Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

heyda

Dost průměrný film, který nemít tak hvězdné obsazení, tak se sotva vyškrábe nad 50%. Přemýšlel jsem, jestli dát 2 nebo 3 hvězdy a spíš jsem se rozhodl jít dolů, protože mám takový pocit, že si z tohoto filmu za 2 dny nevybavím ani hlavní děj. 45% ()

MontyBrogan

Guilty Pleasure! Nadhodnocujem, ale kvôli často-prítomnému charizmatickému hlasu De Nira, sympatickej rodinke a premietaniu toho pravého filmu počas filmu (tí čo videli, chápu), odpustím aj tie klišé, občasnú absenciu realistickosti a fakt, že každý Francúz v malom mestečku tu automaticky vie anglicky. ()

Flego

Čakal som niečo lepšie... Film sa zaplieta do vlastných osídiel, tápa vo vzduchoprázdne a keď príde akcia, hneď je po nej. Luxusné obsadenie nemá čo hrať a to je najvačší problém. Ale posledné "bessonovky" už také sú... ()

VášaVF

Až moc "pře-FUCK-ováno". Myslím, že to moc nefungovalo a film byl založen na jednoduchým námětu s několika málo vtipnými scénami. Spíše to byl podprůměr. ()

BMW12

Celkem v pohodě film. Není to sice ten typ filmu, na který by jste si i po roce vzpoměli, ale je to příjemná a zábavná podívaná. Robert De Niro je jako vždy skvělý a vtipný. Michelle Pfeiffer také zahrála v pohodě a také se mi líbil výkon Johna D'Leo a nádherné Dianny Agron. Příběh je takový jednodušší, Giovanni Manzoni je bývalý mafián a s celou jeho rodinou jsou v programu na ochranu svědků. A téměř celý film sledujeme jak si "užívají" života v jedné francouzské vesničce. Potěšilo mě, že v příběhu mají výraznou roli i Manzoniho děti, líbilo se mi, že film se zaměřuje i na ně. V závěru filmu se pak dočkáme pořádné akce. ()

Roman.Ticka

Je to o odřené psí uši, protože jak to hezky crazy začalo, viz stěhování, sousedé (nej scéna o nalodění a vylodění v Normandii se starým bardem, co u toho zřejmě byl osobně) a jiné ptákoviny, tak se to později mlelo mezi absurditou a ničím, až to skončilo jak skončilo. Mafiánoviny jsou sice můj oblíbený žánr, ale tady prostě té správné porce, co mi vyhovuje, bylo buď málo nebo příliš. Je fakt, že Niro čím je starší tím víc mafiánovití, takže jeho part sem patří jak klan do Sicílie, ale kdyby se celá linie filmu, kde pochopitelně není na přemýšlení místo, táhla ve stejně rozjetém crazy duchu ála Ritchie nebo Tarantini, chrochtala bych jistě blahem. Takto jsem si jen zavzpomínala na staré velké pecky a osobní slabosti, s čímž se jaksi automaticky počítá při konečném zúčtování (hodnocení). ()

eraserhead666

Takový ten film, který, díky jménům v něm zapojených, očekáváte, že bude super a on jen není špatný. Pobavíte se, ale nezasmějete se nahlas. Chcete něco vychválit nebo zkritizovat a vlastně nemáte co (dobře, rád jsem po letech zase viděl Michelle a je pořád dobrá a Dianna Agron zahrála parádně a český název je prostě směšný). Taková houska na krámě, čerstvě upečená, ještě horká a křupavá. Ale zítra tam, při troše štěstí bude zase jiná. ()

becki_tu

Mafiánovi jsou dobrým filmem, kterému se v podstatě nedá moc co vytknout. Bohužel problémem je, že na komedii to není dostatečně vtipné a k thrilleru tomu také cosi chybí. Jakoby se Besson nemohl rozhodnout, ke kterému žánru bude mít film blíže. Stejný problém je sympatiemi k hlavním postavám. Nutno také dodat, že bez De Nira a naprosto geniálnímu odkazu na Scorseseho Mafiány, by byl film poloviční. V rámci žánru "oddychová zábava" jsem ale spokojen. 70% ()

Morholt

Nijak zvlášť vtipné a už vůbec ne oduševnělé či originální. Stárnoucí mafián a jeho rodina si nemohou zvyknout na normální život. Tečka. Tady se Besson moc nenamáhal. Navíc se mi snažil vsugerovat, že angličtinu ovládá ve Francii každý včetně instalatéra a vesnické pokladní. Neovládá Lucu. Stejně jako se u vás vzdálenosti nepočítají na míle. Nicméně i když mám spoustu výhrad, nakonec se mi film o mafiánské rodince docela zamlouval. Předně jsem u toho nemusel vůbec myslet a navíc Besson je výborný vypravěč, takže i ze zdánlivě hloupého scénáře vytřískal maximum a nenudil. Pak oceňuji, že potomci Michelle Pfeiffer a Roberta De Niro nebyli protivnými fakany a naopak se mi jejich postavy líbily. Zejména synek byl poděs. No a nakonec je tu výborné obsazení, přičemž třetím do svaté trojice je Tommy Lee Jones. Smíchy jsem se sice nepotrhal, ale bavilo mě to docela solidně. 60% ()

MonaSax

Mafiánovi jsou rodinka plná sympatických psychopatů, no naprosto kouzelný film, který mě opravdu bavil. Takový rychlovka na jedno odpoledne, jednohubka plná krásného násilí a černého humoru, Luc Besson pořád zvláda svoje řemeslo. Mafiáni jsou také lidé, mějme je rádi. ()

Kamca_

Jedním slovem nuda. Čekala jsem to teda lepší. Nezdá se mi, že by to byl film hodný na 65%. Za mě jen 40%. ()

Khalesi

Zasmiala som sa, áno. To je predsa u komédie hlavná podstata, ak sa nemýlim. Vtipné a svieže, aj keď téma tak trochu okukaná, ale komu by to vadilo ak sa podarilo spracovanie. Obsadenie vynikajúce. Musím priznať, že sa mi veľmi páčil štýl mafiánskej rodinky, čo sa riešenia konfliktov týka, sama denne stretávam jedincov, na ktorých platí len tento. ()

BoPo

Väčšinu času sa Mafiánovi tvária ako voľné pokračovanie Mafiánov. Sú do toho zamiešané vstupy ala Univerzální uklízečka a záver pojatý v štýle Kick-Ass. Luc Besson nejako nevedel čo vlastne točí. Asi bol tak moc nadržaný na príležitosť pracovať s veľkým De Nirom, až mu z toho pod rukami vznikol žánrový bordel. ()

Tommassi3

"Musíš mluvit takhle vulgárně v každé větě ?? Už nejsme v Brooklynu !!" - "Matka má pravdu, synku, už nejsme v Brooklynu a dál od něj než v týhle prdeli ani být nemůžeme !!" ;)<|i><|b> ()

Lacike

Vidim, ze hodnotenie je celkom slusne. Tak asi bude chyba vo mne. Aj ked ja si myslim, ze je v Bessonovi. No nech uz je pravda akakolvek, tak jedno je jasne. Ja a moj najoblubenejsi reziser sa co sa tyka vkusu v poslednych rokoch vôbec nezhodneme. 3/10. ()

Johny_fork

Čekal jsem nicneříkající plytký snímek, který nabídne pouze známé tváře. Nemohl jsem se mýlit více, Mafiánovi jsou nesmírně svěží a originální komedií s fantastickým De Nirem. ()

ChArLeNe

Tak na jedno pozretie. Začína to svižne, aj ten humor do toho je príjemný. No postupne mi to prišlo, ako by som mala pustenú pásku na repeat, a finálna bitka síce film oživila, no radikálne ho nezachránila. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)