Zápisky mladého doktora

• Česko Zápisky mladého lékaře (více)
TV spot

Série(2) / Epizody(8)

Své minulosti neuniknete. Někdy to platí i o budoucnosti. Jon Hamm a Daniel Radcliffe hrají v seriálu inspirovaném dílem ruského spisovatele Michaila Bulgakova. První řada se zaměřuje na doktora Vladimira Bomgarda ve středním věku, který rozjímá o době, kdy jako mladý doktor pracoval v místní nemocnici na malé ruské vesnici Murjevu v době Ruské revoluce. V druhé řadě tohoto komediálního dramatu se píše rok 1918 a Rusko prochází občanskou válkou. Mladý doktor se potýká s nezvladatelnou závislostí na morfinu. Pod kritickým pohledem svého staršího já se mladý doktor pokouší vyrovnat se životem v nemocnici a s úsilím svého zdravotnického personálu, s občanskou válkou a s rozptýlením, které pro něj představuje překrásná mladá aristokratka Nataša. Díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných nabízí tento seriál jedinečné a realistické ztvárnění Bulgakova díla. (Viasat)

Recenze uživatele 3DD!3 k tomuto seriálu (1)

Zápisky mladého doktora (2012)

První řada: Chladný kbelík ruského realismu. Černohumorné (až britské) historky baví a neúcta k lidskému životu nebyla nikdy podána tak zábavně. Radclife setřásl ze zad Pottera a spolu s Hammem se prokousává morfinovými problémy a nástrahami zaprděné vesničky skládající se (snad) z jednoho domu. Přítelkyně z toho sice má pomalu deprese, ale pro mě skvělé. :-) Druhá řada: Velmi mě bavilo prohození rolí, kdy se Radclife stává tím zmrdem, který v prvním díle začal vzpomínat. Příjezdem Nataši se konečně ukáže jak to ve skutečnosti je. Symbolické uzavření v posledních záběrech je moc pěkné. Na nic si nehraje. ()