Nemohu jinak než za 5*, plejáda skvělých herců(Aznavour, Brialy, Fernandel, Ferrer, Ventura, Louis de Funes nebo začínající Alain Delon), dnes už by zřejmě nikdo podobnou sestavu nezaplatil, ale v 60.letech byla jiná doba. Podobně jako Francouzka a láska i zde je film složen z jednotlivých příběhů, kdy je vždy porušeno některé z 10-ti Přikázání. Pro někoho možná nezáživné, ale pro mne skvost, navíc prvotřídní český dabing z 60.let v čele s Filipovským, Větrovcem, Bezouškou či Alenou Vránovou a jinými dodává filmu kvalitu.(6.12.2013)

Už jsem se tetelil, že povídka s Delonem je nejlepší, a pak přišla ta banka :-) a naprosto nečekaný zloděj, kterého jsem nevyčetl ani v titulcích. Skvělá plejáda především dabingových výkonů československé herecké extra třídy z dob, kdy si tvůrci dabingu ještě lámali hlavu s tím, že hlas musí k postavě sedět jako pověstná část těla na kuchyňské náčiní. Celé obsazení včetně názvu jednotlivých povídek je překrásně rozepsáno na dabingforu. Nádherné dialogy plné lahodné češtiny, škoda, že takhle už se teď staré filmy nedabují. Ovšem pozor, v devadesátých letech to předabovala Nova, a za to by měla být šibenice! Ve filmu byla nejhezčí a částečně i nahá Françoise Arnoul.(31.12.2014)

Poprvé jse Ďábla a desatero viděl někdy v roce 1995, kdy ho tv Nova nesmyslně zařadila do cyklu crazy komedií s Louisem De Funés. To budilo specifická očekávání. Přestože povídka s Louisem v roli neúspěšného bankovního lupiče je standartně zábavná, zbytek mě tehdy zklamal. Možná to mělo co dělat i s českým dabingem. Teď jsem Ďábla viděl znovu, v původním znění s titulky a - vcelku se mi líbil. Když velkoryse pominu, že příběh o ženě, která vymyslí fintu, jak před manželem zlegalizovat dar od milence, je slabým plagiátem povídky Roalda Dahla Kožich od plukovníka, jsou to docela příjemně strávené dvě hodiny. Jo a pokud jsou ještě naživu nějací příznivci Fernandela, je třeba říct, že v tomto filmu je doslova božský... ;o) 70%(1.6.2007)

• Tosim

Nevtipný francouzský mišmaš, dávající dohromady satana a zákoník, zamotáte se v tom a nepobaví vás to.(4.7.2003)

Vtipná mozaika, předchůdkyně Kieslowského Dekalogu.(4.3.2011)