Exeter

• USA Backmask (neoficiální název) (více)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov s psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina z mladých poberať domov, niekoľko jednotlivcov zotrvá, aby si predĺžili zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi dušami sa neoplatí. Duch, ktorý sa vráti zo záhrobia, je mocný, pomstychtivý a túži ich všetkých vidieť umierať. (*CARNIFEX*)

J*A*S*M

Finanční prostředky potřebné k natočení tohoto filmu měly být raději použity k něčemu užitečnějšímu, například k zajištění dlouhodobé ústavní léčby Marcuse Nispela. ()

LIVINGDEAD

Docela dobře natočeno, takže děsná amatérština to není, ale ve filmu není ani špetka napětí, strachu, místy je to spíše komedie. ()

EvilPhoEniX

Trailer v pohodě, hodnocení příšerné, tak mi to nedalo a dal jsem exeterovi šanci, no nakonec to nebylo vůbec špatný. Je fakt, že film je hloupý až to bolí, chování postav a samotný scénář patří mezi nejhorší v kategorii, ale na to já naštěstí alergický nejsem. Film si drží poměrně slušné tempo, má par slušných hlášek, dokonce je i natočen slušně a poslední půl hodina je parádní vybíjená s perfektním Gore,což je až s podivem, že i krvaví fanoušci jsou k filmu tak kritičtí, pár scén bylo velmi povedených( či už samotný závěr, hlava rozpůlená na půl anebo kartáčky zapíchlé v očích, to nevídám denně). Na doporučení to moc není, ale z nouze relativně fajn béčko. 55% ()

tron

Nič nové pod slnkom: blbeček, Jonah Hill, šľapka, drsná panna a Avatar v strašidelnom dome. Mierna inovácia síce je (exorcizmus vykonáva mládež podľa YouTube), ale to nestačí. Dvojnásobne s takým výkvetom nesympatických hercov a ešte nesympatickejších postáv. Budem znieť trápne, ale ak americkí tínedžeri skutočne robia toto, potom sa čudujem, že polovica nie je za mrežami a zvyšok na odvykačke. Akurát tú mladú si možno budete chcieť pozrieť v hardcore porne, ale to je všetko. Zúfalému Marcusovi sa len sporadicky darí dať dokopy pôsobivý vizuálny záber alebo, nedajbože, atmosférickú scénu. Väčšinou sa len hučí, hystericky ziape a kričí a nezmyselne behá po chodbách. Krv a prsia to nespasia. Skôr sprasia. Ale toto ma pobavilo: „Dobre, urobíme to takto. Vytrhneme im zuby, odpílime ruky a nohy, kosti rozpustíme v kyseline, mäso pomelieme na kašu, dáme to do pohárov a každý vyhodíme do smetiaka v inej časti mesta. Nejaké otázky?“ – „Kde vezmeme poháre?“ ()

Bloody13

Já bych to neviděl až tak černě. Jasně, Exeter je poměrně levnej a kompletně strašně stupidní, Nispel však nezapomněl na to, jak natočit hollywoodskou rutinu tak, aby divák během filmu třikrát neusnul. Po nutném intru a seznámení se s bandou budoucích obětí se celkem rychle přesuneme do druhé poloviny, která příjemně odsejpá, nabídne spoustu solidní, i když většinou digitální brutality (viz. například odseklá půlka ksichtu), a párkrát si udělá prdel i ze žánrových klišé (kočka, jak jinak). Doporučuju tedy vypnout mozek, k tomu tři lahvový plzničky a bude to v cajku :) ()

Marceloo

Partia mladých ludí si urobí párty v bývalej psychiatrickej liečebni. Všetci sa dobre bavia a na druhý deň ráno sa pre pobavenie rozhodnú o komunikáciu s duchom. Nedopadne to dobre a najmladšieho z nich posadne zlý démon. Jeho kamaráti sa mu snažia pomôcť exorcizmom, ale situáciu ešte zhoršia. Démon túži po tom, aby bola jeho pravda odhalená, a tak sa rozhodne ubližovať luďom pokial mu nepomôžu. - Celkom dobre fungujúca zábavná ducharina. Tento film sa vôbec neberie vážne ale napriek tomu to funguje. Velmi sa mi páčila partia, ktorá sa tu zišla. Tlouštík, Smažka, Sexoš, Svätúšik a dve dievčatá. Tí nemajú ani trochu rozumu a tak vykonávajú exorcizmus podla videa na YouTube a ďalšie nezmysly. Príbeh bol prehladný už od začiatku. Pár zabití vyzeralo tiež fajnovo a záver ukázal všetko potrebné. Pre mňa je to slušný priemer, pri ktorom som sa pobavil. + herec z Grace ()

George Stobbart

Marcus Nispel padá čoraz hlbšie. Diváci ho príliš nemajú radi pre jeho komerčné remaky F13 a TCM (ktoré mám osobne celkom rád), ani pre jeho povrchné, no zábavné béčka. Ale táto jeho multi-názvová novinka je ako z iného sveta a keby som nevedel, že to režíroval on, tak kľudne uverím, že je to lacný debut nejakého začiatočníka. Totálne generický, teenagerský horor dnešnej doby, ktorý sa utápa v tých najprevarenejších klišé moderných hororov. Stupídni teenageri, opustená liečebňa, posadnutie, exorcizmus, ešte sa divím, že to nie je found footage. Iritujúca blbosť s niekoľkými vizuálne obstojnými hororovými momentmi za slabé 2*. ()

*CARNIFEX*

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov so psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina poberať domov, niekoľko jednotlivcov sa rozhodne zotrvať, aby si predĺžila zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi sa neoplatí. Ja si teda nemôžem pomôcť, no mne vyslovene tragický "Exeter" neprišiel. Áno, áno, to správanie mladých, zhúlených "delikventov" je skutočne diplomu z inteligencie hodné, no vďaka pomerne rýchlemu rozbehu som sa celkom bavil. Samozrejme, nad vodou tento snímok nedrží nič iné, než kvalitne spracované gore. Nispel má za sebou jeden slušne spracovaný horor, presnejšie povedaná remake (TMMP), a jeden totálny prepadák, taktiež remake (P13th), takže kto od tohto priemerného režiséra, ktorý zrovna vlastnými nápadmi nechŕli, očakával "kačacie hody", mal si doniesť vlastnú hydinu. Kupodivu nebudem tak kritický ako po iné moje "nežné" dni, a šľahnem tomuto čistému nezmyslu tri hviezdy - 55% ()

darkrobyk

Vymítač ďábla v Domě hrůzy! Duchařina střihnutá fajnovým slasherem nepřináší sice nic nového, ale slušivá kamera (část filmu jsem si připadal jako na tripu), špinavé interiéry a pěkné gore (napíchnutí na krumpáč, odseknutý obličej, chlístance krve kropící kameru...) mne nakonec potěšily. Zábavný masakr v samotném závěru by vydal na hvězdu. Douška po titulcích má asi napovědět, že pokračování se chystá... A k tomu všemu několik šlapajících songů od Quarantine, z nichž se mi asi nejvíce líbil Black Down. ()

juta

Tak režisér mého oblíbeného Masakru se tentokrát pustil do vymítání, ale už od začátku mi na tom něco vadilo. Nesedlo mi to, i když způsoby vraždění jsou velmi originální a atmosféra chvílema taky není špatná, jen je asi filmů s touhle tématikou v poslední době prostě moc. ()

S.Quentin QUALE

Kdo dává přednost krvi před příběhem, měl by být spokojený. U běčkového něcojakoslasheru nic víc ani neočekávám, jen mohla být lepší barva krve. Gore fajn. 60% ()

misterz

A žánrová nálepka komédia je kde? To si vážne nikto nevšimol, že ide v prvom rade o paródiu na niektoré hororové subžánre a celkovo len o úlet a srandu? Horor ten je v tomto prípade vážne len podružný, aj keď gore efekty boli veľmi slušné, to musím uznať. Sranda tu funguje prevažne na princípe totálne ale totálne blbého chovania sa postáv a strelených hlášok (hlavne od toho prispatého huliča). Sú tu také blbinky ako napr. exorcizmus podľa youtube stránky, likvidácia posadnutej zubnými kefkami, hláška o vyrobení svätenej vody (namočiť prsty mŕtveho farára do vody a vyluhovať ako čaj)... Film preto netreba brať príliš vážne, treba sa len baviť na extrémne hlúpych postavách a na ich uletených riešeniach, o nič viac tu nejde. 60/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

pornogrind

Amatérské vymítání prováděné partou naprostých idiotů. Takhle nesympatickou partička se jen tak nevidí. A kdo by čekal nějaký hlubší příběh ten taky tvrdě narazí. Nejde o nic jinýho než o naprosto nudný pobíhání po bývalé léčebně. Poslední minuty už jsou jenom výkřikem do tmy v podobě " dechberoucího " vysvětlení toho shitu co se děl předtím. Proto dávám jen jednu hvězdu a to za pár vydařených gore scén. ()

kingik

Když se v prostorách bývalé psychiatrické léčebny, která lehla popelem, sejde dobrá parta pařmenů, je posednutí démonem vítaným zpestřením. Čím méně vážně tenhle horor budete brát, o to více se budete bavit. Mistr agresívních krváků Marcus Nispel nezůstal své pověsti nic dlužen a v téhle činnosti se činí. Co ale žádný z jeho filmů doposud neměl, je komický rozměr a nadhled. Dvě třetiny se horor perfektně prolíná s komediálními prvky. Tahle příjemná kombinace opadne až s blížící se pointou, která odhalí, jak se věci měly se záhadným pacientem, který byl zde kdysi do těchto prostor umístěn a podroben léčbě. Koho bych ve filmu oželel, byla přítomnost jakéhokoliv kněze. I když exorcismus má ve filmu neseriozní rozměr, přece jen ten kněz se zde vyskytuje. Ztvárnila ho nejznámější akvizice filmu, z hlubin zapomenutí se vynořil Stephen Lang. Nejdříve to vypadalo, že do děje moc nezasáhne, neboť skončil zabořený v čelním skle auta, ale scénář ho do filmu vrátil a mně jeho postava do zvoleného konceptu nezapadla. Třetí problémeček nastal s dvojím názvem filmu. Někde je uveden pod názvem Exeter - tak se jmenuje psychiatrická léčebna, a jiné prameny uvádí název Backmask, což je výraz pro titulek zprávy z novin, který si hudební skupina zakomponuje do textu své písně, ve filmu se to zmíní jen tak na okraj, nebylo třeba z toho hned dělat titul pro film. A dál už žádné problémy nevyvstaly. Film pádí splašeně a krvelačně kupředu, do toho dobrá kamera, která neuhne před žádným krvavým detailem, vyhrocený děj je protkán hláškami, neznámá herecká sestava překvapuje, horror-porn slečny nechybí. Dva hororový šílenci, Marcus Nispel & Kirsten McCallion, vůbec poprvé spojili síly. Výsledkem je dynamická jízda ve špinavých prostorách jako stvořených pro podobný typ hororu, jenž si z exorcismu střílí a všude ukapávají a tečou sračky z rozmasakrovaných lidských těl. 90% ()

Kudly4

Určitě nadhodnotím. Ani jsem nevěděl, že tohle má na svědomí režisér Texaského masakru a Pátku třináctého, docela překvapení. Exeter taky není vůbec špatný Horor. Frajerka v kalhotkách, kdy si šlehne a následně si vystřelí mozek z hlavy, byl úžasný rozjezd. Partička je celkem v pohodě, černovlasá Brittany pěkná kočička, nádech komedie až skoro parodie se velice povedl, prostředí psychiatrické léčebny, skoro vždy dokáže navodit slušnou atmosféru, zde se to vydařilo na jedničku, Gore v závěru bylo dost povedený  - rozpůlený obličej, byla asi nejvíc brutální scéna, co jsem v poslední době viděl. Rozuzlení v závěru moc smysl nedávalo, ale budiž. Já jsem se teda dost bavil a divím se, že je Exeter celkem neznámý Horůrek. Spokojenost. (Full HD, 425. hodnocení) ()

Campbell

Tak a Nispel je už totálně v řiti a točí video filmy. Ono se není čemu divit protože sere na co šáhne a doby Texasu jsou už dávno za ním. Tohle je jen další ukázka naprosto průměrného filmu který ničím neohromí. Gore jsou sice fajn na takový film ale průměrný a klišovitý příběh nezachrání a ani otřesné postavy které jsou strašně nudné a hlavně otravné. Celý film se poměrně táhne a moc neubýhá. A konec bohužel všechno dokope, nemůžu říct že to je vyloženě sračka, své fanoušky si určitě najde ale celkově je to jen béčko které rychle vyšumí v té záplavě podobných filmů. ()

silentname odpad!

Myslím si, že si môžete pokojne pozrieť tento film pre rehoty, no ako horor, je toto skutočná katastrofa. Myslím si, že ale tvorcovia vedeli jak dementný je ten scenár a rozhodli sa to preto aj tým štýlom poňať. Postavy sú strašné, dialógy sú ešte horšie, herecké výkony sú ešte horšie... myslím si, že ak to dokážete brať seriózne po tom, ako nájdu na internete - "Exorcizmus (urob si sám)" tak ste skutočne dobrí, lebo ja som to nedokázal. Rehotal som sa na začiatku dosť, potom to trošku upadlo, ale ide o skutočne dementný a blbý film, ktorý fanúšikom hororu neodporúčam. ()

SeBig odpad!

Zase další zdechlá, levná sračka o vymítání. Někdo by měl vymítit “tvůrce”, co tvoří tyhle hnusný žrouty času. ()

korbitch22

Dlouho mnou očekávaný film, jsem asi totiž jeden z mála, co má rád Nispelovu tvorbu.Všeobecně je tenhle evidentní úchyl dost zatracovanej, přitom jako jeden z mála umí výtečně zpracované gore béčka, které sice absolutně nezvládá dramaturgicky, o to víc si ale dává záležet na tom, aby ta vybíjená byla prostě efektivní švanda.Docela mě sere Nispelova pověst, protože jeho remaky Texaskýho masakru a Pátku 13. oba dost můžu (oba za 4*) a jejich bídné hodnocení je dáno už jen typickým schazováním remaků, což je jev, který mě nepříčetně vytáčí už roky a přitom jsou jeho verze nejlepšimi díly z obou daných sérií a to není žádnej sugestivní názor, to je do píči holej fakt danej debilností či podprůměrností všech ostatních dílů, které se stále těší mentálnímu nadhodnocení kvůli pokročilému věku jedinců, kteří v dobách vzniku prvních částí šukali svoje první lásky ve fotrově embéčku s napúl žerdi staženejma Wranglerkama z tuzexu a dnešní slabomyslnou mládéží, která si tak myslí, že bude hrozně cool a dokáže tím svoji inteligenci, přitom je to jen banda zasranejch pózérů a oveček, co se bojí jít proti davu fosilů.Proto neměl úspěch slušný Barbar Conan, proto musí Nispel vzít za vděk video hororu.Film začíná nápisem The Asylum a místy taky jako od nich bohužel vypadá a to hlavně hereckými projevy party bytostně nesympatických puberťáků, kteří si jako hereckou inspiraci vybrali vyretardované xichtění Nikyho Klece z Ghost Ridera 2.Nispel si sám háže klacky pod nohy tím, že se děj odehrává celý ve dne, prvním posednutým je nejmladší člen Kelly Family a práce s herci připomíná režírování Žralokonáda čtyři.To vše Nispelovi kazí jinak neskutečně vymazlené lekačky, nejlepší a nejděsivější opuštěnou léčebnu za poslední roky a dokonalé vraždy s vizuálně vypiplaným gore.Je to škoda jako hrom, prvních 20 minut je fantastických, potom se střída mrazivý horor s nechtěnou komedií a to hlavně díky příšerným hercům.Rozporuplný film, který mě sice místy vykouzlil ironický úsměv, ale z větší části jsem se bavil, bál i zapotil i když spocenej sem spíš z toho psaní nechutně dlouhýho komentáře ve 4 ráno v posteli s chřipkou na 200 gramů vážící xpérii.U mě dobrý, 60%. ()