Exeter

• USA Backmask (neoficiální název) (více)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov s psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina z mladých poberať domov, niekoľko jednotlivcov zotrvá, aby si predĺžili zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi dušami sa neoplatí. Duch, ktorý sa vráti zo záhrobia, je mocný, pomstychtivý a túži ich všetkých vidieť umierať. (*CARNIFEX*)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Trailer v pohodě, hodnocení příšerné, tak mi to nedalo a dal jsem exeterovi šanci, no nakonec to nebylo vůbec špatný. Je fakt, že film je hloupý až to bolí, chování postav a samotný scénář patří mezi nejhorší v kategorii, ale na to já naštěstí alergický nejsem. Film si drží poměrně slušné tempo, má par slušných hlášek, dokonce je i natočen slušně a poslední půl hodina je parádní vybíjená s perfektním Gore,což je až s podivem, že i krvaví fanoušci jsou k filmu tak kritičtí, pár scén bylo velmi povedených( či už samotný závěr, hlava rozpůlená na půl anebo kartáčky zapíchlé v očích, to nevídám denně). Na doporučení to moc není, ale z nouze relativně fajn béčko. 55% ()

tron

Nič nové pod slnkom: blbeček, Jonah Hill, šľapka, drsná panna a Avatar v strašidelnom dome. Mierna inovácia síce je (exorcizmus vykonáva mládež podľa YouTube), ale to nestačí. Dvojnásobne s takým výkvetom nesympatických hercov a ešte nesympatickejších postáv. Budem znieť trápne, ale ak americkí tínedžeri skutočne robia toto, potom sa čudujem, že polovica nie je za mrežami a zvyšok na odvykačke. Akurát tú mladú si možno budete chcieť pozrieť v hardcore porne, ale to je všetko. Zúfalému Marcusovi sa len sporadicky darí dať dokopy pôsobivý vizuálny záber alebo, nedajbože, atmosférickú scénu. Väčšinou sa len hučí, hystericky ziape a kričí a nezmyselne behá po chodbách. Krv a prsia to nespasia. Skôr sprasia. Ale toto ma pobavilo: „Dobre, urobíme to takto. Vytrhneme im zuby, odpílime ruky a nohy, kosti rozpustíme v kyseline, mäso pomelieme na kašu, dáme to do pohárov a každý vyhodíme do smetiaka v inej časti mesta. Nejaké otázky?“ – „Kde vezmeme poháre?“ ()

George Stobbart

Marcus Nispel padá čoraz hlbšie. Diváci ho príliš nemajú radi pre jeho komerčné remaky F13 a TCM (ktoré mám osobne celkom rád), ani pre jeho povrchné, no zábavné béčka. Ale táto jeho multi-názvová novinka je ako z iného sveta a keby som nevedel, že to režíroval on, tak kľudne uverím, že je to lacný debut nejakého začiatočníka. Totálne generický, teenagerský horor dnešnej doby, ktorý sa utápa v tých najprevarenejších klišé moderných hororov. Stupídni teenageri, opustená liečebňa, posadnutie, exorcizmus, ešte sa divím, že to nie je found footage. Iritujúca blbosť s niekoľkými vizuálne obstojnými hororovými momentmi za slabé 2*. ()

Marceloo

Partia mladých ludí si urobí párty v bývalej psychiatrickej liečebni. Všetci sa dobre bavia a na druhý deň ráno sa pre pobavenie rozhodnú o komunikáciu s duchom. Nedopadne to dobre a najmladšieho z nich posadne zlý démon. Jeho kamaráti sa mu snažia pomôcť exorcizmom, ale situáciu ešte zhoršia. Démon túži po tom, aby bola jeho pravda odhalená, a tak sa rozhodne ubližovať luďom pokial mu nepomôžu. - Celkom dobre fungujúca zábavná ducharina. Tento film sa vôbec neberie vážne ale napriek tomu to funguje. Velmi sa mi páčila partia, ktorá sa tu zišla. Tlouštík, Smažka, Sexoš, Svätúšik a dve dievčatá. Tí nemajú ani trochu rozumu a tak vykonávajú exorcizmus podla videa na YouTube a ďalšie nezmysly. Príbeh bol prehladný už od začiatku. Pár zabití vyzeralo tiež fajnovo a záver ukázal všetko potrebné. Pre mňa je to slušný priemer, pri ktorom som sa pobavil. + herec z Grace ()

Bloody13

Já bych to neviděl až tak černě. Jasně, Exeter je poměrně levnej a kompletně strašně stupidní, Nispel však nezapomněl na to, jak natočit hollywoodskou rutinu tak, aby divák během filmu třikrát neusnul. Po nutném intru a seznámení se s bandou budoucích obětí se celkem rychle přesuneme do druhé poloviny, která příjemně odsejpá, nabídne spoustu solidní, i když většinou digitální brutality (viz. například odseklá půlka ksichtu), a párkrát si udělá prdel i ze žánrových klišé (kočka, jak jinak). Doporučuju tedy vypnout mozek, k tomu tři lahvový plzničky a bude to v cajku :) ()

• Film měl pracovní název Blacmask, ale v prosinci 2014 byl změněn na Exeter. (Terva)
  • Budova (The Ladd School), ve které se odehrává děj filmu, byla zdemolována v roce 2013. (Polgedney)
  • Řeka, kterou lze vidět na začátku filmu, byla do filmu přidaná digitálně, jelikož poblíž nikde žádná řeka není. (Polgedney)