The Phantom Menace Review

všechny plakáty
Komedie
USA, 2009, 69 min

Recenzent Mike Stoklasa má už dosť utrpenia, ktoré mu spôsobila prvá časť (1999) novej trilógie Hviezdnych vojen Georgea Lucasa. Prevtelí sa preto do kože Harryho S. Plinketta, starého sociopatického vraha so záľubou v pizzových rolkách, a s nezameniteľným čiernym humorom rozpitvá známy prequel doslova na molekuly. Niekedy však videokazeta preskočí a odhalí záznamy nekalých praktík, ktoré sa Plinkett snažil premazať... (Macejko)

kiddo

Ivalidní vraždící misogyn "Hairy Ass" Plinkett na prostoru celkem čtyř hodin perfektně definoval koncept internetové nasrané videorecenze a zároveň jej zabil, protože tohle již nelze nikdy překonat. Za poslední dva roky jsem tu tirádu úchylného sociopata (nikoli George Lucase) viděla od začátku do konce pomalu už třicetkrát, to samé platí i pro oba následující díly, a přesto do dnešního dne nejsem při sledování prequelů schopna rozumově obsáhnout jejich neskonalou příšernost. Což v žádném případě nehovoří proti Stoklasovi, naopak: to, že on ten suckfest jménem Hvězdné války I-III dokáže narozdíl ode mě nejen bystře zesměšnit, nýbrž i analyzovat, jej právem řadí mezi těch několik málo übermenschů, jimž bych s láskou lízala prach z bot. ()

RichardLev

Jsem velký fanda internetových video recenzí. Mám rád série jako Angry Video Game Nerd, Spoony Experiment, Nostalgia Critic a v neposlední řadě i projekt Mikea Stoklasyy - Red Letter Media. Stoklasa se však na internetu proslavil hlavně díky imitaci šíleného psychopatického vraha, který dělá recenzi na Star Wars. Když jsem se na tohle dílko začal dívat, bylo to jedno velké wtf, ale po pár minutách jsem si to zamiloval. Tahle recenze je prostě výborná. Provedení je naprosto psychopatické, ale recenze není hloupá. Všechny argumenty mají hlavu a patu, Stoklasova analýza je naprosto trefná. Nemusíte s ním souhlasit ve všem, ale ten chlapík se ve filmech vyzná. Ví, co dělá původní Star Wars tak dobrými a dokáže vypíchnout, co je v Epizodě I špatně. Fandům, kteří jedničce dávají plné hodnocení a stříkají si z ní do kalhot, tahle recenze asi radost neudělá, ale podívat by se na ni měli. Nevidím Epizodu I až tak černě jako Stoklasa, ale jedno je jisté. Tahle recenze je pro mě daleko větší filmový zážitek, než Epizoda I. ()

Macejko

Ladies and gentlemen - Mr. Harry S. Plinkett! Starý sociopatický vrah so záľubou v pizzových rolkách sa dôkladne pozrie na zúbok počinu dementného, megalomanského, po peniazoch bažiaceho diletanta Georgea Lucasa. Skrytá Hrozba je tu rozpitvaná doslova na molekuly a to s humorom tak geniálnym, že väčšina komédií, stand-upov a sitcomov len tíško bledne závisťou. Plinkettove recenzie si púšťam so železnou pravidelnosťou a zakaždým sa kráľovsky bavím. "Anybody wanna pizza roll?" ()

H34D

Suchý, černý humor, ostré hlášky, jakoby znuděná póza, přitom obsahově plná energie, resp. dobře vykonstruovaných a trefně-útočně podaných argumentů - to je základ této slušivé, amatérské videorecenze. Po hlubším zamyšlení je třeba zmínit, že Stoklasa si občas ohýbá pravdu směrem, jakým se mu to hodí, nebojí se nenápadné manipulace a zkrátka na něj sedí rčení "kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde". Naštěstí tohle dílo není pro nadměrné používání mozku určeno, má jen bavit lidi, zahnat hořkou pachuť z první Epizody Hvězdných válek a snad i ukázat, jakým způsobem se dají (špatné) filmy recenzovat... Osobně bych zvážil zkrácení a trošku se haltoval, co se týče staromilských řečí o tom, že speciální efekty, digitalizace a předem propracovaná choreografie soubojů jsou zlo. 7/10 ()

L_O_U_S

"Star Wars: Skrytá hrozba je ta nejpříšernější věc, která se stala od narození mého syna. Asi takhle - dal se ten příběh ještě víc posrat? Zatímco můj syn se naštěstí oběsil na záchodě na benzínové pumpě, tyhle prequely tady bohužel s námi budou dál. Navždy. Nikdy nás neopustí. Nedají se vrátit." Pan Plinkett žije v rozpadajícím se domě, peče pizza taštičky, ve sklepě drží uvězněnou ženu a svou bývalou manželku rozsekal sekerou. Ideální člověk pro recenzování filmů, na které už se nikdy nebudu schopen dívat jako dřív. Nevím, jestli na internetu existují geniálnější recenze. (893.) ()

• Recenze nové trilogie Hvězdných válek si postupem času vydobyla téměř kultovní postavení a autor Mike Stoklasa se stal žádaným hostem nejrůznějších festivalů po celém světě. Série promyšlených satirických komentářů fiktivní postavy Harryho Plinketta se dokonce stala inspirací pro některé profesionální americké dokumentaristy. (Brousitch)
  • Stoklasova legendární recenze přiměla jednoho z fanoušků Star Wars k sepsání 108stránkové práce, ve které se pokouší vyvracet Stoklasovu kritiku. (L_O_U_S)