Zápisky mladého doktora (TV seriál)

• Česko

Zápisky mladého lékaře

A Young Doctor's Notebook

Drama / Komedie / Historický

Velká Británie, 2012–2013, 3 h 3 min (Minutáž: 21–24 min)

Daniel Radcliffe je sice o hlavu menší než Jon Hamm, což je trochu podivující na to, že má hrát jeho mladší já, ale nakonec to můžete brát jako metaforu jeho nezkušenosti. Vtipkování na téma ruské zimy či absurdity situace mladého doktora vydrží počítám tak na tři díly, takže jsem zvědavá, jak se seriál vyvine dál.(24.10.2013)

První řada: Chladný kbelík ruského realismu. Černohumorné (až britské) historky baví a neúcta k lidskému životu nebyla nikdy podána tak zábavně. Radclife setřásl ze zad Pottera a spolu s Hammem se prokousává morfinovými problémy a nástrahami zaprděné vesničky skládající se (snad) z jednoho domu. Přítelkyně z toho sice má pomalu deprese, ale pro mě skvělé. :-) Druhá řada: Velmi mě bavilo prohození rolí, kdy se Radclife stává tím zmrdem, který v prvním díle začal vzpomínat. Příjezdem Nataši se konečně ukáže jak to ve skutečnosti je. Symbolické uzavření v posledních záběrech je moc pěkné. Na nic si nehraje.(11.9.2014)

Pilot: Oh no, ta sebeparodická linka mi vůbec nesedla. Celkově je to hodně fajn napůl komediální počin (spíš ze tří čtvrtin), nestrávil jsem ale bohužel lékařovu neznalost základních medicínských postupů a krvavé fatality těsně po složení zkoušek. VÍM, že to mělo být funny - kammený obličej mi přeci jen občas povolil. Radcliffe výborný plus už si konečně musím sehnat ty Mad Men.(5.1.2013)

Dal jsem celou sérii v jednom zátahu. On to ostatně není takový problém, protože jsou to 2x4 epizody po 20 minutách. Zajímavé je, jak se v průběhu mění atmosféra a styl humoru (který ale nikdy nezmizí úplně). Celkově mi to hrozně sedlo, ta atmosféra zaostalého carského, a pak raně bolševického, Ruska, vesničtí lidi, mladý doktor, morfin, rudí, bílí... Je to dobře napsané i dobře zahrané. Nejlepší fóry jsou ty minimalistické, třeba když doktor jede 30 verst, aby vyřešil ženu s otevřenou lebkou. "Už je mrtvá?" "Ještě ne... Teď už jo. Máte šunku?"(25.5.2019)

Toto bylo moje první setkání s Danielem Radcliffem od dob Harryho Pottera a bylo to setkání úžasné. Tohle je úplně jiný herec a s Harrym bych si ho nespojovala ani náhodou. Velmi mě překvapilo, že opravdu umí hrát. O Jonu Hammovi se ani není potřeba zmiňovat, protože o něm všichni víme, že je skvělý. Série samotná je skvělou adaptací Bulgakova. Často jsem nevěděla zda se smát či plakat, komické a přitom tak tragické. Britové a Rusko. Zkrátka brilantní kousek, v některých pasážím možná trochu přehnaný, ale to asi k Bulgakovovi a Rusku patří.(24.1.2014)

• - Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)

• - Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)