poster

Mosty přes Ibar

 • srbština

  Najlepša je moja zemlja

 • německý

  Die Brücke am Ibar

 • anglický

  My Beautiful Country

Drama

Německo / Srbsko / Chorvatsko, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Daddko
  *****

  Jeden z mála filmov ktorý poukazuje na vojnový zločin vykonaný na Srbskom národe. Bombardovali ich len Hitlerovské vojská a NATO (lietadlá USA+UK).Toto „humanitárne bombardovanie“ (tzv. Operácia milosrdný anjel - bez odsúhlasenia BR OSN) Srbska kazetovými bombami a projektilmi s ochudobneným uránom priniesla smrť úplne nevinným ľuďom vrátane detí. Srbsko má v súčasnosti najvyššie percento rakoviny v Európe.... tak to som si NATO zaradil k zločineckým organizáciám. A humanisti/demokrati typu Havel, Dzurinda, Kukan...dokonca Šebej bol na to hrdý a i. sa na tejto genocíde podieľali. Nech im je zem ťažká. A prečo potom táto garnitúra neuznala Kosovo ako väčšina EU štátov? Samozrejme takýto precedens by na Južnom Slovensku mohol oživiť požiadavku na hranice ako po Viedenskej arbitráži z 2.11.1938, kedy Slovensko stratilo 20% územia (bez podkarpatskej Rusi). Už aj Trump sa v 10/2016 vyjadril že bombardovanie Srbska bolo VEĽKOU chybou!(24.8.2018)

 • NinonL
  ****

  Ano, o takovýchto zvěrstvech se mají točit filmy. O ochuzeném uranu, kterým NATO bombardovalo Jugoslávii, a proto tam umíraly děti. O konfliktech mezi národy, které spolu stovky let žily v míru, a které kdosi umně rozněcoval a živil. O lásce, která kvetla i ve válečné vřavě a o nenávisti až za hrob. Pěkný a důležitý film.(4.3.2018)

 • markotter
  ****

  Komorní drama o tom jak náboženství, příslušnost k jednomu etniku udělá ze sousedů a přátel přes jednu noc nepřátele a jak to ovlivňuje životy všech lidí okolo. Tady to je ještě orámované morálním apelem, že bombardovat (NATO) civilisty bombami se špinavým uranem není pěkné. Natočené to bylo hezky, civilně. Emoce nevylézaly moc dotěrně na povrch a člověk měl dost prostoru na to, zapnout vlastní fantazii. Konec byl - vzhledem k tomu, kde se film odehrával, celkem předvídatelný, takže smutný, ale bez zbytečného patosu.(22.12.2014)

 • Tosi
  ****

  Příjemná válečná romance ze srbsko-albánského konfliktu, kde místo válečných běsů, najdeme spíš spoustu scén s pozadím krásné přírody. Dva obyčejní, sympatičtí lidé stojící na znesvářených stranách, které osud svedl dohromady, opět jako v mnoha dalších filmech ukazují na nesmyslnost války. Sladký příběh, příjemní dětští hrdinové, tak ted´ už, jak tohle může skončit...(1.12.2016)

 • Maynard.
  ****

  Přemejšlím kdy sem naposledy viděl film z války v Kosovu. Hmm, ať dumám jak dumám, tak asi nikdy před tímhle žádnej. Vlastně toho ani moc o tomhle konfliktu nevím. A to už sem byl dávno na Světě. Film je to ovšem hodně vydařený a taky dost smutný. Žádnej happy end od tohodle fakt nečekej. A to je tam toliká lásky. Musím uznat, že ta srbská herečka se hodně povedla, fakt kočka. Její taneček před hrobem svého manžela, to se jen tak nevidí :o). Vlastně tohle ani nejde brát jako válečnej film, páč se tady vystřelí všehovšudy 10x. Ale tím jak je to posazený na hranice Srbska a Albánie, tak je to hodně vyjímečný. Co sem nerušil, tak že jednotky NATO bombardovali území raketama s uranem, takže když si pak prckové hráli s patrónama, tak umírali :o(.(29.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace