessonem režírovaná. De Niro dívající se v kině na MAFIÁNY byl super fór. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Kdy ještě bude možnost vidět ve filmu, jak legenda mafiánských filmů, Robert DeNiro, vypráví skutečné zákulisí - reálný podklad (přitom ale opět fiktivní) filmu Mafiáni, kde vlastně sám Robert DeNiro hrál? To je jedním slovem dokonalé. Vtipné a také geniálně vymyšlené. Ale teď k The Family obecně. Je to ryzí mafiánský film, přitom zcela jiný. Nedrží se klasických schémat a syžetů. Je odlehčený, komediální, budete ho ale stejně brát vážně. Vlastně, co si budeme povídat, vy budete fandit zasrané mafiánské kryse, která akorát nabonzovala svou "rodinu" v Brooklinu či kde. Takovým antihrdinou je tedy DeNiro se svou vykutálenou rodinou, kterou byste za sousedy nechtěli mít, ale hned si je zamilujete, o to se s vámi vsadím. Luc Besson po sérii méně zdařilých snímků, přišel s něčím, co připomene jeho dávné úspěchy s Leonem či Pátým elementem. Ukáže, jak krásně vypadá film ze severní Francie, z malého městečka, kde do jednoho byste chtěli v poklidu dožít. Tento snímek se zkrátka do srdce zaryje i když ucítíte, že mohl být o kousek ještě lepší. ()

SNCIS 

všechny recenze uživatele

"Musíš mluvit takhle vulgárně v každé větě? Už nejsme v Brooklynu!" - "Matka má pravdu, synku, už nejsme v Brooklynu a dál od něj než v týhle prdeli ani být nemůžeme!" - 20%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Goodfamilias. Vadila mi ta žánrová roztěkanost, kdy se střídá rozjuchané, ale po čase otravné řešení triviálních problémů po brooklynsku s rádoby hlubokým bilancováním gangsterské kariéry, aby na samý závěr Luc (zas úplně jinak) potahal svůj akční šourek. Strhávat z Bobbyho nálepku špagetového mobstera je stejně zbytečné, jako chtít po současném Bessonovi, aby natočil film, který nepohřbíte v betonu paměti do dvaceti minut.. ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

V tom filmu vystřílí víc mafiánů než Robert De Niro holka, co hrála v Glee a zpívala tam I feel pretty/unpretty. Vlastně jsem se docela bavil, i přesto, že všechny postavy jsou brutální asociálové, co vám narvou nohu do ucha za jeden křivej pohled. Jinak ale chtějí mít sex jen s pravou láskou (ta holka z Glee) nebo nesnesou, když synek u večeře řekne slovo fuck (Michelle Pfeiffer). Jasně, Lucu. 65% ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

To, co se dalo očekávat už podle traileru, se bohužel naplnilo: The Family není zdaleka tak nelítostné a vtipné, jak by se na podobný film slušelo. Jeden dobrý vtip se zlomenou baseballovou pálkou a jedna krásná scéna v kině bohužel ještě zapamatovatelné dílko hodné De Nirova jména nedělají. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Mafiánovi jsou skvělá černá komedie. Pro každého něco, postupně si to sbírá všechny ty odkazy na Neuplatné Mafiány se Zjizvenou tváří, kteří slouží Kmotrovi a samozřejmě vládnou Casinu. Místní filmový klub v tom francouzském vidlákově zdobí plakáty na klasiky Jacquese Tatiho (koho jiného) a i ten Giovanni Manzoni se skvěle vyzná v americké kinematografii a bezpečně ví o Sinatrovi v Some Came Running. Jeho drahá polovička pak trénuje francouzštinu na dabovaném Dallasu, což je taky skvělé řešení. Michelle Pfeiffer měla ostatně pravdu, než si nechat ujít další společné scény s Robertem De Nirem, jako v Hvězdném prachu a v Šťastném Novém roce, tak to raději nic - nebo rovnou postelové scény. Chemii mají mezi sebou bezchybnou a stejně tak fantasticky fungují i jejich potomci - hvězdička Glee Dianna Agron (sladká miss America) a John D'Leo (podnikavý chlapec, který si je vědomý toho, že kariéra jeho otce na hraně zákona začala už ve 13 a jemu už je 14). Upřímně doufám, že další Pfeiffer filmy na sebe nebudou nechávat tak dlouho čekat, protože její kouzlo nestárne. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Vdaka traileru a spojenim mien takych hercov, akymi su De Niro, Pfeiffer alebo Tommy Lee Jones, vratane rezisera Luca Bessona a producenta Scorseseho som ocakaval skvelu mafiansku komediu, pri ktorej by som sa bavil rovnako, ako pri komedii od Harolda Ramisa PREBER SI TO (1999). Lenze zial nestalo sa. Film sa snazi byt humornym, ako sa len da, ale je tam len par humornych scen, ktore poznam aj z traileru a pri ktorich som sa obcias pousmial. Mozno ak by to zobral do ruk samotny Harold Ramis, nasmial by som sa viac, kedze aj pri jeho predchadzajucich komedii ako NA HROMNICI O DEN VICE (1993) som sa dobre pobavil. Scorsese ako producent nebol zbytocny, kedze bola vo filme humorna narazka na iny jeho mafiansky film tiez s De Nirom MAFIANI (1990). Luc Besson ako reziser mal zostat radsej pri vaznych filmoch, podobne ako pri kultovom LEONOVI (1994) a mozno by si opät ziskal moju poklonu. Je to skoda, lebo tento film mal naviac. Ale Michelle Pfeiffer bola skvela, ako vzdy. Len pre zaujimavost, Michelle sa s De Nirom stretla aj v dvoch inych filmoch, napr: STASTNY NOVY ROK (2011) a HVEZDNY PRACH (2007). ____________ Robert De Niro - (Fred Blake / Giovanni Manzoni) +++ Michelle Pfeiffer - (Maggie Blake) +++ Dianna Agron - (Belle Blake) +++ John D'Leo - (Warren Blake) +++ Tommy Lee Jones - (Robert Stansfield) +++ Jon Freda - (Rocco) +++ Jimmy Palumbo - (Di Cicco) +++ Domenick Lombardozzi - (Caputo) +++ Hudba: Evgueni Galperine a Sacha Galperine +++ Produkcia: Luc Besson, Martin Scorsese +++ (Videl v kine 04.12.2013) +++ ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Už je to dlouho, co Robert De Niro řádil coby Zuřivý býk nebo v Nelítostném souboji. Od té doby se z něj stal Fotr a co je horší, hraje ve skoro až béčkových komediích, jako jsou třeba Mafiánovi. Zápletka je velice chatrná a nějak mi to celé nedávalo smysl. Michelle Pfeiffer i Tommy Lee Jones jsou sice fajn, ale to je málo...40% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Fajn rodinka, řekne si divák. Jenže pak si velmi rychle uvědomí, že Luc Besson už dávno není v té formě, když seděl za kamerou Leona nebo Brutální Nikity. Navíc mě tenhle žánr nikdy moc nebral, zvlášť když tvůrce moc netuší, koho chce oslovit. Na vině je scénář, který je jednoduše odbytý. Představení hlavních postav potěší, následně ale snímek zbytečně zvážní. Nedokáže skloubit humor s akcí, zkouší od každého něco a nepotěší ani akčním dramatem, ani odlehčenou zábavou. Závěrečná konfrontace s gangsterskou minulostí je tak stejně mdlá jako předchozí děj, některé solidně naštve. Holt Besson už dávno není velmi schopný filmař, nýbrž velmi zručný obchodník. A v tom je sakra rozdíl. Máme se smát, protože tu hlavní postava zmlátí instalatéra, máme se zasnít, protože si producent Martin Scorsese do filmu nacpe odkaz na své kultovní Mafiány. Jenže my bychom raději nějakou konzistentnější látku, která by donutila si alespoň nějaké sekvence za čas pustit znovu. V téhle podobě to půjde hodně těžko. ()

Reklama

Reklama