Zápisky mladého doktora (TV seriál)

A Young Doctor's Notebook

Drama / Komedie / Historický

Velká Británie, 2012 - 2013, 3 h 3 min (Minutáž: 8x25 min)

Radcliffe je malý, ošklivý, krpatý a překvapivě to může obrátit ve svou výhodu. Ano, Young Doctor's Notebook je neskutečně přitažené za vlasy, ale proč ne (na precizní vymachrované lékažské postupy tady máme House a desítky dalších seriálů). Já se bavila - dvě třetiny času jsem se usmívala a tu další třetinu jsem znechuceně bořila hlavu do polštáře za neustálého opakování "fůůůůj". Jon Hamm a jeho scény už byla jen taková třešnička.(1.2.2013)

Pilot: Oh no, ta sebeparodická linka mi vůbec nesedla. Celkově je to hodně fajn napůl komediální počin (spíš ze tří čtvrtin), nestrávil jsem ale bohužel lékařovu neznalost základních medicínských postupů a krvavé fatality těsně po složení zkoušek. VÍM, že to mělo být funny - kammený obličej mi přeci jen občas povolil. Radcliffe výborný plus už si konečně musím sehnat ty Mad Men.(5.1.2013)

Hodně netradiční věc. Vynikající stylizace a atmosféra. Nepřipravené (jako jsem byl já) zaskočí chvílemi dost husté gore scény (řezání nohy) a specifický humor, který je místy správně britsky suchý, místy ale taky nepříjemně přesušený. Na každou dobrou scénu tak náleží dvě průměrné až nudné. Na druhou stranu mě hodně potěšil herecký výkon Daniela Radcliffa, nad nímž jsem po Ženě v černém málem zlomil hůl, jenže ono se vokázalo, že mu evidentně daleko víc sedí komediální poloha, a to způsobem rovnou mistrovským.(2.3.2014)

Toto bylo moje první setkání s Danielem Radcliffem od dob Harryho Pottera a bylo to setkání úžasné. Tohle je úplně jiný herec a s Harrym bych si ho nespojovala ani náhodou. Velmi mě překvapilo, že opravdu umí hrát. O Jonu Hammovi se ani není potřeba zmiňovat, protože o něm všichni víme, že je skvělý. Série samotná je skvělou adaptací Bulgakova. Často jsem nevěděla zda se smát či plakat, komické a přitom tak tragické. Britové a Rusko. Zkrátka brilantní kousek, v některých pasážím možná trochu přehnaný, ale to asi k Bulgakovovi a Rusku patří.(24.1.2014)

Vydařená minisérie s netypickým antihrdinou a hravou výstavbou příběhu, které dominují slovní konfrontace mladého doktora s jeho starší, zkušenější (a pochopitelně též budoucnost znající) verzí. Jon Hamm je božský, Radcliffe celkem ujde. Humor je krásně černý a sledování, jak se s idealistického studenta stává pod tíhou nezvykle brutální praxe typicky cynický doktor nevážící si života, je velmi zábavné. Škoda, že dějová linka působí dost uspěchaně a příliš prostoru nedostanou i ostatní postavy. Mít to v každé sérii těch 6 dílů, bylo by to ideální...(15.10.2015)

• - Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)

• - Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)