A Young Doctor's Notebook (TV seriál)

Drama / Komedie / Historický

Velká Británie, 2012 - 2013, 3 h 3 min (Minutáž: 8x25 min)

Pilot: Oh no, ta sebeparodická linka mi vůbec nesedla. Celkově je to hodně fajn napůl komediální počin (spíš ze tří čtvrtin), nestrávil jsem ale bohužel lékařovu neznalost základních medicínských postupů a krvavé fatality těsně po složení zkoušek. VÍM, že to mělo být funny - kammený obličej mi přeci jen občas povolil. Radcliffe výborný plus už si konečně musím sehnat ty Mad Men.(5.1.2013)

Vydařená minisérie s netypickým antihrdinou a hravou výstavbou příběhu, které dominují slovní konfrontace mladého doktora s jeho starší, zkušenější (a pochopitelně též budoucnost znající) verzí. Jon Hamm je božský, Radcliffe celkem ujde. Humor je krásně černý a sledování, jak se s idealistického studenta stává pod tíhou nezvykle brutální praxe typicky cynický doktor nevážící si života, je velmi zábavné. Škoda, že dějová linka působí dost uspěchaně a příliš prostoru nedostanou i ostatní postavy. Mít to v každé sérii těch 6 dílů, bylo by to ideální...(15.10.2015)

Daniel Radcliffe je sice o hlavu menší než Jon Hamm, což je trochu podivující na to, že má hrát jeho mladší já, ale nakonec to můžete brát jako metaforu jeho nezkušenosti. Vtipkování na téma ruské zimy či absurdity situace mladého doktora vydrží počítám tak na tři díly, takže jsem zvědavá, jak se seriál vyvine dál.(24.10.2013)

Příběh o nadějném doktorovi, který je zklamán svou první prací natolik, že ho ovlivní ještě o mnoho let později, je velmi zdařilá tragikomedie. Jak už tu bylo zmíněno, britský humor zasazený do ruského, možná až kritického, realismu, který v tomto seriálu na venkově převládá i v revolučním roce 1917, je zdařilá kombinace i s výborným obsazením. Ale na 5 hvězd to ještě nebylo..(5.4.2013)

Čekala jsem, že to bude dobré, ale mýlila jsem se - bylo to totiž výborné! Scény s Hammem a jeho dřívějším já Radliffem mají chemii, navíc oba podávají skvělý herecký výkon. Balance mezi humorem a dramatem je dle mého názoru (který je v rozporu s některými zdejšími komentáři) vyrovnaná, nikdy bych nevěřila, že budu mít při sledování drastické amputace, třebaže s černým svědomím, záchvat smíchu (kdo má slabší žaludek, ruce pryč!). Jsem opravdu mile překvapená, jeden z nejlepších seriálů, co jsem za poslední dobu viděla. Dodatek o týden později: Tak jsem právě dočetla předlohu a jsem opět nadšená. Kniha se nese v úplně jiném duchu, není ani z daleka tak komická a brzy poznáte, že se jí scénáristé seriálu inspirovali jen volně. Pár scén je sice úsměvných, jinak má ale vážný, místy až tragický děj. Bulgakov měl neuvěřitelný talent a psal opravdu bohatým a barvitým jazykem, který je však zároveň lehký a srozumitelný. Vrchol pro mě představuje povídka Morfium, tak fascinujících 35 stran jsem nečetla už léta. Zjednodušeně: kdo nečetl a neviděl, měl by to brzy napravit.(5.3.2014)

• - Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)

• - Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)