Ip Man: Poslední boj

Yip Man: Jung gik yat jin

Drama / Životopisný / Akční

Hong Kong, 2013, 102 min

• predators

Naprosto dokonalé zobrazení nelehkého života Yip Mana v Honk Kongu. Nedostatek financí, poválečná krize, chudoba a hladovění, to byla těžká doba i pro Donnie Yena...moment, co to je tady za dědka?! Donnie Yen byl ušetřen tohoto nudného scénáře a doufám, že pracuje na něčem, kde dojde i na pořádné souboje, jak to jen umí! Protože TO NÁS ZAJÍMÁ! 20%(2.11.2013)

• Ceres

Bez debat nejhorší film o Ip Manovi. Amatéřství tohoto filmu se nezapře od prvních záběrů a ty kulisy, proboha!!!! Obsazením Anthonyho Wonga si nezajistil Herman Yau vůbec nic, snad jen to, že mu to moc nejde. Celou dobu jsem se nestačil divit, jak je celé jalové. Scénářem si měl někdo vytřít ......, než to použít na zfilmování. V určité chvíli jsem si už myslel, že z Ip Mana se stane předák odborů xD, no tak příště, protože odpad tomuto paskvilu utekl jen o malinký vlásek.(14.1.2014)

Docela zajímavý příběh ze života mistra bojových umění, který je znám především svým žákem, kterým nebyl nikdo jiný než Bruce Lee. Anthony Wong svým charisma pozdvihuje tuto podívanou na lepší úroveň filmové zábavy. Pokud je snímek autentický a opravdu biografie je to velmi zajímavá podívaná. Posuďte sami...(10.12.2013)

Od Final Fightu jsem čekal pořádnej final fight, ale nic zvláštního se nedělo. V podstatě mi celý film přišel jako uctění památky Ip Mana. Pár bitek tam bylo, Wing Chun je fakt mazec, ale mohlo toho být více a dějově spíše zívačka. Hlavní představitel by si zasloužil hvězdičku za charizma, to každopádně, ale od toho tu nejsme :-) 52%(31.5.2015)

Líbí se mi hlavně, jak se celé sérii daří přecházet mezi jednotlivými dobami. Tento film sleduje Ip Mana v jeho pozdním věku, v době, kdy je již známým učitelem ještě známějšího Bruce Leeho. Ani v tomto filmu se s postavou Bruce nesetkáme, tentokrát vůbec. Přesto se daří vytvořit další dramatický příběh, a to opět příběh spojený s politikou, která do Ip Manova života zasahovala až příliš. Přesto stále mohl dělat to, co chtěl a co miloval. Snímek je v podstatě takovou meditací, je klidnější než ostatní filmy, což je dáno i Ip Manovým věkem. Rozhodně to není akční podívaná, kterou byste možná čekali po předchozích filmech. Když se do toho ale starý muž pustí, stojí to za to. Jen by to možná chtělo trochu jiná témata, než pořád dokola omílat ta samá.(4.1.2014)