Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

vesper001

Mafiáni, mafiánky, mafiánčata, jeden za všechny, všichni za famiglii! Stárnoucí tatík píše paměti a zahradničí, jeho fešná polovička se zabývá úpravami interiérů prodejen spotřebního zboží, dítka chodí do školy a navazují plodné vztahy s vrstevníky. Až na drobné chybičky ideální rodina. Ale jak říkala naše babi, drobné vady na kráse jsou znakem poctivé ruční práce. A komu ještě nikdy nakupování s megalomarketech, konfrontace s instalatérem nebo neřádští spolužáci nezpůsobili lehkou podrážděnost, nechť se jde vystavit do výklenku v kostele. Ti ostatní ať mlčí navždy. ()

Ogen

Film se mi nad očekávání velice líbil, sice mu chybělo takové to: "wow udělá vážně tamto a tamto?" to překvapení, ta nečekanost. Ale jinak v celku slušný film :) ()

Mr.Ripley

Sympatické, hravé, zvrácené a fenomenálně obsazené (leč místy nevyužité - Pfeiffer). Zkrátit tak o čtvrtinu a mohlo se jednat o dokonalou mafiánskou jízdu pro jedno odpoledne. ()

Motinski

Scenár je odfláknutý. Sledovať mafiánsku rodinku baví ale chýbala kľúčová zapletka čo by oživila dej. Nič také tu nie je. Herci sú super a humor pôsobí nenútene, no čakal som niečo viac ako priemerný film na jedno pozretie. ()

kinghome

Velké zklamání, čekal jsem našláplou jízdu, jakou jsem viděl v traileru, bohužel jsem dostal jen průměrnou krimikomedii, která vlastně všechno zajímavé ukázala už v traileru, takže koukněte na trailer a na zbytek filmu nemusíte koukat, o nic nepříjdete. A to jsem tomu filmu docela věřil. 55% ()

Jizni Tlapa

"Kurva"....Robert je dědeček každým coulem a těžce se mu dýše. Dokonce tak těžko,že první polovina trpí nudným dějovým nicneděláním. Ve čtyřicáté minutě,jako by se to ale zlomilo a tahle mafioso rodinka dává na prdel všem,kdo se na ně jen křivě podívá. Perfektní soundtrack, pyšnícím se jedničkou od Gorillaz tu druhou půlku jen podtrhuje a "fuckuje" výsledných 70 %...."fuck" ()

viperDavid

Nic mi nemůže zvednout náladu víc, než krásná Dianna Agron s tenisovou raketou určenou k mlácení hlav. Robert De Niro je odkojenej mafiánským způsobem tak vás to moc pohoršit nemůže a Michelle Pfeiffer, však víte to je prostě Michelle. Jednoznačně hvězdně obsazená skupinová terapie. 4* ()

Gothar

Príjemná oddychovka s nádychom komédie. Prvú polovicu ťahajú deti, druhú už otec v podani Roberta De Nira. Humor je inteligentný, akcia prehľadná a dej plynie celkom svižne. Humoru som čakal viac, ale vďaka dobrému spádu som sa nenudil. 75 % ()

Dado

Očakávať od zatiaľ posledného spojenia mafiánskej tematiky s menom Roberta de Nira nového Krstného otca alebo Mafiánov by bolo asi zbytočné, no nejaké divácke nároky z toho predsa len automaticky plynú a tie Luc Besson nedokázal celkom splniť. Film je nemastný neslaný, nie je to ani komédia, pretože až na pár úsmevných scén som vyslovene vtipnú pasáž nezaznamenal, nesvedčí mu ani prívlastok krimi, keďže ten zastupuje len pár náznakov, pričom najvýraznejším sú výstupy postavy Tommy Lee Jonesa a jeho dvoch priblbých poskokov (nech odpočívajú v pokoji) a zachrániť to napokon musí až očakávaná akcia s predvídateľným vyvrcholením nakoniec. Ale nedá sa povedať, že by film nudil, veď najlepšie to asi vystihne obľúbené slovo jednohubka. Nie príliš výdatná, ale pomerne chutná. (55%) ()

LiborGondek

Co všechno jsou Mafiánovi? Osvědčené, léty prověřené a zřejmě navždy divácky velmi zajímavé téma z mafiánského prostředí, výkonný producent skvěle obeznámený s problematikou tohoto tématu Martin Scorsese, Luc Besson na režisérském křesle, a k tomu všemu 3 z mých oblíbených herců v hlavních rolích. Tenhle film jsem chtěl vidět hned, jak jsem se o jeho existenci dozvěděl. A nezklamal! 80% ()

Qitek

Luc Besson se konečně nemá za co stydět!!! Nicméně v porovnaní s jeho minulostí (Hlubina), nabízí se zde samozřejmě stejně jednoduchá, byť dodnes naprosto brilantní jednohubka Leon, se bohužel nemá ani ničím výrazným, či pamětihodným chlubit. Mafiánovi jsou i přesto příjemně, lehce zvráceně strávenou dvouhodinkou. Herci si tohle očividné náramně užili a myslím, že nebýt nich, asi bychom neměli na co vzpomínat. Každopádně silnější tři hvězdy!!! ()

Johnny.ARN

Ale áno. Príjemná bessonovka s klasickými výbuchmi, zbraňami, rozkošnou Agron, stále pozerateľnou Pfeiffer a mafiánom na úteku DeNirom. Rola vo Špinavom triku mu sedela viac. Toto bola taká skoro paródia na mafiu, agentov FBI na čele s Jonesom, nechýbal humer aj keď v trochu drsnejšom šate. Celkovo to je svižné, zábavné a dosť pohodová oddychovka. 3 z 5 ()

Mrkvič

Komedie? Dosti zvrácená. Srovnávání s Takovými normálními zabijáky? Cože? Až teď žasnu, že film natočil Luc Besson, který dokázal točit takovéto filmy s nadhledem (viz celá serie Taxi). Mafiánovi jsou možná natočeni kvalitně, ale vyznění je prostě debilní. Možná bych to tolik nevnímal, kdybych o tom dříve neslyšel, ale holt je tomu tak a filmu to nic neodpáře. Po druhé (omylem) jsem si pustil film znovu. Ano, natočeno je to moc dobře. Ale vrchol vtipu hláška "fuck" použitá při každé příležitosti? A všechny hlavní postavy jsou asociální a přehnaně agresivní. To se fakt může líbit jen naprostým retardům. ()

Sfinkter

Bessonovi se nedá nic vyčítat, má svůj styl a točí ho dobře. Podle mě se mu poslední dobou daří, Mafiánovi nejsou výjimkou. Po nekonečné době na mě i přes komediální nadhled opět dýchla atmosféra klasických mafiánských filmů, což oceňuji - snímky z prostředí mafie pro mě byly jednu dobu hlavním filmovým zájmem. ()

Ryuuhei

Francouzský režisér - není divu, že byl ten film tak divný. Po boku De Nira se tu objevilo sice hned několik dalších velkých hollywoodských hvězd a ze začátku to bylo i docela zajímavé. Ale od druhé poloviny? Sebeparodující bizár, s ovšem docela dobrým zakončením. Znova bych si to nedal, ale jako taková jednohubka, kterou jsem se nakonec rozhodl zkouknout, budiž. 55% ()

Lachtaan

Jsem holt mladej a snadno se zakoukám, ale sakra ta Diana Agron je prostě tím nejlepším na celém jinak trochu pokulhávajícím snímku. I když s Robertem jsem ochoten zhlédnout jakkoukoliv slátaninu jako byl například Dirty Grandpa. Ale právě kvůli Dianě bych na ten film mohl koukat pořád a pořád dokola. ()

rockwoman

"Jak říkal Capone, slušně se zeptat se zbraní v ruce, je vždycky lepší, než zeptat se slušně." ...Jsou vzdělaní, obyčejní, nijak výstřední. "Rádi poznávají" své nové sousedy a spolužáky. Vyzpovídat se v kostele nebo ve filmovém klubu jim nedělá žádné problémy. Mají soběstačné děti, věrnýho hafana, spisovatelské ambice, ale hlavně a za všech okolností jako rodina vždycky bojují společně. :-) ()

ywo666

De Niro dostal úlohu napísanú presne na kožu. A de facto aj Pfeifferka. Fuckuje sa tu o sto šesť. Nasilím sa nešetrí. Je to taká zmes gangsterky, komédie, akčného filmu, rodinného filmu, drámy, teenegerskeho filmu a neviem čoho ešte. Nenudil som sa ani chvíľu. Dej aj postavy ma bavili. Dcérenka ťažko píchateľná. Ale! Kopec vecí tomu chýbalo. Napríklad lepšie finále. nebolo slabé ale čakal som väčší masaker. A Tommy lee Jones ako suchár policajt mohol by trochu viac využitý. A viac využitý mohol byť aj David Belle. keď už ho obsadili mohol dať aspoň jednu naháňačku. U mňa 70%. Príjemná oddychovka, ktorá ale mohla byť o niečo lepšia. 70%. Na hrane 3-4 hviezd. ()

elanius

(162/2013) / Podobný prípad ako The Sitter, ktorého som hodnotil pred chvílkou. The Family mal však podstatne väčší potenciál, nakoniec zostalo iba pri očakávaniach. Luc Besson už hodne dlhú dobu ťaží len zo svojho mena a minulosti. Našli by sa teda omnoho vhodnejší režiséri, ktorý by si s podobným námetom určite poradili lepšie. Napadá ma Ritichie, Alexander Payne, McDonaghovci atď. Milo ma prekvapil starý pánko De Niro, ktorý svoj part zahral s ohromnou lahkosťou. (6/10). ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)