Tiktik: The Aswang Chronicles

• Velká Británie The Monster Chronicles: Tiktik

Dellamorte

Ak vezmem v potaz, že filipínsko zvládlo CGI, odpozerala slowlylook (hybridne prepoužívaný aj v tuzemsku ), chaoticky prepálila aj splitscreen, prehodila green dekou a vlastne prepálila všetko na čo siahla a to v bezvedomí , že celý ten cirkus je už vo filmovom vesmíre dávno opotrebovaný, tak som sa po(za)bavila a rada pridám adrenalínovú 1ku. (podobne ako film , zmiatol ma aj ten nefunkčný cover) ()

George Stobbart

Filipínska haluz o chlapíkovi, ktorý sa snaží získať späť svoju tehotnú priateľku, napriek nevôli jej matky. Miestni dedinčania sa tu však začnú meniť na agresívne monštrá, ktoré by radi okúsili práve nenarodené dieťa, čo ho vtiahne do väčšieho boja, než pôvodne očakával. Film je v prvom rade svojskou akčnou komédiou a dosť času sa snaží venovať postavám, než sa (konečne) dostane do svojej monster časti. Tá je celkom fajn a dá sa na to pozerať, aj keď to miestami pripomína skôr nejakú videohru (čo je určite aj tým, že je to kompletne natočené "green screen" štúdiovo). Obsahovo ma to síce moc nezaujalo, ale nudou som našťastie tiež nezomrel, takže ako taká nezvyčajná jednohubka to v rámci možností poslúžilo. ()