Exeter

The Asylum

Thriller / Horor

USA, 2015, 91 min

• kaylin

„Exeter“ je výdobytek moderního hororu v tom nejhorším smyslu slova. Je to neoriginální podívaná, která není zábavná, ale snaží se za každou cenu přijít s příběhem, který v současnosti letí, aby zde byla větší pravděpodobnost, že se na to někdo podívá. Jenže tomu chybí cokoli navíc, nemluvě o tom, že snímek vlastně ani není děsivý. Marcus Nispel je pro mě nudný režisér, který z daného tématu nedovede nic vytěžit.(16.6.2016)

Partia mladých ludí si urobí párty v bývalej psychiatrickej liečebni. Všetci sa dobre bavia a na druhý deň ráno sa pre pobavenie rozhodnú o komunikáciu s duchom. Nedopadne to dobre a najmladšieho z nich posadne zlý démon. Jeho kamaráti sa mu snažia pomôcť exorcizmom, ale situáciu ešte zhoršia. Démon túži po tom, aby bola jeho pravda odhalená, a tak sa rozhodne ubližovať luďom pokial mu nepomôžu. - Celkom dobre fungujúca zábavná ducharina. Tento film sa vôbec neberie vážne ale napriek tomu to funguje. Velmi sa mi páčila partia, ktorá sa tu zišla. Tlouštík, Smažka, Sexoš, Svätúšik a dve dievčatá. Tí nemajú ani trochu rozumu a tak vykonávajú exorcizmus podla videa na YouTube a ďalšie nezmysly. Príbeh bol prehladný už od začiatku. Pár zabití vyzeralo tiež fajnovo a záver ukázal všetko potrebné. Pre mňa je to slušný priemer, pri ktorom som sa pobavil. + herec z Grace(28.7.2015)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov so psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina poberať domov, niekoľko jednotlivcov sa rozhodne zotrvať, aby si predĺžila zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi sa neoplatí. Ja si teda nemôžem pomôcť, no mne vyslovene tragický "Exeter" neprišiel. Áno, áno, to správanie mladých, zhúlených "delikventov" je skutočne diplomu z inteligencie hodné, no vďaka pomerne rýchlemu rozbehu som sa celkom bavil. Samozrejme, nad vodou tento snímok nedrží nič iné, než kvalitne spracované gore. Nispel má za sebou jeden slušne spracovaný horor, presnejšie povedaná remake (TMMP), a jeden totálny prepadák, taktiež remake (P13th), takže kto od tohto priemerného režiséra, ktorý zrovna vlastnými nápadmi nechŕli, očakával "kačacie hody", mal si doniesť vlastnú hydinu. Kupodivu nebudem tak kritický ako po iné moje "nežné" dni, a šľahnem tomuto čistému nezmyslu tri hviezdy - 55%(20.6.2015)

• JASON_X

Partička nesympatických dementů, starý blázinec, posedlost, exorcismus, vyvražďování a "nečekané" překvapení nakonec. Od pana Nispela jsem sice čekal ještě o trochu záživnější a působivější podívanou, ale jeho pokus o inovaci staré dobré vyvražďovačky není vyloženě špatný. Místy je dokonce vtipný. Ale vyloženě špatná je extrémně zhovadilá ruční kamera. A ani zaražené zubní kartáčky v očích, odseknutí kusu hlavy srpem, nebo ruce rozfrézované sekačkou mě neobměkčí, abych film s takhle mizernou kamerou ohodnotil nadprůměrně.(12.8.2015)

• George Stobbart

Marcus Nispel padá čoraz hlbšie. Diváci ho príliš nemajú radi pre jeho komerčné remaky F13 a TCM (ktoré mám osobne celkom rád), ani pre jeho povrchné, no zábavné béčka. Ale táto jeho multi-názvová novinka je ako z iného sveta a keby som nevedel, že to režíroval on, tak kľudne uverím, že je to lacný debut nejakého začiatočníka. Totálne generický, teenagerský horor dnešnej doby, ktorý sa utápa v tých najprevarenejších klišé moderných hororov. Stupídni teenageri, opustená liečebňa, posadnutie, exorcizmus, ešte sa divím, že to nie je found footage. Iritujúca blbosť s niekoľkými vizuálne obstojnými hororovými momentmi za slabé 2*.(5.5.2015)

• - Film měl premiéru ve Velké Británii na filmovém festivalu Glasgow Horror v únoru 2015. (Terva)

• - Prvý film Marcusa Nispela, ktorý nie je ani remake, ani adaptácia. (Game90)

• - Film měl pracovní název Blacmask, ale v prosinci 2014 byl změněn na Exeter. (Terva)