Zápisky mladého doktora (TV seriál)

• Česko

Zápisky mladého lékaře

A Young Doctor's Notebook

Drama / Komedie / Historický

Velká Británie, 2012–2013, 3 h 3 min (Minutáž: 21–24 min)

Radcliffe je malý, ošklivý, krpatý a překvapivě to může obrátit ve svou výhodu. Ano, Young Doctor's Notebook je neskutečně přitažené za vlasy, ale proč ne (na precizní vymachrované lékažské postupy tady máme House a desítky dalších seriálů). Já se bavila - dvě třetiny času jsem se usmívala a tu další třetinu jsem znechuceně bořila hlavu do polštáře za neustálého opakování "fůůůůj". Jon Hamm a jeho scény už byla jen taková třešnička.(1.2.2013)

Pěkný, pěkný. Někdy bych se k dílům ráda vyjadřovala víc, ale nějak to nejde. Jenže mně se to vážně líbilo. Tak jo....bylo to trochu dark, dobře zahraný a sehraný to hoši měli taky krásně a člověk viděl víc krve než by čekal. A v období čekačky na Mad Men jsem si víc nemohla přát. A ta lampa se mi zdála docela dost vysoko a Daniel se do ní stejně strefil. Můj špatný odhad. Stává se. I druhá sérka dokázala neskutečně pobavit.(30.12.2012)

Hodně netradiční věc. Vynikající stylizace a atmosféra. Nepřipravené (jako jsem byl já) zaskočí chvílemi dost husté gore scény (řezání nohy) a specifický humor, který je místy správně britsky suchý, místy ale taky nepříjemně přesušený. Na každou dobrou scénu tak náleží dvě průměrné až nudné. Na druhou stranu mě hodně potěšil herecký výkon Daniela Radcliffa, nad nímž jsem po Ženě v černém málem zlomil hůl, jenže ono se vokázalo, že mu evidentně daleko víc sedí komediální poloha, a to způsobem rovnou mistrovským.(2.3.2014)

Neuvěřitelně butální, až černý anglický humor v ruském prostředí. Radcliffe si to dává bez sebemenších problémů, jen mám pocit, že občas byl až příliš dětský. Těžko ale říct, na kolik za to může scénář a na kolik je to jeho vlastni adaptace. Jen si tak říkám: ano, vlastně to je ukončené... ale stejně mi to přijde až moc na rychlo, klidně bych snesl deset dílů.(16.9.2013)

Křečovité. Ta vážnější linka okolo přeměny z naivky v totálního cynika se závislostí na krku funguje vlastně velmi dobře. Bohužel ta humorná hrát příliš nefunguje a s tou vážnější linkou to dohromady fakt nefunguje. Režie navíc také kdovíjak neuchvátí, takže to musí vlastně celé zachraňovat překvapivě výborný Daniel Radcliffe a neméně dobrý (ale značně nevyužítý) Jon Hamm. Vcelku ale spíš promarněná šance a i na ploše čtyř dvacetiminutových epizod vlastně místy docela nuda.(15.3.2013)

• - Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)

• - Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)