Zápisky mladého doktora (TV seriál)

• Česko

Zápisky mladého lékaře

A Young Doctor's Notebook

Drama / Komedie / Historický

Velká Británie, 2012 - 2013, 3 h 3 min (Minutáž: 8x25 min)

První řada: Chladný kbelík ruského realismu. Černohumorné (až britské) historky baví a neúcta k lidskému životu nebyla nikdy podána tak zábavně. Radclife setřásl ze zad Pottera a spolu s Hammem se prokousává morfinovými problémy a nástrahami zaprděné vesničky skládající se (snad) z jednoho domu. Přítelkyně z toho sice má pomalu deprese, ale pro mě skvělé. :-) Druhá řada: Velmi mě bavilo prohození rolí, kdy se Radclife stává tím zmrdem, který v prvním díle začal vzpomínat. Příjezdem Nataši se konečně ukáže jak to ve skutečnosti je. Symbolické uzavření v posledních záběrech je moc pěkné. Na nic si nehraje.(11.9.2014)

Hodně netradiční věc. Vynikající stylizace a atmosféra. Nepřipravené (jako jsem byl já) zaskočí chvílemi dost husté gore scény (řezání nohy) a specifický humor, který je místy správně britsky suchý, místy ale taky nepříjemně přesušený. Na každou dobrou scénu tak náleží dvě průměrné až nudné. Na druhou stranu mě hodně potěšil herecký výkon Daniela Radcliffa, nad nímž jsem po Ženě v černém málem zlomil hůl, jenže ono se vokázalo, že mu evidentně daleko víc sedí komediální poloha, a to způsobem rovnou mistrovským.(2.3.2014)

Příběh o nadějném doktorovi, který je zklamán svou první prací natolik, že ho ovlivní ještě o mnoho let později, je velmi zdařilá tragikomedie. Jak už tu bylo zmíněno, britský humor zasazený do ruského, možná až kritického, realismu, který v tomto seriálu na venkově převládá i v revolučním roce 1917, je zdařilá kombinace i s výborným obsazením. Ale na 5 hvězd to ještě nebylo..(5.4.2013)

Daniel Radcliffe je sice o hlavu menší než Jon Hamm, což je trochu podivující na to, že má hrát jeho mladší já, ale nakonec to můžete brát jako metaforu jeho nezkušenosti. Vtipkování na téma ruské zimy či absurdity situace mladého doktora vydrží počítám tak na tři díly, takže jsem zvědavá, jak se seriál vyvine dál.(24.10.2013)

Toto bylo moje první setkání s Danielem Radcliffem od dob Harryho Pottera a bylo to setkání úžasné. Tohle je úplně jiný herec a s Harrym bych si ho nespojovala ani náhodou. Velmi mě překvapilo, že opravdu umí hrát. O Jonu Hammovi se ani není potřeba zmiňovat, protože o něm všichni víme, že je skvělý. Série samotná je skvělou adaptací Bulgakova. Často jsem nevěděla zda se smát či plakat, komické a přitom tak tragické. Britové a Rusko. Zkrátka brilantní kousek, v některých pasážím možná trochu přehnaný, ale to asi k Bulgakovovi a Rusku patří.(24.1.2014)

• - Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)

• - Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)